پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

معجزه بزرگی به نام پدر شدن برای آقایان

معجزه بزرگی به نام پدر شدن برای آقایان

معجزه بزرگی به نام پدر شدن برای آقایان 

پدر شدن لذتی وصف ناشدنی برای آقایان هست مخصوصا برای نخستین بار که می خواهند فرزند خود را ببینند،آرزوهای دور و دراز مردان برای پدر شدن واقعا نعمت بزرگی هست.معمولا اغلب افراد مادر و نوزاد تازه به جهان آمده را می‌بینند، اما پدرها هم حس‌ها و تجربه‌هاي متفاوت و عجیب‌غریبی را از سر می‌گذرانند.

 

تقریبا هر مردی که تازه پدر شده، کمی بعد از این که بچه به جهان می آید، با یک ضربه شدید چشمانش به روی واقعیت باز میشود: او یک پدر هست با مسئولیت‌هاي اخیر، فشارهای تازه و انتظارات نویی که باید با آن‌ها زندگی کند. برای برخی این تکان اساسی، خیلی زود نمایان می شود، درست قبل از این که بیمارستان را ترک کنند! اما ممکن هست دیگران تا چند روز با واقعیت برخورد جدی نداشته باشند. به هر حال دیر یا زود همه ي ما خواهیم فهمید که زندگی‌مان برای همه ي وقت تغییر کرده.

 

دو حس در یک زمان

اگر یک چیز باشد که ماه‌هاي اول پدر شدن را از سال‌هاي بعد از آن جدا کند، احساسات متضاد و گیج‌کننده‌اي هست که سراغتان می آید. یک طرف حس مردانگی، غرور و قدرت خلق یک زندگی اخیر هست و طرف دیگر احساس ناامیدی و درمانگی هست، وقتی نمیتوانید نیازهای فرزند خود را برآورده و گاهی حتی درک کنید

 

کشف شکل جدیدی از عشق

هرگز نمیتوان عشق همه ي جانبه‌اي که به فرزندتان دارید را با احساس عشق و علاقه به هر کس دیگری مقایسه کنید. احتمالا موریس سنداک بهتر از هر کس دیگری توانسته این احساس را به عکس بکشد. در بخشی از کتاب «جایی که موجودات وحشی میباشند»، وقتی هیولاها از مکس میخواهند که آن‌ها را ترک نکند، به مکس می گویند:« آن قدر دوستت داریم که می خواهیم بخوریم و تمامت کنیم»!

 

عشق و نفرت

یک روز، خیلی غیرمنتظره و ناگهانی به فرزندتان نگاه میکنید و می‌فهمید آن اشتیاق و علاقه شدیدی که روز قبل داشتید، با یک احساس پوچی جایگزین شده. این بچه را می‌شناسید؟ به او اهمیت می دهید؟ احساس میکنید می خواهید همۀ آن چیزهای پدرانه را بقچه کرده و کنار بگذارید و جای دیگری یک زندگی اخیر را شروع کنید.

 

احتمالا احساس بعدی که سراغتان می آید احساس گناهی باور نکردنی به دلیل داشتن چنین افکاری هست. با این اوصاف، خیال می کنید اگر سر تا پا در عشق به فرزندتان غرق نشده باشید، پدر بدی هستید؟ خیر. این احساس دوگانگی یک بخش کاملا عادی از پدر بودن هست و شما در طول 50 سال آینده ده‌ها بار دیگر هم این احساس را خواهید داشت.

 

حس تلخ افسردگی

با این که بیشتر مردم فکر می کنند افسردگی پس از زایمان یک اتفاق زنانه هست، برخی از آقایان هم بعد از تولد فرزندشان دچار افسردگی می شوند. غمگینی مردان مانند افسردگی خانم‌ها ناشی از تغییرات هورمونی نیست. اما ممکن هست برای برگشت به حالت طبیعی به تلاش بیشتری نیاز داشته باشد.

 

روزهایی که به تازگی پدر می شوید، همه ي دقت بیشتری به شما نشان داده و احتمالا کمی هم مرخصی دریافت میکنید اما بعد از چند هفته دوباره کار سخت شروع میشود. پرداخت هزینه‌ها و صورت‌حساب‌ها، بیداری‌هاي شبانه و لباس‌هاي اخیر شسته شده در اطراف منزل را هم اضافه کنید. اینها برای افسرده کردن هرکسی کافی هست.

 

انواع ترس‌هاي تازه

چند ماه اول پدر شدن را میتوان به سادگی با این ترس‌ها خراب کرد: ترس از این که نتوانید با انتظارتان از مفهوم پدر شدن کنار بیایید. که نتوانید فرزند یا خانوده‌تان را از خطر حفظ کنید. که نتوانید به قدر کافی نیازهای خانواده را فراهم کنید. که ندانید با فرزندتان چه کار کنید. که خیلی چندان «یا حتی خیلی کم» شبیه پدر خودتان شوید.

 

که یک اشتباه ترسناک از شما سر بزند. این ترس‌ها بخشی کاملا طبیعی از روند پدر شدن هست. با افزایش مهارت‌ها میتوانید برخی از این ترس‌ها را از بین ببرید. بقیه هم معمولا با گذشت زمان حل میشوند.

 

تغییر در ارتباط زن و شوهری

قبل از به جهان آمدن بچه زمان زیادی را با همسرتان می‌گذراندید و ارتباط بینتان را تقویت میکردید. اما به محض این که سر و کله بچه پیدا می شود، همه ي چیز تغییر می کند: حالا فقط بچه هست که همه ي تمرکز و دقت را به خودش جلب کرده. به سختی زمان کافی برای خوابیدن پیدا می کنید چه برسد به انجام کارهایی که شما و همسرتان را به جای اول برگرداند. ممکن هست گاهی سعی کنید حتی شده چند دقیقه در روز برای صحبت درمورد چیزی غیر از بچه، بهانه بتراشید.

 

بی‌اعتنایی‌هاي نوزاد

احتمالا نوزاد در شش تا هشت هفته اول زندگی، به تلاش‌هاي شما برای ایفای نقش پدری هیچ واکنشی نشان نمیدهد: نه لبخندی، نه خنده‌اي و نه هیچ عکس العملی به شیوه‌هاي دیگر. در حقیقت او فقط میتواند گریه کند. شور و شوق نوزاد را نوعی رفراندوم درمورد ارزش خود بعنوان پدر درنظر بگیرید. اگر کنار بکشید، نوزاد شما هم همین کار را خواهد کرد. پس یک کم دیگر طاقت بیاورید. ارزش صبر کردن را دارد.

 

راه‌هاي اخیر دوست داشته شدن

در طول چند ماه بعد، همانگونه که نشانه‌هاي رفتاری نوزاد را یاد میگیرید و با نیازهای او آشنا می شوید، فرزندتان هم یاد می گیرد که دوستتان داشته باشد و می توان گفت این شگفت‌انگیزترین راه دوست داشتن هست. و وقتی نوزاد برای نخستین بار با آوای خاص کودکانه شما را صدا میزند یا برای شما آغوش باز میکند یا وقتی روی سینه ‌تان خوابش میبرد و بدون آگاهی دست روی شانه‌تان میگذارد، آن وقت هست که معنی حقیقی زندگی را پیدا می کنید.

 

برنامه‌ریزی‌هاي تازه

قبل از این که پدر شوید، بیرون رفتن از منزل برایتان به معنی برداشتن کیف پول و سوئیچ خودرو و چک کردن اجاق گاز بود. اما حالا رفتن دو دقیقه‌اي به سوپر مارکت به سفری تبدیل شده که برای انجام آن درحد سفر به کوه‌هاي اورست به برنامه‌ریزی نیاز دارید. گرچه فرض میکنیم درست موقع خارج شدن از منزل، بوی ناخوشایندی از پوشک نوزاد بیرون نزده!

 

بحث‌هاي غریب اما ساده

 به گزارش پارس ناز اگر کسی به شما بگوید که طی ماه‌هاي قبل با چه اشتیاقی درمورد ریختن استفراغ نوزاد روی لباس، نوع و جنس پوشک بچه، میزان جذب و نگه داری آن‌ها، مارک شیر خشک و … با دوستانتان بحث‌هاي طولانی کردید، حتما به رفتار احمقانه خود می خندید. اما باور کنید شما اینکار را کردید و خیلی هم از آن لذت می‌بردید!

 

 

Loading...
آزمایش عجیب رابطه جنسی مردان و زنان آمریکایی در فضا (عکس)
آزمایش عجیب رابطه جنسی مردان و زنان آمریکایی در فضا (عکس)
مشاهده بیشتر