پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

ماشین

تبلیغات

همه چیز درباره پول توجیبی دادن به فرزندان

همه چیز درباره پول توجیبی دادن به فرزندان

همه چیز درباره پول توجیبی دادن به فرزندان 

پول تو جیبی دادن به کودکان توسط والدین اگر همراه با دقت به نکاتی باشد بسیار بهتر هست،برای تربیت کودک میتوان حتی پول تو جیبی او را نیز با دقت کامل داد. میباشند والدینی که به فرزندان خود مبالغ نجومی می دهند و همین طور والدین دیگری میباشند که مبلغ خاصی برای فرزند در نظر نمی گیرند.

 

در تمام جهان مردم به فرزندان خود پول توجیبی می دهند. بعضی هرروز، بعضی هفتگی و عده دیگر ماهانه به فرزند خود مبلغی می دهند.کودک یا نوجوان باید پول خود را برای آن بازه زمانی تقسیم‌بندی کند تا با مشکل مواجه نشود. میباشند والدینی که به فرزندان خود مبالغ نجومی می دهند و همین طور والدین دیگری میباشند

 

که مبلغ خاصی برای فرزند در نظر نمیگیرند. عملکرد هیچ‌کدام درست نیست. کار صحیح را والدینی انجام میدهند که مبالغی معقول به فرزند خود می دهند، اما فلسفه پول توجیبی چیست؟

 

درس اقتصاد: پول توجیبی،‌ نوعی درس اقتصاد در دوران اولیه زندگی هست. یک کودک دوست دارد برای خود اسباب بازی خاصی بخرد که به طورمعمول برای او نمی خرند. او یاد میگیرد اگر آن اسباب بازی خاص را می خواهد، باید پول توجیبی‌اش را پس‌انداز کند و یکسری خرج‌ها را فراموش کند تا به خواسته خود برسد. این برترین کلاس درس برای اوست.

 

حقیقت جهان: علت نمی شود اگر والدین بسیار ثروتمندند، مبلغی کلان بعنوان پول توجیبی بدهند یا هر از گاهی مخارج گوناگون او را متقبل شوند. هر پدرومادری در هر شرایط اقتصادی باید مبلغی معقول به فرزندان خود بدهد تا او از همان دوران کودکی حقیقت زندگی را بشناسد. مبلغ پول توجیبی باید به نحوی باشد که فرزند با رعایت اقتصاد بتواند آن را مدیریت کند؛نه آنقدر چندان که کار به ولنگاری برسد و نه آنقدر کم که بودونبودش فرق چندانی نداشته باشد.

 

هفتگی یا ماهانه؟ بعضی والدین به فرزند خود به صورت هرروز، هفتگی یا ماهانه پول میدهند، اما برترین طریق آن ماهانه هست. حقوق ماهانه هست و مدیریت آن تا آخر ماه دانشی هست که هرکس باید در سنین کم بیاموزد. پس بهتر هست، والدین پول توجیبی فرزند را به صورت ماهانه بدهند.

 

پس‌انداز هدفمند: بچه‌ها اگر بخواهند، میتوانند غذایی را از منزل به مدرسه ببرند و از بوفه چیزی نخرند. بجز غذایی هم خرج خاص دیگری ندارند. پس والدین باید انها را تشویق به جمع کردن پول توجیبی کنند تا بعدها بتوانند هر چه راکه دلخواهشان می خواهد،‌ بخرند. والدین برای تشویق اکثر میتوانند وعده کنند، اگر فرزند پولش را جمع کرد و قصد خرید داشت، به او کمک کنند و مابقی پول را بپردازند. اینکار فرزند را تشویق به پول جمع کردن می کند.

 

پول یا وقت؟ بعضی والدین تمام زمان خود را صرف کارکردن میکنند تا برای فرزندان رفاه به همراه بیاورند. پیروز می شوند و میتوانند نبود خود را با پول خرج کردن برای انها پرکنند، اما آیا براستی پول چندان جبران غیبت والدین را می کند؟ هرگز. والدین مفید به فرزندان خود مبالغ معقول پول توجیبی می دهند و درعوض،‌ زمان بیشتری را صرف بودن در کنار فرزندان‌شان می کنند.

 

 

گیلان چای

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X