پارس ناز پورتال

تبلیغات

نکات جالب و خواندنی درباره کارآفرینی در جامعه

نکات جالب و خواندنی درباره کارآفرینی در جامعه

نکات جالب و خواندنی درباره کارآفرینی در جامعه 

کارآفرینی مي تواند اشتغال زایی جامعه را افزایش دهد و الان مي توان کارآفرینی هاي بزرگی را در جهان نام برد که جهان را تغییر داده اند. تا به حال شده هست که ساعت‌ها به یک نقطه خیره شوید و خیال پردازی کنید؟ اگر چنین هست بدانید که شما به احتمال چندان مي‌توانید کارآفرین خوبی شوید. حتما تعجب مي‌کنید.

 

این روزها هر کس از کارآفرین و کارآفرینی حرف مي‌زند به دنبال آن از سخت‌کوشی، ریسک پذیری، شناخت بازار، جذب سرمایه و حتی ریسک پذیری صحبت مي‌کند. اما کمتر پیش مي‌آید که بشنوید کارآفرین خوب در ابتدا یک خیال پرداز ماهر بوده ‌هست. راستش را بخواهید راه انداختن کسب و کارهای کوچک و غیر خلاقانه نیازی هم به خیال پردازی ندارد. اما کارآفرینانی که با ایده‌ي خود جهان را متحول کرده‌اند روزی رویاها بزرگی در سر داشته‌اند.

 

هیچ‌کسی شانسی و یا تصادفی کار بزرگی انجام نمی دهد. زندگی‌نامه دانشمندان، مخترعان، نویسندگان و رهبران بزرگ تاریخ را بخوانید. تعداد زیادی از آن‌ها در جوانی و در حالیکه زندگی بسیار سخت و دشواری داشته‌اند رویای روزی را در سر مي‌پروراندند که بر قله‌هاي موفقیت مي‌ایستند. اگر هنوز هم قانع نشده‌اید که رویاپردازی مي‌تواند نقش مهمی در موفقیت آینده شما داشته باشد ادامه‌ي این مقاله را بخوانید تا با فواید رویا پردازی آشنا شوید:

 

1.رویاپردازی به شما امید مي‌دهد

امید، سوخت خودرو کارآفرینی هست. کارآفرینی کار ساده و زود بازدهی نیست. ماه‌ها و سال‌ها طول مي‌کشد تا شما به نتیجه‌ي دلخواه‌تان برسید. در مسیر کارآفرینی هر روز با مانعی اخیر روبه رو مي‌شوید. اگر امید نداشته باشید که روزی همۀ‌ي این سختی‌ها تمام مي‌شود و پیروز مي‌شوید چگونه مي‌توانید

 

این روزهای سخت را تحمل کنید؟ اما برای داشتن امید باید بتوانید لحظه‌اي شرایط دشوار فعلی را از یاد ببرید و تصور کنید که به موفقیت رسیده‌اید. جمله‌ي معروفی مي‌‌گوید که هرگز کسی پیروز نشده هست مگر آن‌که قبلا در خیالش طعم شیرین موفقیت را چشیده باشد.

 

2. ایده‌ها از دل رویاها بیرون مي‌آیند

مي خواهید جهان را متحول کنید؟ این رویای بزرگی هست. مي‌توان گفت همۀ‌ي ما حداقل یکبار در زندگی به این موضوع فکر کرده‌ایم. اما آن‌هایي که واقعا مي‌خواهند تغییری هر چند کوچک در جهان به وجود بیاورند شب و روز به این موضوع فکر مي‌کنند. وقتی که روزها و ماه‌ها به جهانی بهتر و زیباتر فکر کنید در این بین ایده‌هایي به ذهن‌تان خطور مي‌کند.

 

در واقع رویا پردازی مرحله‌ي اول ایده‌پردازی هست. محصول یا خدمتی راکه قرار هست تغییری ایجاد کند را باید ابتدا در ذهن‌تان به وجود بیاورید. یادتان باشد اگر رویای پرواز نبود هرگز هیچ ایده‌اي برای تولید هواپیما به وجود نمی‌آمد.

 

3. تحمل مشکلات با رویاپردازی ممکن هست

 به گزارش پارس ناز انسان‌ها باید راهی برای تحمل سختی‌ها و مشکلات‌شان پیدا کنند. وقتی به نظر مي‌رسد که همۀ‌ي جهان علیه‌تان شده هست و از هر راهی مي‌روید فقط با بن بست مواجه مي‌شوید کافی هست برای یکی دو روز به یک مکان خلوت بروید و به این فکر کنید که زندگی رویایی چگونه هست. مسلما پس از کمی خیال پردازی درمورد‌ي این موضوع حس بهتری خواهید داشت. شاید فکر کنید که اینکار گول زدن‌ خودتان هست.

 

تصور تعداد زیادی از مردم درمورد‌ي خیال پردازی همین گونه هست. آن‌ها فکر مي‌کنند اینکار اتلاف وقت و انرژی هست. دلیلش نیز این هست که خیال پردازی‌هاي‌مان در لحظه نتیجه در پی ندارد. ولی در بلند مدت مسلما افرادی که رویاپردازی مي‌کنند و بعد هم به دنبال آن رویاها مي‌روند انسان‌هاي بسیار شادتر و پیروز تری خواهند بود.

 

یادمان باشد که رویاپردازی به همان اندازه که مي‌تواند برای‌مان خوب باشد و کارمان را راحت‌تر کند مي تواند سنگ بزرگی برای رسیدن به موفقیت‌مان نیز باشد. مهم این هست که بتوانیم بین رویاها و واقعیت‌ها تناسب بر قرار کنیم. رویاپردازی همه ي وقت پله‌ي اول برای رسیدن به موفقیت در هر اساس‌اي هست ولی اگر شما روی پله‌هاي بعدی، که همان اقدام عملی و تلاش هست، پا نگذارید هرگز به پله‌ي آخر نخواهید رسید.