پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

پاگنده بازیگر محبوب تمام دوران چند روز قبل فوت کرد

مجموعه : اخبار سینما
پاگنده بازیگر محبوب تمام دوران چند روز قبل فوت کرد

پاگنده بازیگر محبوب تمام دوران چند روز قبل فوت کرد

پاگنده بازیگری است که از دوران بچگی با فیلم هایش خاطره داریم.با فیلم های اکشن به سبک خودش خنده و هیجان را به جمع تمامی خانواده ها آورد. باد اسپنسر بازیگر وستر‌ن‌های اسپاگتی، شناگر بازی‌های المپیک، وکیل و سیاستمدار ایتالیایی که در ایران به “پاگنده” مشهور بود روز ۲۷ ژوئن ۲۰۱۶ در سن ۸۶ سالگی چشم از جهان فرو بست.

 

مردی با استعدادهای گوناگون

پاگنده بازیگر محبوب تمام دوران چند روز قبل فوت کردبازیگر ایتالیایی وسترن اسپاگتی، حرفه بازیگری را دیر آغاز کرد. پیش از شروع بازیگری، در رشته حقوق فارغ التحصیل شد و اولین ایتالیایی بود که رکورد شنای آزاد صد متر را در کمتر از یک دقیقه از آن خود کرد. او در بازی‌های المپیک سالهای ۱۹۵۲ و ۱۹۵۶ حضور داشت. باد اسپنسر در ۳۱ اکتبر ۱۹۲۹ در شهر ناپل با نام کارلو پدرسولی به دنیا آمد.

 

از ورزش تا بازیگری

پاگنده بازیگر محبوب تمام دوران چند روز قبل فوت کرداین تصویر باد اسپنسر را در مصاحبه‌ای تلویزیونی با یک شبکه آلمانی در سال ۱۹۸۳ به عنوان قهرمان جهانی واترپلو نشان می‌دهد. او حرفه بازیگری را با فیلم ” کجا می‌روی” Quo Vadis محصول ۱۹۵۱ آغاز کرد. در دهه پنجاه و اوایل دهه شصت میلادی در فیلم های دیگر ایتالیایی ایفای نقش کرد. او پس از تغییر نام خود به “باد اسپنسر” شهرت جهانی یافت.

 

باد اسپنسر خلق شد

پاگنده بازیگر محبوب تمام دوران چند روز قبل فوت کردپدرسولی در سال ۱۹۷۶ به باد اسپنسر تغییر یافت. این اسم هنری برگرفته از نام بازیگر آمریکایی اسپنسر تریسی و نام آبجوی معروف بادوایزر است. این نامگذاری نقطه عطف حرفه بازیگری اوست.

 

او در مجموعه فیلم‌های وسترن اسپاگتی در کنار بازیگر ایتالیایی ترنس هیل ایفای نقش کرد. این زوج در ۱۸ فیلم در کنار هم بازی کردند. تصویر فوق این دو را در فیلم ” من هنوز ترینیتی هستم” نشان می‌دهد.

 

باد خستگی ناپذیر

پاگنده بازیگر محبوب تمام دوران چند روز قبل فوت کردظاهرا این فیلم های اکشن برای باد کافی نبود. او در دهه ۱۹۷۰ به خلبانی هواپیمای جت و هلیکوپتر روی آورد. حتی مدتی در سال‌های ۱۹۸۰ مالکیت یک شرکت حمل و نقل هوایی را نیز بر عهده داشت. او هم‌زمان در فیلم های بسیاری (گاه بدون حضور ترنس هیل) بازی کرد. عکس فوق باد اسپنسر را در فیلم “بادی به غرب می‌رود” محصول ۱۹۸۱ نشان می‌دهد.

 

زوج هنری جدایی‌ناپذیر

پاگنده بازیگر محبوب تمام دوران چند روز قبل فوت کرد“پلیس‌های ویژه میامی” محصول ۱۹۸۵ از آخرین فیلم‌هایی بود که در آن اسپنسر در کنار ترنس هیل ایفای نقش کرد. فیلم جدال در کریسمس محصول ۱۹۹۴ آخرین فیلم مشترک این دو بود. او رابطه خود با هیل را همانند دو برادری که گاه با هم اتفاق نظر ندارند توصیف کرد. این زوج هنری در اروپا از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار بودند.

 

پایان دوره وسترن‌اسپاگتی

پاگنده بازیگر محبوب تمام دوران چند روز قبل فوت کرداسپنسر فیلمنامه برخی از فیلم‌هایی که در آن ایفای نقش می‌کرد را نیز می‌نوشت. “جدال در کریسمس” محصول ۱۹۹۴ آخرین فیلمی بود که او با ترنس هیل بازی کرد.

 

محصول خانوادگی

پاگنده بازیگر محبوب تمام دوران چند روز قبل فوت کرداسپنسر بعد از پایان دوره بازیگری در کنار هیل، در چند فیلم تلویزیونی از جمله مجموعه ” ما فرشته‌ایم” محصول ۱۹۹۶ ایفای نقش کرد. سازنده فیلم پسر او جوزپه پدرسولی بود و در آن اسپنسر در کنار بازیگر فیلم جنایی “میامی وایس” فیلیپ مایکل توماس ظاهر شد.

 

اسپنسر و دنیای سیاست

پاگنده بازیگر محبوب تمام دوران چند روز قبل فوت کردباد اسپنسر گفته است: “در زندگی به همه کار دست زده‌ام. فقط سه کار است که هرگز نکرده ام. رقص باله، سوارکاری و سیاست”. بنابراین در سال ۲۰۰۵ تصمیم گرفت به پیشنهاد سیلویو برلوسکنی نخست وزیر ایتالیا به دنیای سیاست قدم بگذارد.

 

ولی پیشنهاد او برای پذیرش مقام مشاور منطقه ای در لاتزیو به عنوان نماینده حزب لیبرال پیشروی ایتالیا را از دست داد. باد اسپنسر در ۲۷ ژوئن ۲۰۱۶ درگذشت.

 

 

Loading...
داماد تهرانی فهمید زنش بازیگر فیلم پورن است
داماد تهرانی فهمید زنش بازیگر فیلم پورن است
مشاهده بیشتر