پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

این کارهای اشتباه را در حمام انجام ندهید

این کارهای اشتباه را در حمام انجام ندهید

این کارهای اشتباه را در حمام انجام ندهید 

شاید به نظر ساده برسد به حمام می رویم و شروع به شستن بدن خود میکنیم،اما آیا می دانستید مثلا نباید صورت خود را در حمام بشویید. به گزارش سایت خبری دیلی میل از شستن صورت زیر دوش تا بهره گیری کردن از لیف ممکن هست مشکلاتی را به همراه داشته باشد که می تواند سلامتی هر فردی را با مشکل مواجه کند.

 

پنج اشتباه متعارف که در حمام انجام می دهیم :

۱.شستن صورت در حمام: شایع‌ترین اشتباهی که در هنگام حمام کردن مرتکب آن می‌ شویم شستن صورت در حمام هست که تدریجی زمان صورت را دچار چین و چروکهای شدید می‌ کند. به گفته یک متخصص پوست شستن صورت با آب داغ و فشار چندان یکی از زیاد اشتباهات افراد در حمام هست. آب داغ باعث شکنندگی موی رگهای گونه شده

 

و تدریجی پوست به سمت ویرانی کشیده می‌ شود اضافه بر آن روغن‌های طبیعی که در پوست وجود دارد خشک شده و چین و چروک زودتر از زمان مقرر پدید می‌ آید. برترین گزینش برای شستشوی پوست صورت آب ولرم هست.

 

۲.بهره گیری از لیف: اشتباه متعارف دیگر در هنگام شست و شوی بدن بهره گیری از لیف هست. کشیدن لیف به سطح پوست باعث انتشار سلول‌های مرده در سطح پوست میشود که حال اساس مناسبی برای پیدایش و تکثیر باکتری‌ها فراهم میگردد که خطرات بهداشتی نگران کننده‌ای را به دنبال دارد.

 

۳.استحمام با آب سخت: شستن بدن حین استحمام با آب سخت سبب میشود قشری از نمک‌های نامحلول روی پوست و مو های بدن رسوب کند که همین امر سبب مسدود شدن روزنه‌ها و خارش و سوزش پوست میگردد. همین طور موها را رنگ پریده کرده و شانه کردن و برس کشیدن موها دشوار میشود. این رسوبات رشد باکتری‌ها را نیز تسهیل می کند.

 

برای کاهش سختی آب میتوانید از فیلترهای تصفیه کننده آب خانگی بهره گیری کنید که دارای سختی‌گیر باشند. سختی گیرها با تبادل یونهای کلسیم و منیزیم با یونهای سدیم و پتاسیم غلظت املاح سخت را کاهش میدهند.

 

۴.ایستادن در کف آب و صابون: شاید فکر کنید اگر روی حجمی از کف آب و صابون بایستید پاهایتان تمیز می‌ شود اما تاثیر آن تقریبا برعکس هست. بهره گیری مشترک از دوش یا حمام مشترک میتواند به ایجاد قارچ منتهی شود. قارچ‌هایی که به طور نامحسوس در حمام رشد می کنند کرم‌ها را دوست دارند. بنابراین ایستادن در حجم آب و کف با دقت به این که قارچ ها در رطوبت رشد می‌ کنند کار عاقلانه ای نیست.

 

بهتر هست برای شستشوی پایتان از محلول روغنی درخت چای بهره گیری کنید. حتما پس از خروج از حمام به دقت لای انگشتان پای‌تان را تمیز و خشک کنید.

 

۵.بهره گیری از تیغ مرطوب: به گزارش پارس ناز  این را بدانید اگر تیغ و ژیلت مصرفیتان را در یک محیط مرطوب مثل حمام که بدون هوای مناسب و خشک هست قرار داده‌اید در هر زمان بهره گیری از آن پوست‌تان دچار آلودگی می‌ شود. هنگامی که از تیغ‌های مانده در حمام بهره گیری می‌ کنید پس از استحمام پوستتان دچار سوزش و خارش می‌ شود.

 

به گفته کارشناسان تیغ‌ها و ژیلت‌های مصرفی را باید هفته‌ یک بار در محلول سرکه و آب قرار داد و با مسواک آن‌ها را تمیز کرد تا پوست دچار آلودگی نشود.

 

 

Loading...
مرد 40 ساله دختر 11 ساله را به حجله برد + عکس و مطالب داغ و جذاب روز
مرد 40 ساله دختر 11 ساله را به حجله برد + عکس و مطالب داغ و جذاب روز
مشاهده بیشتر