پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

بهترین کارها برای انجام دادن در آخر هفته

بهترین کارها برای انجام دادن در آخر هفته

بهترین کارها برای انجام دادن در آخر هفته 

اگر مي خواهید تا آخر هفته خوشحال و کاملی داشته باشید مي توانید وقت خود را طبق برنامه ریزی زیر تنظیم کنید تا برترین روزها را داشته باشید. افراد پیروز برای سپری کردن یک هفته کاری بسیار خوب و خوب، از تعطیلات آخر هفته گذشته‌ شروع مي‌کنند. این افراد برای هر دقیقه تعطیلات آخر هفته برنامه دارند و سعی مي‌کنند برترین بهره گیری را ببرند تا خوشحال و با انگیزه روز شنبه را شروع کنند.

 

اکثر افراد تعطیلات آخر هفته خود را به بطالت مي‌ گذرانند. آن‌ ها معمولاً هیچ کار خلاقانه و مفیدی انجام نمی دهند. برترین راه برای خلاصی از این موقعیت، برنامه‌ ریزی دقیق و پیشرفته برای تعطیلات هست. در این مطلب قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و رازهای داشتن یک تعطیلات پیروز را بیان کنیم.زمانی که مي‌ خواهیم برای تعطیلات خود برنامه ریزی کنیم این ترفندها را به دلیل داشته باشیم:

 

1- عمیق‌ تر فکر کنیم:

اکثر اوقات ما کارها و فعالیت‌ هایي که در کودکی انجام مي‌ دادیم را کنار مي‌ گذاریم و به کلی فراموش مي‌ کنیم. یکی از دوستانم به من مي‌ گفت که او و همسرش تصمیم گرفتند در یک کلاس آموزش پیانو ثبت نام کنند. این کلاس‌ هاي آموزشی در تعطیلات آخر هفته برگزار مي‌ شد.

 

به گفته این فرد، آن‌ ها توانستند به همراه پسر خود تمامی نکات و تمرینات کلاس را انجام دهند. شاید برترین روش برای تشویق کودکان به انجام یک فعالیت خاص همین ترفند باشد. زمانی که فرزند، والدین را در کنار خود ببیند حتماً اشتیاق بیشتری برای ادامه راه خواهد داشت. چگونه مي‌ توانیم از فرزندان خود انتظار موفقیت، پیشرفت و برنامه ریزی دقیق داشته باشیم در حالی که خود ما به کلی آن را فراموش کرده‌ ایم.

 

2- از صبح خود نهایت بهره گیری را ببریم:

صبح تعطیلات آخر هفته معمولاً به بطالت گذرانده مي‌ شود اما برای انجام کارهای شخصی بسیار بینظیر هست. اگر برای دوی سرعت در حال تمرین هستیم مي‌ توانیم صبح زود از خواب بیدار شویم و در بیرون به دویدن بپردازیم. برای این که بتوانیم صبح زود از خواب بیدار شویم باید شب زودتر بخوابیم.

 

3- سنت‌ هاي خاص خود را ایجاد کنیم:

یک خانواده پیروز و خوشحال برنامه‌ ها و فعالیت‌ هایي را در تعطیلات خود انجام مي دهد که همه ي افراد دوست دارند به آن بپردازند ولی هیچ وقت زمانی کافی برای برنامه ریزی را ندارند. اصلاً مهم نیست این سنت چه چیزی باشد تنها کافیست به آن پایبند باشیدم این عادت‌ ها به خاطرات خوبی تبدیل مي‌ شوند که برای خانواده شادی آفرین میباشند.

 

4- برای زمان بیکاری خود برنامه ریزی کنیم:

جس لاهی معلم و نویسنده‌ اي هست که زمان چرت زدن خود در تعطیلات آخر هفته را به خوبی مدیریت کرده هست. او دو فرزند دارد که زمان بازگشت او به خانه را به خوبی مي‌ دانند و منتظرش میباشند. آن‌ ها با یکدیگر بازی مي‌ کنند، فیلم تماشا مي‌ کنند و کتاب مي‌ خوانند. همه ي افراد خانواده گوشی‌ هاي خود را خاموش مي‌ کنند و همۀ زمان خود را در کنار یکدیگر سپری مي‌ کنند.

 

5- زمانی را برای کاوش و اکتشاف کنار بگذاریم:

پیاده روی، دویدن یا حتی دوچرخه سواری مي‌ تواند به یک ماجرای شگفت انگیز با فرصت‌ هاي بسیاری برای مواجهه با مشکلات و افراد گوناگون تبدیل شود. از تعطیلات آخر هفته خود برای ایجاد فرصت‌ هاي تازه بهره گیری کنیم.

 

6- سعی کنیم برای شب پنج شنبه برنامه خاص و سرگرم کننده‌ اي داشته باشیم:

 به گزارش پارس ناز این ترفند بسیار مهم هست. حتی اگر عاشق کار خود هستیم، بهتر هست در این روز استرس کاری را کنار بگذاریم و به فکر انجام فعالیت‌ هاي سرگرم کننده باشیم. اگر به فکر برنامه‌ هاي کاری خود هستیم یا این که از انجام کارهای سخت خسته اید مي‌ توانیم یک برنامه سرگرم کننده تدارک ببینیم . این کار باعث مي‌ شود اکثر روی تعطیلات خود تمرکز کنیم

 

و تمامی افکار منفی و آزار دهنده را از ذهن خود خارج نماییم. بهتر هست شب پنج شنبه را کنار همدیگر سپری کنیم، یک شام فوق العاده بپزیم و با هم آن را میل کنیم. اگر مي‌ توانیم با سایر اعضای فامیل کنار هم جمع شویم. یک نفر شام اصلی را بپزد و سایر افراد مواد مختلفی همچون دسر را به همراه داشته باشند. گرچه ما مي‌ توانیم به جای پختن غذا، از رستوران‌ ها و غذا هاي آماده بهره گیری کنیم. انجام تمریناتی همچون یوگا در تعطیلات آخر هفته نیز مي‌ تواند توصیه خوبی باشد.

 

 

 

Loading...
a
زنی که 13 سال در قفس شیشه ای زندگی کرد +عکس
زنی که 13 سال در قفس شیشه ای زندگی کرد +عکس
مشاهده بیشتر