پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

توصیه های پزشکی مفید برای مراقبت از لب ها

توصیه های پزشکی مفید برای مراقبت از لب ها

توصیه های پزشکی مفید برای مراقبت از لب ها 

پوست لب به عنوان بخشی از بدن که پرکاربرد و حساس هست نیاز به مراقبت هاي ویژه اي دارد تا همه ي وقت نرم و خوشگل بماند. نکات مفیدی برای شما داریم. یکی از شاخص هاي مهم در یک چهره ي خوشگل ، لب ها میباشند. لب هاي جذاب می‌توانند لبخند شما و چهره تان را زیباتر کنند.

 

لب یکی از نواحی پوست هست که اکثر از هر جای دیگر در معرض هوا و آفتاب قرار دارد و به همین خاطر هم اکثر مستعد مشکل خشکی و ترک خوردگی هست. اگر مفید از لب هایتان مراقبت نکنید ، گرمای بیش از حد و از دست رفتن آب بدن در این فصل ، میتواند باعث سوزش و التهاب حتی خون ریزی انها شود. متخصصان معتقدند تماس لب با خمیردندان و رژ لب و بهره گیری از پروتزهای دندان باعث خشکی هاي شدید و خارش لب میشود.

 

حرارت چندان ، کم آبی و سرمای شدید هم از عوامل شایع به وجود آورنده خشکی هاي ساده و ترک خوردگی هاي لب میباشند ، هم چنان که برخی از مریضی ها نظیر «پسوریازیس» هم سبب پوسته شدن اطراف و روی لب می‌شود که در این صورت مشکل لب با علائم دیگری نیز همراه هست. داشتن لب هاي ترک خورده ، خشک و سوزان بی تردید آزارنده هست. برای تعداد زیادی از کارهایی که در طول روز انجام میدهیم ، از همین لب ها بهره گیری میکنیم.

 

لب اگر سالم نباشد ، حتی نمی‌توانیم راحت غذا بخوریم ، حرف بزنیم یا لبخند بزنیم.

 

لب هاي شما نمی‌تواند مثل بقیه جاهای پوست بدنتان در برابر از دست دادن رطوبت مقاومت کند ، چرا که لایه هاي پوست لب بسیار نازک میباشند.

 

اضافه بر این لب ها لایه محافظتی معمول پوست که دارای غدد چربی و عرق هست را ندارند ، به همین خاطر هم مثل بقیه جاهای بدن نمی‌تواند خودش را مروطب نگه دارد و مستعد خشک شدن و ترک خوردن هست. گرچه این موارد تنها دلایل خشکی و ترک لب نیستند.

 

این آفتاب داغ!

اگر چه همۀ وقت} آب و هوا را در این مورد مقصر میدانیم اما در واقع همۀ تقصیرها متوجه هوا نیست. اگر از لب محافظت نکنید ، تابش خورشید میتواند باعث تبخیر رطوبت و خشکی شود. این مسئله در مناقطی که رطوبت هوا کم تر هست ، اکثر خودش را نشان میدهد ؛ گرچه وجود بادهای خشک هم در این مسئله نقش دارد.

 

نه تنها گرما بلکه سرما هم میتواند لب هاي شما را خشک و ترک خورده کند ، به خصوص در مناطقی که سوز بادهای سرد زمستان اکثر هست. بنابراین فکر نکنید که در زمستان خبری از خشکی لب نیست. حتی در این فصل ابری ، باد زمستان اکثر می سوزاند.

 

بستنی که نیست!

لیسیدن لب یا خیس کردن آن با زبان ، برخلاف انچه به نظر میرسد ، باعث خشکی لب و ترک خوردن آن میشود چرا که بزاق با ایجاد رطوبت موقت و از بین بردن چربی طبیعی پوست ، باعث تبخیر اکثر شده و در نهایت سبب خشکی اکثر لب می‌شود.

 

گنج از دست رفته

یکی از علامت هاي کم شدن آب بدن ، خشکی لب هست. در کسانی که گرما زده شده اند یا به خاطر اسهال آب زیادی از دست داده اند ، با مشاده شدت خشکی لب میتوان پی به شدت این کمبود آب برد.

 

آ ، ب ، ث و دوستان

کمبود برخی از ویتامین ها مثل آ ، ب ، ث و املاحی مثل آهن و روی هم میتواند باعث خشکی ، پوسته شدن و به خصوص ترک خوردن گوشه لب شود. بدیهی هست وقتی تغذیه اي سالم و کامل دارید ، این مسئله نمیتواند خاطر خشکی لب شما باشد.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
جراحی سینه باورنکردنی دختری برای رسیدن به سینه های بسیار بزرگ
جراحی سینه باورنکردنی دختری برای رسیدن به سینه های بسیار بزرگ
مشاهده بیشتر