پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

چرا با رژیم وزن ما کم نمی شود؟

مجموعه : رژیم و تغذیه
چرا با رژیم وزن ما کم نمی شود؟

چرا با رژیم وزن ما کم نمی شود؟

همه ما درباره رژیم لاغری چیزهایی شنیده ایم و شاید بسیاری از این رژیم ها را انجام داده ایم اما به نتیجه مطلوب نرسیده ایم.یک دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: رژیم‌های لاغری که بر اساس کاهش کالری مصرفی تنظیم می‌شوند باعث کاهش متابولیسم بدن و ضعف عملکرد اعضا به‌ویژه کاهش قوا خواهد شد و موجب ریزش مو, پوکی استخوان, شکنندگی ناخن‌ها, بی‌حالی و بی‌انگیزگی می‌شود.
 
 
علی‌محمد ملاحی درباره دلایل شکست رژیم‌های لاغری بر اساس کاهش کالری غذاهای مصرفی اظهار داشت: رژیم‌های لاغری رایج در جامعه که بر اساس کاهش کالری مصرفی تنظیم می‌شوند باعث کاهش متابولیسم بدن و ضعف عملکرد اعضا به‌ویژه کاهش قوا خواهد شد.
 
 
وی گفت: آنچه امروزه در شکست این روش‌ها شاهد هستیم, میزان عود بالا و نیز عوارضی همچون ریزش مو, پوکی استخوان, شکنندگی ناخن‌ها, بی‌حالی, بی‌انگیزگی و بی‌میلی و… است.ملاحی ادامه داد: بسیاری از مراجعین به کلینیک‌های طب سنتی کسانی هستند که سال‌ها تحت تدابیر رژیم غذایی کم‌کالری همراه با مصرف ویتامین‌ها و مواد معدنی بودند اما از این روش‌های درمانی به ستوه آمدند.
 
 
وی اضافه کرد: ویژگی برجسته تدابیر غذایی در طب سنتی بحث مزاج فرد و مزاج غذاها و مزاج دواها است، با این نگاه حتی یک رژیم پرکالری و سرشار از انرژی و با افزایش متابولیسم نه‌تنها باعث چاقی نمی‌شود بلکه موجب چربی‌سوزی و لاغری می‌شود.
 
 
این دستیار تخصصی طب سنتی ایران بیان داشت: “افراد چاقی که دارای مزاج سرد و تر هستند” دارای پوست سفید مرطوب, موهای روشن و نازک و گوشت شل هستند.ملاحی اضافه کرد: این افراد با کمترین غذاهای گروه بلغم (سرد و تر) مانند آب زیاد به‌خصوص آب سرد, ماست, دوغ, کاهو و … دچار افزایش رطوبت و افزایش وزن به‌ویژه چاقی شکمی در حجم می‌شوند.
 
 
وی ادامه داد: این افراد یک نوع چاقی پف‌آلود با وزنی سبک‌تر از حد انتظار دارند, این افراد شکایت می‌کنند که “حتی با آب خوردن هم چاق می‌شوند” و در فصل زمستان به‌سختی به رژیم لاغری پاسخ می‌دهند و اغلب افزایش وزن دارند.
 
 
Loading...
دختر زیبا که بدون اندام تناسلی به دنیا آمد +عکس
دختر زیبا که بدون اندام تناسلی به دنیا آمد +عکس
مشاهده بیشتر