پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

با خاصیت های مفید پوست لیمو آشنا شوید

با خاصیت های مفید پوست لیمو آشنا شوید

با خاصیت هاي خوب پوست لیمو آشنا شوید 

پوست لیمو از خود لیمو خاصیت هاي بیشتری دارد،ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که خاصیت هاي پوست لیمو چیست. پوست لیمو آن قدر خواص و کاربرد و فایده دارد که بیشتر پزشکان خاصیت پست لیمو را آب لیمو بیشتر می دانند. حتما شما هنگام مصرف لیمو پوست آن را گرفته و دور میریزید ولی باید بدانید که تا به حال اشتباه می کردید و نباید پوست لیمو را دور ریخت.

 

پوست لیمو یکی از مهم‌ترین عوامل استحکام استخوان هست و به راحتی میتواند پوکی استخوان را درمان کند.تعداد زیادی از ما درمورد خواص خوب و ارزش خوراکی پوست لیمو اطلاعی نداریم، بنابراین بهتراست گذشته از دور انداختن پوست لیمو کمی به خواص آن فکر کنیم، چرا که حتی پوست لیمو نیز بسیار خوب هست.

 

پوست لیمو

برترین روش برای خوردن پوست لیموترش

اکنون اجازه دهید برترین شیوه برای خوردن پوست لیموترش را توصیه کنیم. ابتدا باید لیمو را در فریزر نگهدارید تا فریز شود. سپس آن ها را خرد یا رنده کنید. حال میتوانید این تکه‌ها را در سالاد بهره گیری کنید و یا مستقیماً با مقداری شکر مخلوط کرده و میل بفرمایید.این برترین شیوه هست تا هم از مزه و هم از خواص خوب پوست لیمو بهره‌مند شوید.

 

پوست لیمو به بهبودی سلامت استخوان کمک می کند، زیرا سرشار از کلسیم و ویتامین C هست که در حفظ و درد بهبود سلامت استخوان نقش دارد. همین طور از ابتلا به مریضی‌هایي مثل پوکی استخوان، آرتریت رماتوئید و رماتیسم التهابی پیش گیری میکند.

 

همین طور در کاهش استرس اکسیداتیو نقش دارند. پوست لیمو حاوی مقدار زیادی بیوفلاونوییدهای مرکبات هست که منبع بسیار قوی برای مبارزه با استرس اکسیداتیو در بدن می‌باشد. مردم بندرت آگاهی دارند که از پوست لیموترش در جلوگیري و درمان سرطان بهره گیری می شود. پوست لیموترش حاوی سالوسترولQ 40 و لیمونن می‌باشد که با سلول‌هاي سرطانی موجود در بدن مبارزه میکند.

 

همین طور فلاونوییدهای پلی‌فنول موجود در پوست لیمو باعث کاهش سطح کلسترول خون می شود که در بهبود سلامت قلب خوب هست. وجود پتاسیم در پوست لیموترش باعث حفظ فشار خون در سطح مناسب میشود. اضافه بر این پوست لیموترش از مریضی‌هاي قلبی، حمله قلبی و ابتلا به دیابت پیشگیری می کند.

 

پوست لیموترش همین طور برای بهداشت دهان و دندان خوب هست.کمبود ویتامینC مشکلاتی نظیر خونریزی لثه،اسکوروی و التهاب لثه را به وجود می آورد. پوست لیموترش سرشار از اسید سیتریک می‌باشد که میتواند کمبود ویتامینC موجود را فراهم سازی کند به علاوه با مشکلات شناخته شده دهان و لثه به مبارزه بپردازد.

 

در کاهش وزن نیز موثر هست. پوست لیموترش دارای اجزاء ترکیب کننده‌اي هست که بعنوان پکتین شناخته شده هست و مسئولیت کاهش وزن بدن را به عهده دارد. اضافه بر این پوست لیموترش در جلوگیري از مشکلات پوستی نظیر چین و چروک، آکنه، رنگدانه‌ها و لکه‌هاي تیره نقش دارد. رادیکال‌هاي آزاد نقش بسیار مهمی در این فرایند بازی میکنند. همین طور انها سرشار از آنتی‌اکسیدان میباشند که تا حد زیادی در سم زدایی پوست نقش دارند.

 

از دیگر مزایای خوب پوست لیموترش می توان به پاکسازی کبد، تقویت مویرگ‌ها، درمان عفونت گوش، گردش خون منظم، کاهش انقباضات ماهیچه‌اي، پیشگیري از سکته و … اشاره کرد.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
شب زفاف عروس و داماد لخت در میان جمع +عکس
شب زفاف عروس و داماد لخت در میان جمع +عکس
مشاهده بیشتر