پارس ناز پورتال

تبلیغات

چهره های مشهور که به جانشان سوء قصد شده

مجموعه : اخبار سینما
چهره های مشهور که به جانشان سوء قصد شده

چهره های مشهور که به جانشان سوء قصد شده 

شمار زیادی از ستاره های مشهور و بازیگران بوده اند که به جانشان سوء قصد شده هست, مشهور شدن هم دردسر هاي خاص خود را دارد. تلاش برای ترور اشخاص مهم مثل سران مملکت‌ یا بازیگران مشهور سینما, همه ي وقت تیتر یک خبر گذاری‌ها در دهه‌هاي قبل بوده که خوشبختانه امروزه کمتر شاهد این اخبار هستیم.

 

بیشتر اشخاصی که این ترورها را انجام می دهند یا بخاطر پولی که در ازای اینکار میگیرند, بوده هست یا بدلیل این که آن‌ها بیمار‌هاي روانی اند و متوجه کاری که انجام می دهند, نیستند. اما طبیعتا بیشتر اشخاص مهم جان تندرست بدر میبرند چرا که بادیگاردهای آن‌ها جان خود را فدای رئیس‌شان می کنند.

 

عموم مردم از پشت پرده این حملات و قتل‌ها حکایت‌هاي بسیاری می‌سازند که طبیعتا قابل اتکا و واقعی نیستند. اما خیلی خوشگل هست اگر شخصی پیدا شود و تمام حقیقت را بگوید. حکایت به این جا ختم نمیشود چرا که میتواند زیبا‌تر هم‌ باشد هنگامی که حقیقت را خود طرف مورد حمله قرار گرفته بازگو کند. ما برای شما حکایت‌هایي که تعدادی از سلبریتی‌ها بعد از ماجرای زنده ماندن‌شان تعریف کرده‌اند, گردآوری کردیم تا مشاهده نمایید واقعا چه بر سرشان آمده هست.

 

1. جورج هریسون «George Harrison»

چهره های مشهور که به جانشان سوء قصد شده

در 30 سپتامبر سال 1999 میشل آبرام «Michael Abram» در حالیکه یک چاقوی بزرگ به همراه داشت پنجره منزل جورج هریسون را شکسته و وارد منزل او می‌‌شود و با جورج و همسرش اولیویا «Olivia» روبرو میشود. آبرام چندین بار چاقو را در قفسه سینه جورج فرو میکند و بعد به سراغ همسر جورج میرود و وی را با کابل برق خفه میکند. اما در نهایت پلیس سر رسیده و آبرام را توقیف میکند.

 

قصه از این جا دیدنی میشود که آدمکش در دادگاه اظهار میکند که گروه Beatles «که جورج هم عضوی از این گروه بوده», گروهی جادوگر میباشند و او از طرف خداوند ماموریت داشته که هریسون را بکشد. هریسون بعد از این حمله زنده ماند اما دو سال بعد به علت سرطان جان خود را از دست داد. دادگاه هم در پایان تشخیص داد که آبرام مجرم نیست چراکه او دیوانه شده و عقل خود را از دست داده هست.

 

2. بیورک «Bjork»

چهره های مشهور که به جانشان سوء قصد شده

در سال 1996, ریکاردو لوپز «Ricardo Lopez» یک بمب به منزل‌ بیورک, خواننده‌‌‌ي پاپ ایسلندی در لندن فرستاد اما قبل از این که منفجر شود توسط پلیس شناخته و خنثی شد. لوپز که فرستنده این بمب بود بعدها جنازه‌اش را در منزل‌اش همراه با دفتر خاطرات و 22 ساعت کلیپ که از خودش گرفته بود, پیدا شد.

 

او خودکشی کرده بود. لوپز در دفتر خاطرات 800 صفحه‌اي اش, از خاطرات هرروز که مربوط به بیورک نیز می‌شد گرفته تا اقدام به خودکشی خود را نیز نوشته بود. همین طور صحنه‌ي شلیک به خود در کلیپ هم موجود بود.

 

3. کورتیس جیمز جکسون «50 Cent»

چهره های مشهور که به جانشان سوء قصد شده

جکسون روز به روز مشهور‌تر می‌شد و طبیعی بود که دشمنانی هم پیدا کند. روزی جکسون از منزل مادربزرگ خود بیرون می‌آمد که خودرویی در آن طرف خیابان ایستاد و شروع به تیر اندازی به سمت وی را کرد. 9 تیر به دست, قفسه سینه, هر دو پا و حتی به صورتش شلیک شد اما با این حال او زنده ماند و 13 روز در بیمارستان بستری بود.

 

بعد از بیمارستان هم تا 5 ماه در منزل و در دوران نقاهت به سر میبرد. شخصی که گلوله را شلیک کرد هیچ گاه به درستی شناخته نشد ولی تصور میشود بادیگارد سابق مایک تیسون بوده هست که به خدمت گرفته شده تا جکسون را از دور خارج کند چرا که او بعنوان ارباب مواد مخدر محلی به شمار می‌رفت. بادیگارد تیسون هم سه هفته بعد به ضرب گلوله‌اي کشته شد و این ماجرا بدون اتمام مشخصی باقی ماند.

 

4. مدونا «Madonna»

چهره های مشهور که به جانشان سوء قصد شده

مدونا خواننده معروف, از مدت‌ها قبل درگیری‌هاي متعددی با روبرت هاسکینز «Robert Dewey Hoskins» داشت اما این درگیری ها زمانی تشدید گرفت که او در سال 1996 وارد عرصه هالیوود شد. روبرت هاسکینز ادعا کرده بود یا با مدونا ازدواج میکند یا سر وی را از تنش جدا می کند

 

اما یکی از بادیگاردهای مدونا وی را توقیف کرده و به حبس منتقل میکند. هاسکینز بیکار ننشسته و برای کشتن مدونا از حبس فرار می کند اما این بار هم باز بازداشت میشود.

 

5. ترسا سالدانا «Theresa Saldana»

چهره های مشهور که به جانشان سوء قصد شده

ترسا یک بازیگر در حال ترقی و مشهور بود که در فیلم‌هاي «Raging Bull» و «I Wanna Hold Your Hand» نقش بازی کرده بود. یکی از طرفداران ناخوشایند سالدانا که جذب وی شده بود مردی 47 ساله به‌ اسم جکسون از اسکاتلند بود. جکسون به طور غیر قانونی وارد ایالات متحده شده و با هدف پیدا کردن و کشتن سالدانا و پیوستن به وی در زندگی پس از مرگ, اقدام به قتل او می کند.

 

جکسون یک بازرس برای پیدا کردن عدد تلفن مادر سالدانا استخدام میکند و درنهایت عدد را پیدا کرده و به مادر سالدانا زنگ میزند. در حالیکه خود را «Martin Scorsese» معرفی میکند, از مادرش آدرس و تلفن محل زندگی‌اش را میگیرد. زمانی که مادر سالدانا بی‌خبر از نقشه وی آدرس را به جکسون داد, جکسون حرکت کرده و خود را به سالدانا میرساند و با 10 ضربه متوالی با چاقو وی را زخمی می کند.

 

سالدانا درنهایت زنده ماند و بهبودی کامل خود را بازیافت و جکسون نیز به موسسه روانی فرستاده شد, جاییکه در سال 2004 در آن فوت کرد. پس از بهبود سالدانا, وی شخصی مصمم برای دفاع از دستمزد قربانیان شد. او حتی در فیلمی درمورد حمله‌اي که به او شد نقش بازی کرده هست.

 

6. پائولی پرت «Pauley Perrette»

چهره های مشهور که به جانشان سوء قصد شده

به گزارش پارس ناز پائولی در نوامبر 2015 توسط یه ترنس به اسم دیوید مرک مورد حمله قرار گرفت. به قول پلیس پائولی در لس آنجلس در حال پیاده روی بود که مرک وی را گرفت و قصد داشت وی را بدزدد. اما پائولی مرک را در همان لحظه متقاعد کرد که وی را رها کند و پس از فاصله گرفتن از او با پلیس تماس گرفت و پلیس مرک را بازداشت کرد اما او زیر بار این انگ نرفت.

 

7. لاری فلاینت «Larry Flynt»

چهره های مشهور که به جانشان سوء قصد شده

لاری نویسنده, سخنران و ناشر مجله‌هاي متفاوت هست که در سال 1978 توسط یک تک تیر انداز هنگامی که در حال خروج از دادگاه بود مورد شلیک قرار گرفت و فلج شد. تیر انداز شخصی نژاد پرست بنام «Joseph Paul Franklin» بود که بعد بدلیل دو فقره قتل بازداشت شد و حمله به لاری را نیز به عهده گرفت

 

و اظهار داشت که او اینکار را بخاطر یک تصویرِ که لاری در مجله‌ اش منتشر کرده و باعث عصبانیت وی شده بود, انجام داده هست. در پایان فرانکلین در سال 2013 اعدام شد.

 

 

مطالب جنجالی سایت