پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

نکات مهم درباره کرم ضدآفتاب که باید بدانیم

نکات مهم درباره کرم ضدآفتاب که باید بدانیم

نکات مهم درباره کرم ضدآفتاب که باید بدانیم 

کرم ضدآفتاب برای همه ي افراد مخصوصا در فصل گرما ضروری هست که بعضی از ما در بهره گیری از آن کوتاهی مي کنیم. در این مقاله نکات مهمی در این باره برای شما داریم.حال که فصل تابستان در راه هست و لباس هایتان کمتر شده و بیشتر در معرض آفتاب قرار مي گیرید، محافظت از پوست تان ضروری هست. کرم ضد آفتاب یکی از برترین راهها برای پیشگیري از اشعه هاي زیان آور آفتاب هست.

 

تعداد زیادی از مردم فکر مي کنند که راه درست مصرف کردن آن را مي دانند، اما بد نیست به نکاتی که در این جا بدان اشاره کرده ایم نیز دقت کنید. در ادامه باورهای غلط مردم را در مورد کرم هاي ضد آفتاب برایتان آورده ایم.

 

تمام کرم هاي ضد آفتاب شبیه بهم میباشند
کرم هاي ضد آفتاب SPF و UV هاي مختلفی با یکدیگر دارند. اما جدا از انها ما دو نوع کرم ضد آفتاب داریم: فیزیکی و شیمیایی. کرم هاي ضد آفتاب شیمیایی در پوست جذب مي شوند. بیشتر انها مثل فیلتر عمل مي کنند اما همچنان بعضی از UV ها را جذب کرده و به پوست آسیب مي رساند. به علاوه، 20 تا 30 دقیقه زمان لازم هست تا این مواد شیمیایی عمل کنند.

 

اما کرم هاي ضد آفتاب فیزیکی مانعی روی پوست ایجاد مي کنند که هیچ UV را از خود عبور نمیدهند. به علاوه این نوع کرم حاوی تیتانیوم دی اکسید و اکسید روی هست که به سرعت نیز عمل مي کنند و دیگر شما مجبور نیستید که نیم ساعت گذشته از خروج از منزل آن را به پوست تان بزنید.ضد آفتاب هاي فیزیکی حساسیت کمتری روی پوست ایجاد مي کنند اما کرم هاي شیمیایی از این جهت که باید مواد آن با هم ترکیب شوند، ممکن هست که التهاب ایجاد کند.

 

برترین کرم هاي ضد آفتاب آنهایی میباشند که طبیعی ساخته شده اند
اگر چه گفتیم که کرم هاي فیزیکی بهتر از کرم هاي شیمیایی میباشند اما هرگز منظور ما این نبود که هر چه کرم طبیعی تر باشد، بهتر هست. اخیرا تحقیقی انجام شده که اثبات کرده 43 درصد از تمام کرم هاي ضد آفتاب نامناسب اند که اکثرشان شامل کرم هاي طبیعی هست که تنها حاوی تیتانیوم دی اکسید و اکسید روی اند. از طرف دیگر کرم هاي شیمیایی حاوی موادی چون آووبنزون، اکامسول یا اکسی‌بنزون میباشند که از تمام طول موج هاي نور آفتاب پیشگیری مي کنند.

 

یکی از متعارف ترین باورهای اشتباه در مورد کرم هاي ضد آفتاب این هست که کرم هاي شیمیایی موجب سرطان مي شوند اما این حقیقت را باید بدانیم که آن ها برترین نوع کرم ها برای محافظت از پوست میباشند. بنابراین این شمایید که باید با دقت به نوع پوست تان، کرم مناسب برای خود را پیدا کنید.

 

کرم هاي ضد آفتاب از تمام اشعه هاي خورشید جلوگیري مي کنند
مردم بر این باورند که کرم هاي ضد آفتاب مانع از هر نوع آسیبی به پوست مي شوند اما واقعیت چیز دیگری هست. آن ها تنها مانع بعضی از اشعه هاي خورشید مي شوند. بنابراین اگر به هیچ وجه نمیخواهید که نور خورشید با پوست تان تماسی داشته باشد، یا در معرض آفتاب قرار نگیرید یا اینکه لباس هایي مناسب برای پیش گیری از اشعه هاي آفتاب به تن کنید.

 

هر چه پوست با کرم سفیدتر شود، تاثیر بیشتری دارد
شاید شما هم بر این باور باشید که هر چه بیشتر صورت را با کرم ضد آفتاب بپوشانیم طوری که تمامش سفید شود، بهتر هست اما این باور غلطی هست که انجام مي دهیم. سفیدی پوست تنها بدین علت هست که شما به خوبی کرم را روی پوست تان نمی مالید یا اینکه از کرم فیزیکی که تنها حاوی تیتانیوم دی اکسید و اکسید روی هست بهره گیری مي کنید.

 

ضد آفتاب ها منافظ پوست را بسته و موجب آکنه مي شوند
این جمله را ما بارها و بارها شنیده ایم و مي توان گفت که تا حدودی نیز صحت دارد اما نه برای تمام کرم هاي ضد آفتاب موجود در بازار. ضد آفتاب هاي زیادی موجود هست که به پوست هیچ آسیبی نمیرسانند. بعنوان مثال زینک اکساید میکرونیزه را اگر به میزان مناسب مصرف کنید، منجر به هیچ آکنه و جوشی نخواهد شد.

 

اضافه بر آن، افرادی که از داروهای ضد جوش و آکنه بهره گیری مي کنند، به علت پوست حساسی که دارند بیشتر در معرض سوختگی میباشند، به همین علت برای انها واجب هست که از کرم هاي ضد آفتاب بهره گیری کنند، فقط باید به دنبال برترین نوع آن باشند.

 

کرم هاي ضد آفتاب تنها برای روزهای ابری هست

 به گزارش پارس ناز اگر چه پزشکان مدام مي گویند که هر روز از کرم ضد آفتاب بهره گیری کنید اما بعضی ها هنوز بدان اعتقادی ندارند. در معرض آفتاب قرار گرفتن هاي مکرر، بدون هیچ محافظی، موجب پیری و آسیب پوست مي شود. بنابراین تنها آفتاب گرم روزهای تابستان نیست که به پوست آسیب مي رساند بلکه این اتفاق هر روز در حال رخ دادن هست.

 

تحقیقی نشان داده افرادی که مدام در حال رانندگی میباشند و از کرم هاي ضد آفتاب نیز بهره گیری نمی‌کنند، دچار آسیب یا حتی سرطان پوست بیشتر در سمت چپ صورت شان مي شوند. بنابراین حتی اگر زمانی که فکر مي کنید به کرم ضد آفتاب احتیاجی ندارید، بهتر هست که از آن مصرف کنید.

 

 

Loading...
دخترانی برهنه که کنار خیابان برای رابطه جنسی +عکس
دخترانی برهنه که کنار خیابان برای رابطه جنسی +عکس
مشاهده بیشتر