پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

با انجام دادن این کارها هرگز ثروتمند نمی شوید

با انجام دادن این کارها هرگز ثروتمند نمی شوید

با انجام دادن این کارها هرگز ثروتمند نمی شوید 

باید بدانید که با انجام دادن بعضی از کارها در زندگی تان راه ثروتمند شدن را برای خود دشوار میکنید و می بندید. نکات زیر را باید مد نظر داشته باشید. اگر بخواهیم با دیدگاه واقعگرایانه به مبحث ثروت بنگریم باید در نظر داشته باشیم که در تعداد زیادی از مواقع اندوخته شدن ثروت تنها در عرض یک شب رخ نمی افتد. به همین علت نیز باید و نبایدهایی در این رابطه وجود دارند که توسط افرادی که این روند را پیموده اند توصیه می‌شوند.

 

در شرایط اجتماعی، اقتصادی، خانوادگی و محیطی افراد با هم تفاوت هاي فراوانی وجود دارد با این حال نمی‌توان این موارد را بهانه اي برای عدم دستیابی به ثروت دانست. اگر در بین افرادی قرار دارید که به افزایش توانایی مالی خود می اندیشید، نکاتی وجود دارند که با انجام آن ها این هدف را به تاخیر می‌اندزید. این موارد را با هم مرور می‌کنیم:

 

بسیار کار میکنید اما نه هوشمندانه

«ریک ادلمن» یکی از مشاوران مالی بر این باورست اگرچه از دوران مدرسه سختکوشی به ما توصیه شده اما این تنها نیمی از جریان هست. وی می افزاید: “اگر در طول زندگی خود تنها به سختی کار میکنید بدانید که هرگز ثروتمند نخواهید شد. چرا که تنها سخت کار کردن و پس انداز کردن پول نمی‌تواند شما را به چنین هدفی برساند.”

 

وی برای تضمین رسیدن به ثروت در آینده توصیه میکند که همزمان هوشمندانه نیز عمل کنید. یکی از این راهکارها این هست که به خریداری سهام مبادرت کرده یا در صندوق هاي بازنشستگی سرمایه گذاری کنید. اینکار میتواند سبب افزایش سود پول تان شود. همین طور می‌توانید اینکار را بدون آنکه متحمل ریسک فراوانی شوید و یا بیش از اندازه زحمت بکشید و وقت زیادی بگذارید انجام دهید.

 

تمرکزتان را به جای کسب درآمد اکثر، تنها بر پس انداز کردن قرار می‌دهید

یکی از راهکارهای بسیار موثر کسب ثروت به دست آوردن درآمد اکثر و نه افزایش پس اندازست. یکی از کارهایی که افزایش ثروتمند انجام میدهند افزایش درآمدشان هست اگرچه یکی از عادات همیشگی آن ها پس انداز کردن هست.سیبولد میگوید اگر میخواهید همانند افراد ثروتمند عمل کنید بهتر هست نگرانی کمتری از بی پول ماندن داشته باشید

 

و بر درآمد اکثر تمرکز کنید. اغلب ثروتمندان از چندین مبنع گوناگون کسب درآمد میکنند و راهکارهای هوشمندانه اي نیز برای پس انداز کردن دارند.

 

چیزهایی را خریداری میکنید که از توان مالی شما خارج هست

اگر بیش از توامندنی هاي مالی خود خرج می‌کنید بدانید که هرگز ثروتمند نخواهید شد. اگر اخیرا اندکی افزایش حقوق داشته اید، آن را وسیله توجیهی برای خرج هاي اضافه قرار ندهید. یکی از میلیونرها به نام «گرانت کاردون» می‌گوید: “پیش از آنکه به کسب درآمدهای فراوان از طرق گوناگون برسم، هرگز یک ساعت گران یا اتومبیل لوکس نخریدم.

 

اکنون هم با وجود این که بسیار ثروتمند هستم، هنوز هم تویوتا کمری سوار می‌شوم.” وی توصیه میکند به خریدن خرده ریزه ها در زندگی دقت چندانی نداشته باشید.

 

به یک حقوق اثبات ماهیانه رضایت دارید

تعداد زیادی از مردم به درآمد ماهیانه یا ساعتی خود وابسته میباشند. این در حالی هست که ثروتمندان به نتیجه حاصل از درآمدشان اهمیت می‌دهند و در اکثر مواقع خویش فرما میباشند.سیبولد نیز یکی از سریع ترین راهکارهای رسیدن به درآمد اکثر را خویش فرمایی می‌داند. وی بر این باورست افرادی که ثروتمند می‌شوند برای خود کسب و کاری راه می‌اندازند این در حالی هست که تعداد زیادی از افراد عادی به همان حقوق اثبات ماهیانه خود بسنده می‌کنند.

 

شروع به پس انداز کردن نکرده اید

یکی از موثرترین راهکارهایی که به ثروت می انجامد، پس انداز کردن هست. «رامیت سثنی» نویسنده کتاب پرفروش «ثروت اندوزی را به شما خواهم آموخت» می‌گوید، تعداد زیادی از ثروتمندان ۲۰ درصد از درآمد خود را پس انداز میکنند. در واقع ثروت آن ها با درآمد سالانه شان سنجیده نمی‌شود بلکه مبنای این امر میزان پس اندازها و سرمایه گذاری هایي هست که در طول زمان انجام میدهند.

 

برای پس انداز کردن حتما لازم نیست که درآمد بسیار بالایی داشته باشید یا راهکارهای پیشرفته مدیریت مالی را بدانید. تنها کافی هست اینکار را با پس انداز کردن اندکی از درآمدتان انجام دهید. با گذشت زمان تغییرات چشمگیری را شاهد خواهید بود.

 

رویاهای دیگران را پیگیری میکنید نه رویاهای خودتان را

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید باید کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید. این بدان معناست که انگیزه کافی برای انجام آن را داشته باشید و احساسات خود را نیز در نظر بگیرید.

 

«توماس کورلی» یکی از میلیونرها در این باره می‌گوید لازم نیست که به دنبال رویاهای والدین خود بروید. وی در کتاب «تغییر عادات؛ تغییر زندگی» میگوید: “زمانی که رویاهای دیگران را پیش می‌برید احتمال دارد که از اینکار رضایت کافی نداشته باشید. همین عدم رضایت بر نحوه ارائه آن تاثیر خواهد گذاشت. به همین علت چالش هاي اکثر و طولانی تری با مسائل مالی خواهید داشت. برای رسیدن به موفقیت نیز احساس خرسندی لازم را نخواهید داشت.”

 

از منطقه امن خود خارج نمیشوید

اگر میخواهید به ثروت دست پیدا کنید، پیروز شوید و در زندگی روندی رو به جلو داشته باشید باید توانایی خارج شدن از محدوده هاي امن زندگی تان را داشته باشید. خصوصا افراد ثروتمند در مناطق ناامن و ریسک هایي که در زندگی شان میکنند به آرامش و امنیت دست پیدا می‌کنند.

 

سیبولد می‌گوید: “امنیت جسمانی، روانی و احساسی اولین هدف افراد متوسط جوامع تلقی میشود اما افرادی که تفکر ثروتمند شدن را دارند، عمده به حضور دائمی خود در مکان هاي امن زندگی شان نمی اندیشند. انها به تدریج می آموزند که چگونه با ایجاد بعضی از ناامنی ها و ریسک ها در زندگی خود، به آرامش دست پیدا کنند.

 

هدف تان ثروتمند شدن نیست

اگر هدف تان ثروتمند شدن باشد، این روند برای تان آسان تر و لذت بخش تر خواهد بود. در واقع با داشتن یک هدف واضح و مشخص، میتوانید برنامه ریزی بهتری برای رسیدن به آن داشته باشید.آیا می‌خواهید منزل بخرید؟ به خارج از کشور بروید؟ ماهی یک‌بار سفر کنید؟ از دوران بازنشستگی خود لذت کافی ببرید؟

 

تمام این اهداف را یادداشت کنید. افراد ثروتمند اهداف خود را یادداشت می‌کنند و برای رسیدن به آن ها پایبندی فراوانی نیز دارند. یکی دیگر از میلیونر ها به نام «تی. هارو اِکر» می‌گوید، ثروتمندان بر هدف خود تمرکز میکنند، برنامه ریزی هاي مشخصی دارند و دیدگاه معینی برای رسیدن به این هدف خود دارند.تعداد زیادی از افراد نمی‌دانند که در زندگی شان واقعا چه چیزی میخواهند اما ثروتمندان به خوبی میدانند که ثروت می‌خواهند.

 

ابتدا خرج می‌کنید و سپس باقی مانده درآمد خود را پس انداز میکنید

«دیوید باخ» یکی دیگر از ثروتمندان میگوید، اکثر مردم ابتدا پول هاي خود را خرج میکنند و سپس به فکر پس انداز کردن می افتند. پیش از آنکه درآمد خود را هزینه کنید بخشی از آن را پس انداز کنید. بعنوان مثال درآمد یک ساعت از کار هرروز خود را پس انداز کنید و یا برای اینکار مقدار مشخصی را از همان ابتدای دریافت حقوق تان معین کنید. باخ میگوید با گذشت زمان اینکار در شما نهادینه خواهد شد و نتایج آن را دیدن خواهید کرد.

 

تصور می‌کنید که ثروتمند شدن امکان‌پذیر نیست

 به گزارش پارس ناز سیبولد می‌گوید، تعداد زیادی از مردم تصور میکنند، ثرومند شدن تنها مخصوص افراد خوش شانس هست. اما حقیقت آن هست که در تعداد زیادی از کشورهای سرمایه داری، هر کدام از افراد از فرصت مساوی برای ثروتمند شدن برخوردار میباشند.از خودتان این سئوال را بپرسید که چرا شما نباید یکی از این افراد باشید. قدم بعدی آن هست که رویاهای بزرگ تری داشته باشید و توقعات خود را نیز بالاتر ببرید.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
ماساژورهای زن بدکاره برای مردان در مشهد
ماساژورهای زن بدکاره برای مردان در مشهد
مشاهده بیشتر