پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

بهترین روش های آسان و موثر برای کاهش وزن قطعی

مجموعه : رژیم و تغذیه
بهترین روش های آسان و موثر برای کاهش وزن قطعی

بهترین روش های آسان و موثر برای کاهش وزن قطعی 

برترین روشها برای کاهش وزن را به شما معرفی میکنیم که سخت نیست و در آن از کم خوری و رژیم هاي طاقت فرسا نیز خبری نیست. پیروری از رژیم هاي خوراکی سخت باعث می‌شود که افراد معمولاً از احساس گرسنگی در طول روز شكایت کنند. بسیاری به علت همین احساس گرسنگی رژیم هاي خود را دنبال نمی كنند, اما پزشكان معتقدند دنبال کردن برخی شیوه هاي زندگی به کاهش وزن کارساز بدون احساس گرسنگی کمک می‌کند.

 

در تئوری, شما می‏ توانید با گذراندن ساعت‏ ها در سالن ‏هاي ورزشی اندکی از کالری را از بین ببرید اما اینکار در عمل, اتفاقی حقیقی و یا خوشایند نیست, از طرفی بردباری رژیم هاي سخت برای همۀ افراد امکان‌پذیر نیست. در عوض این ۷ روش اگر هر روز به کار گرفته شوند بدون تلاش چندان و بردباری گرسنگی به کاهش وزن کمک می‏ کنید.

 

برای کاهش وزن فعالیت بدنی منظم داشته باشید
کسانی که ایستادن را به نشستن ترجیح می ‏دهند و به طور کلی جنبش بیشتری دارند, هرروز تا ۳۵۰ کالری اکثر از کسانی که مدام در حالت نشسته میباشند, می ‏سوزانند که این مقدار چیزی در حدود ۱۷ کیلوگرم در سال هست.

 

برای کاهش وزن وعده هاي خوراکی را در فواصل مشخص مصرف کنید
مطالعات بسیاری توصیه می ‏دهند که بین وعده‏ هاي خوراکی خود فاصله‏ هاي مشخصی قرار دهید و همگی را در یک اندازه تنظیم کنید. غذا خوردن در فواصل زمانی مشخص با سوزاندن میزان کالری بیشتری بعد از غذا خوردن, واکنش بهتر به انسولین و کمتر بالا رفتن سطح کلسترول خون همراه هست. وقتی شما وعده‏ هاي خوراکی منظمی در طول روز می ‏خورید کمتر احتمال دارد که دچار گرسنگی مفرط و یا پرخوری شوید.

 

برای کاهش وزن به اندازه کافی آب بنوشید
نوشیدن آب سرعت متابولیسم بدن را هم چندان کند. نوشیدن ۲ لیوان آب سرد میزان سوخت و ساز بدن را تا 30 درصد افزایش داده و اثر آن تا 90 دقیقه باقی میماند؛ یک سوم این افزایش سوخت و ساز ناشی از تلاش بدن برای گرم کردن آب و بقیه آن ناشی از تلاش بدن برای جذب آب هست. افزایش مصرف هرروز آب تا ۸ لیوان به شما کمک می ‏کند تا در طول سال حدود ۳ و نیم کیلوگرم کم کنید.

 

به جای بالابر از پله ها بهره گیری کنید
بالا رفتن از پله‏ ها, یک عمل برای تقویت کردن پاها هست. چون شما وزن بدن‌تان را ضد جاذبه زمین به بالا حرکت می ‏دهید. به این ترتیب از هر فرصتی برای اینکار بهره گیری کنید؛ گرچه اگر دشوار خاصی مثل کمردرد و زانودرد و … دارید, گذشته از آن با دکتر تان مشورت نمایید.

 

کارهای روزمره را با جنب و جوش اکثر انجام دهید
قدرت و شدت کارهای هرروز ‏تان را افزایش دهید. از تمیز کردن منزل گرفته تا به گردش بردن طفل تان. به عبارتی بهتر هست همه ي کارهای تان را با جنب و جوش بیشتری انجام دهید.

 

برای کاهش وزن از کیسه هاي خرید به جای دنبل بهره گیری کنید
اینکه از کسی دیگر بخواهید که کیسه خرید و یا چمدان شما را حمل کند, فرصت سوزاندن کالری و قوی ‏تر شدن بدن‌تان را می‌گیرید. کیسه‏ هاي خرید خود را به صورت متوازن و یک بسته در هر دست حمل کنید. حتی اگر مجبورید چندین بار طی مسیر کنید؛ ۲ کیسه‏ کوچک تر را به جای یک کیسه‏ بزرگ حمل کنید؛ در این صورت خودتان می‏ توانید بارتان را جا به جا کنید.

 

برای کاهش وزن فیبر کافی بخورید
یک رژیم خوراکی با فیبر بالا می‏ تواند دریافت کالری شما را بدون اینکه احساس کمبود کنید کاهش دهد. در یک مطالعه مشخص شده زنانی که هرروز ۱۳ گرم یا کمتر فیبر دریافت می ‏کنند ممکن هست ۵ برابر اکثر از زنانی که فیبر بیشتری میخورند, دچار افزایش وزن شوند. فیبر از طریق مکانیزم هاي زیر موجب کاهش وزن می‌شود:

 

_ سرعت غذا خوردن را کاهش میدهد چون به جویدن بیشتری احتیاج دارد.
_ سرعت حرکت غذا در طول مدت گوارش را افزایش می ‏دهد.

 

_ هورمون ‏هاي سیری را بالا می ‏برد. برای دریافت ۲۵ گرم فیبر در روز مطمئن شوید که ۶ وعده یا میان وعده میل می ‏کنید که هر کدام از انها حدود ۴ گرم فیبر را شامل می‏ شود. در بین وعده هاي تان از میوه بهره گیری کنید و آنها را در دسترس تان قرار دهید. به این ترتیب به سادگی فیبر دریافتی شما بالا می ‏رود.

 

 

Loading...
a
گردش دختران مدل اینستاگرام در خیابانهای تهران + تصاویر
گردش دختران مدل اینستاگرام در خیابانهای تهران + تصاویر
مشاهده بیشتر