"> معرفی مکان های گردشگری شهر کیف در اوکراین

پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

معرفی مکان های گردشگری شهر کیف در اوکراین

معرفی مکان های گردشگری شهر کیف در اوکراین

معرفی مکان هاي گردشگری شهر کیف در اوکراین 

برترین مکان هاي جالب شهر کیف را برای شما داریم که در اروپا قرار دارد و عمارت هاي بسیار جالب در آن جا قرار دارد که شما را با آن آشنا می کنیم. اوکراین دارای آب و هوای معتدل قاره اي می باشد در این کشور باران هاي فصلی و منطقه اي بسیار متفاوت می باشد مناظر طبیعی اوکراین بسیار جذاب و سالانه گردشگران زیادی

 

را به خود جلب می نماید اوکراین دارای پارک ها و مناطق جنگلی بسیاری هست گذشته از این که اوکراین یا روسیه موجودیت داشته باشند؛ کیف«Kiev» شهری برای زندگی بود. شهری که با قامتی بلند در طول تاریخ ایستاده و مناظر طبیعی آن هر گردشگری را به خود مجذوب می کند.گفته‌شده تمدن اسلاو شرقی از این نقطه رشد کرد.

 

گرچه بازسازی‌هاي گسترده نمی گذارد چهره كهن شهر را تشخیص دهید اما واقعیت این هست که کیف سرد و گرم روزگار را چشیده هست. شهری که در طول یک دهه، صحنه دو انقلاب بوده و عنوان پایتخت را هم به دوش میکشد، یک شهر شورشی و پویا محسوب می شود. 

 

جاذبه‌هاي تاریخی شهر اندک هست که بیشتر انها مربوط به معماری جذاب ترکیبی هست. با این حال، همین تعداد اندک هم ارزش بازدید را دارد. از سوی دیگر در خیابان‌هاي قدیمی شهر می توانید به دنبال فرهنگ اوکراین بگردید؛ در کلیساهای پر زرق و برق قدم بزنید و از میراث جهانی یونسکو بازدید کنید. کیف از نظر جغرافیایی در مرکز اروپا قرار گرفته و بخشی از ویژگی‌ها و هویت شرق و غرب این قاره را به طور ترکیبی داراست.

معرفی مکان های گردشگری شهر کیف در اوکراین

کیف که یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپای شرقی هست معماری مجلل قرون وسطا را با ساختمان‌هاي بلوک‌بندی شده استالینی ترکیب و منظره‌اي کم نظیر در برابر چشمان‌‌مان خلق می‌كند. علی رغم این که هر اتفاق سیاسی در اوکراین، ریشه در کیف دارد این شهر نوعی آرامش وهم آور را تجربه میکند که در برابر آشفتگی سیاسی

 

و مبارزات این سرزمین مثال زدنی هست. بخشی از سفرتان را بازدید از کلیسای جامع سنت سوفیا و گردش در مراکز خرید پر میکند اما کیف فراتر از تاریخ هست. شما میتوانید رشد و توسعه‌اي را كه شهر در سال‌هاي جدید تجربه کرده از نزدیک مشاهده نمایید و در ضربان پر هیجان آن مشارکت کنید.

 

چگونه برویم؟

برای درخواست ویزای اوکراین باید به سفارتخانه این کشور در میدان ونک استان تهران مراجعه کنید. مدارک لازم برای درخواست ویزا شامل اصل گذرنامه، 2 قطعه تصویر 6 در 4، فرم تمکن مالی، مدارک شغلی و برگه‌هاي رزرو بلیت هست. برای رسیدن به کیف می توانید از خطوط هوایی ترکیش، آذربایجان و لوفت هانزا بهره گیری کنید.

 

تقویم سفر

کیف آب و هوای قاره‌اي و مرطوب دارد . تابستان‌هاي آن غالبا مرطوب و گرم هست و زمستان‌هاي سردی دارد. با این وجود اوایل بهار«خردادماه» و پاییز «آذر» هم حال و هوای تابستانی و زمستانی دارد. بحبوحه فصل گردشگری این شهر در ماه‌هاي مرداد و شهریور هست. در این زمان پیدا کردن مکان اقامت و بلیت کمی دشوار و گرچه گران هست.

 

بهمن ماه تا اردیبهشت نیز دمای هوا تا حدود زیادی مساعد هست و اگر شانس با شما یار باشد میتوانید از جاذبه‌هاي طبیعی شهر لذت ببرید. اضافه بر این خرداد تا مهر هم زمان مناسبی برای سفر به پایتخت اوکراین هست. از سوی دیگر جشنواره‌هاي بسیاری هم در طول سال برگزار می شود و اگر دوست دارید در طول سفرتان سری به یک جشنواره بزنید باید از گذشته تقویم مناسبتی شهر را ورق بزنید.

معرفی مکان های گردشگری شهر کیف در اوکراین

گردش در شهر

کیف یک شهر بزرگ هست و برای گردش در آن، در تعداد زیادی از موارد لازم هست که از وسایل نقلیه عمومی و یا تاکسی بهره گیری کنید. سامانه حمل و نقل عمومی این شهر بسیار گسترده و کاراست و در بیشتر نقاط مهم شهر ایستگاه‌هاي مترو، تراموا و اتوبوس برقی وجود دارد.

 

این وسایل نقلیه عمومی ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها برای گردش در شهر هست. در کیف هم مثل شهرهای بزرگ اروپایی به آسانی میتوانید از طریق تلفن و یا در خیابان تاکسی بگیرید. برای تماس تلفنی تاکسی کافی هست شماره‌هاي 058 و 059 را به دلیل بسپارید.

 

جشنواره‌هاي کیف

مردم کیف در برگزاری جشن‌ها و جشنواره‌هاي گوناگون تبحر خاصی دارند. رویدادهای فرهنگی در این شهر بسیار اهمیت دارند و باشکوه برگزار میشود. در بین معروفترین رویدادهای فرهنگی کیف باید به «روز کیف» اشاره کنیم که سالانه در پایان ماه مه برگزار می شود. روز کیف غالبا همراه با مراسمی چون سیرک و شعبده بازی هست.

 

همه ي ساله از سراسر دنیا هنرمندان‌، نوازندگان، دلقک‌ها و موسیقیدان‌ها راهی پایتخت اوکراین می شوند و در کنار مردم این روز را جشن میگیرند. جشنواره موسیقی تابستانه هم یکی دیگر از رویدادهای محبوب این سرزمین هست که همۀ ساله} از ماه مه تا اوت برگزار می شود. در این جشنواره می توانید همراه با نوازندگانی از سراسر دنیا موسیقی محلی،

 

جاز و کلاسیک را گوش کنید. یکی دیگر از رویدادهای برجسته فرهنگی کیف، جشنواره بین‌المللی فیلم«‌مولودیست» هست. این جشنواره که از قدیمی‌ترین جشنواره‌هاي اروپای شرقی هست و زیر نظر فدراسیون جهانی تهیه‌کنندگان برگزار میشود، باهدف
ترویج سینمای حرفه‌اي در بین جوانان همراه با برگزاری کارگاه‌هاي آموزشی گوناگون از 24 اکتبر تا اول نوامبر برگزار می شود.

معرفی مکان های گردشگری شهر کیف در اوکراین

اندروز دیسنت یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین محله‌هاي شهر هست که از خیابان‌هاي پیچ در پیچ تشکیل شده. شما می توانید در این خیابان با هنر روزمره مردم شهر آشنا شوید و انواع صنایع دستی و سوغاتی مورد نیاز خود را تهیه کنید

 

زنجیره سبز

میگویند در تابستان یک نفر میتواند بدون این که از سایه درختان خارج شود‌، طول کیف را پیاده بپیماید. این شاخصه اصلی کیف هست که می توانید در دو باغ گیاه‌شناسی و پارک‌هاي کوچک و بزرگ آن مشاهده نمایید. در بین چندین جزیره‌اي که در رودخانه دنیپِر در بین کیف قرار دارد، هایدروپارک از همۀ پیشرفته‌تر هست‌.

 

می توان با مترو یا خودرو به این پارك رفت. در مرکز کیف زیاد اتفاقات مهم فرهنگی و تفریحی در شب‌هاي تابستان انجام می‌پذیرد‌. برای این منظور غالبا از تردد اتومبیل‌ها در آن زمان پیشگیري می‌كنند تا مسافران از رستوران‌ها، باشگاه‌ها و تجمعات تفریحی بیشترین بهره را ببرند. اگر به این شهر سفر کردید پیشنهاد میکنیم که در یکی از این رویدادها شرکت کنید.

 

آندریوسکی نام مهمترین و مشهور‌ترین خیابان کیف هست که بیشترین جاذبه‌هاي فرهنگی در آن موجود هست. قصر ریچارد شیر دل، کلیسای سنت اندرو به سبک باروک، منزل نویسنده مشهور‌؛ میخاییل بولگاگف، یادمان یاروسلاو و بسیاری بناهای دیگر در این منطقه قرار دارند که حتما باید از آن ها مشاهده کرد. در حومه جنوبی شهر،

 

در نزدیکی دهکده تاریخی پایروهیو یک موزه در فضای باز به مساحت 1.5 کیلومتر مربع وجود دارد که به نام موزه معماری مردمی و آینه زندگی اوکراین مشهور هست. در این منطقه تعداد زیادی دهکده کوچک وجود دارد که نمایانگر معماری روستایی اوکراین هست.

 

از زمانی که قانون آزادی گردشگری در منطقه اروپا در سال 2005 اجرا شد، کیف شاهد افزایش چشمگیر گردشگر بوده هست. تا حدی که در بین سال هاي 2008 تا 2009 نزدیک به 23درصد به میزان گردشگران شهر افزوده‌شده‌هست. در سال 2009 تعداد 1.6 میلیون نفر در هتل هاي کیف اقامت كردند که 259 هزار نفر آن «نزدیک به 16 درصد» خارجی بوده‌اند.

 

برترین مکان اقامت

در سال‌هاي جدید با رونق صنعت گردشگری در شهر بر تعداد هتل‌ها نیز افزوده شد. شما می توانید در پایتخت اوکراین انتخاب‌هاي مختلفی را با دقت به بودجه و امکانات هتل انتخاب کنید.

 

آشپزخانه مجزا

معرفی مکان های گردشگری شهر کیف در اوکراین

نقطه متمایز کننده هتل گریگوآر«Greguar» در این هست که هر کدام از اتاق‎هاي این هتل مجهز به یک آشپزخانه هست‌. بنابراین می توانید برای خودتان آشپزی کنید. گرچه کیف از نظر رستوران و غذا هاي لذیذ چیزی کم ندارد اما شما در گریگوآر به نوعی خودتان را در منزل تصور می کنید. این هتل که در مرکز کیف واقع شده اتاق‌هاي خوشگل همراه با اینترنت پر سرعت بی سیم در اختیارتان می گذارد. برای اقامت در این هتل 5 ستاره باید شبی 100 دلار بپردازید.

 

آرام و دوست داشتنی

هتل بونتیاک با یک محیط آرام و دوست داشتنی درست در وسط شهر واقع شده هست و شما میتوانید با یک پیاده روی 5 دقیقه‌اي به دو میدان اصلی شهر بروید. این هتل دوست داشتنی روی تپه کیف واقع شده‌هست. به همین علت تماشای چشم‌انداز شهر برای‌تان امكان‌پذیر هست. اتاق‌هاي این هتل کوچک اما مجهز هست و صبحانه در اتاق‌ها سرو می شود. برای اقامت در این هتل باید شبی 71 دلار بپردازید.

 

مرکز شهر

هتل سانفلاور در میدان مایدان واقع شده اما موقعیت هتل به گونه‌اي هست که از ترافیک پر سر و صدا و ازدحام جمعیت خیابان خبری نیست. اتاق‌هاي این هتل با رنگ روشن و امکانات کافی برای اقامت احساس خوبی در شما ایجاد می کند. اینترنت پر سرعت این هتل رایگان هست و تمام اتاق‌ها مجهز به تلویزیون، بالکن، حمام اختصاصی و لوازم بهداشتی رایگان هست. برای اقامت در این هتل باید شبی 50 دلار بپردازید.

 

سرویس دهی مفید

معرفی مکان های گردشگری شهر کیف در اوکراین

هتل پریمیر لیبید «Lybid» جزو هتل‌هایي هست که در زمان شوروی سابق تاسیس شد اما با سرویس دهی دوستانه و تغییرات داخلی توانست از رقبای هم‌دوره خود جلو بیفتد. این هتل 5 دقیقه تا ایستگاه مترو و قطار فاصله دارد. بنابراین دسترسی شما به نقاط گوناگون شهر آسان هست.

 

اتاق‌هاي این هتل راحت، مرتب و مجهز هست. تلویزیون ماهواره‌اي، حمام مدرن و نمای پانورامای شهر، از ویژگی‌هاي اتاق‌هاي هتل هست. برای اقامت در این هتل 5 ستاره باید شبی 33 دلار بپردازید.

 

طعم‌هاي غیرمنتظره

جذابیت پایتخت اوکراین در آثار تاریخی و معماری خلاصه نمیشود . تجربیات غیرمنتظره آشپزی مردم این سرزمین هم شما را شگفت‌زده خواهد کرد. رستوران‌هاي بسیاری در سال‌هاي جدید در کیف راه‌اندازی شده که در مدت کوتاهی توانسته‌اند جای خود را در بین مردم باز کنند. در خیابان‌هاي توریستی شهر شما می‌‎توانید

 

انواع رستوران‌هاي بین المللی را بیابید و از غذا هاي محلی لذت ببرید. رستوران کاناپا «Kanapa» در خیابان آندروز دیسنت یکی از معروفترین رستوران‌هاي این شهر هست که تلاش دارد آداب سنتی اروپای شرقی را برای سرو غذا رعایت کند. تمام وعده‌هاي خوراکی همراه با موسیقی زنده سرو میشود و شما میتوانید تابستان‌ها غذای‌تان را در بالکن خنک این رستوران میل کنید. اگر دوستدار غذا هاي گیاهی و فضای آرامی چون یک کتابخانه دوستانه هستید،

 

بهتر هست سری به رستوران ایمبیر بزنید؛ رستورانی که در آن میتوانید انواع غذا هاي گیاهی لذیذ را مطابق با ذائقه خود بیابید. در این رستوران همین طور انواع چای و آب میو‌هاي تازه هم سرو میشود. اگر عاشق پاستا و ماکارونی هستید، باید سری به رستوران کارپاچیو«Carpaccio» بزنید.

 

72 ساعت در پایتخت اوکراین

پیشینه تاریخی کیف به قرن 5 بازمی‌گردد. گردش در شهری که یکی از قدیمی‌ترین شهرهای شرق اروپاست و نام پایتخت و بزرگ‌ترین شهر اوکراین را یدک می‎کشد، نیاز به برنامه‌ریزی دارد. با این وجود در حال حاضر هیچ دفتر گردشگری رسمی در کیف وجود ندارد. بنابراین بهتر هست برای به دست آوردن اطلاعات در مورد این شهر گذشته از سفر اقدام کنید. از آژانس‌هاي مسافرتی محلی هم میتوانید کمک بگیرید.

 

روز اول

گردش مذهبی

کلیسا گردی یکی از بایدهای سفر به کیف هست. با گردش در کلیساهای این شهر با تاریخ، فرهنگ و هنر‌مردم این سرزمین آشنا میشوید.

 

کلیسای محبوب

معرفی مکان های گردشگری شهر کیف در اوکراین

آلبوم صومعه و کلیسای کیف پچرسکی لاورا«Kievo-Pechersky Lavra» که در تپه‌هاي غربی رودخانه دنیپر واقع شده محبوب‌ترین جاذبه این شهر هست. این آلبوم که برای مسیحیان ارتودوکس اهمیت ویژه‌اي دارد از نظر تاریخی نیز جالب هست. صومعه زیرزمینی این آلبوم در سال 1051 توسط سنت آنتونی تاسیس‌شد.

 

کلیسای گنبد طلایی بعد از صومعه تاسیس و در نهایت از زمین‌هاي اطراف آن برای دفن راهبان بهره گیری شد. این کلیسا جزو میراث جهانی یونسکوست و آرامگاه قدیسان بسیاری در آن قرار دارد.

 

کلیسای جامع سنت سوفیا

کلیسای جامع سنت سوفیا قدیمی‌ترین کلیسای اوکراین هست که در سال 1037 توسط شاهزاده یاروسلاو بزرگ ساخته شده هست. سیزده قبه طلایی که در بالای برج سفید قرار گرفته از 76 متری این بنا دیده می شود. برج ناقوس طلایی رنگ این کلیسا نیز در نوع خود کم نظیر هست. در داخل کلیسا فضای قدیمی بیزانس دست نخورده مانده و شما میتوانید تابوت شاهزاده موسس کلیسا را در کلیسای کوچک شمالی مشاهده نمایید.

 

صومعه تاریخی

گرچه تاریخ تاسیس صومعه سنت میخاییل به قرن 12 برمی‌گردد اما ساختار گنبد طلایی و آسمان آبی آن بیش از یک دهه قدمت ندارد. کلیسای سنت میخاییل در سال 1937 توسط استالین تخریب شد و امروز بقایایی از آن برجای مانده هست. در این کلیسا اثری تاریخی قرار دارد که به دوران قحطی اوکراین در سال‌هاي 1932 و 1933 اشاره دارد.

 

روز دوم

گردش تاریخی

تاریخ کیف بخش جدایی ناپذیر این سرزمین هست؛ شهری که یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپاست و گرچه تا حدود زیادی تاریخ خود را از دست داده اما برای بازسازی خود سعی کرده هست.

 

گیت طلایی

گیت طلایی برای آخرین بار در سال 1982 بازسازی شد تا بقایای به جا مانده از دیوار دژهای قرون وسطایی برای همۀ وقت} پابرجا بماند. دیوار در اصل در سال 1017 ساخته شد و دروازه ورودی اصلی به شهر بود. در طول تاریخ این دژ حملات بسیاری را متحمل شد و در قرن 13 تا حدود زیادی توسط مغولان از بین رفت. این اثر که در یونسکو هم به ثبت رسیده یکی از جالب‌ترین نقاط شهر هست.

 

موزه ملی چرنوبیل

معرفی مکان های گردشگری شهر کیف در اوکراین

این موزه ترکیبی از بازنمایی‌هاي هنری از فاجعه نیروگاه انرژی هسته‌اي چرنوبیل هست. سه اتاق این موزه حاوی اسناد طبقه‌بندی شده، نقشه‌ها، تصویر‌ها، اتومبیل‌آلات ساختمانی و آثار مربوط به منطقه ممنوعه هست. در این موزه میتوانید چرنوبیل گذشته و بعد از فاجعه نیروگاه هسته‌اي را به خوبی بشناسید؛ شهری که هنوز هم برای زندگی خطرناک هست.

 

موزه ملی تاریخ جنگ

 به گزارش پارس ناز موزه ملی تاریخ جنگ آلبوم‌اي عالی از اسناد و مدارک حضور و نقش اوکراین در جنگ جهانی دوم هست. در حمله نازی‌ها در جنگ جهانی دوم به این شهر جمعیت کیف به طور یکباره نصف شد و تاثیرات انکار ناپذیری در این سرزمین بر جای گذاشت. این موزه با بیش از 300 هزار اثر تاریخی بزرگ‌ترین موزه اوکراین هست.

 

روز سوم

ماجراجویی

کیف، سرزمین ماجراجویان هست. اگر شما هم به اکتشاف علاقه دارید و میخواهید از رازهای سر به مهر این سرزمین با خبر شوید و از طبیعت آن لذت ببرید، با ما همراه شوید.

 

هنر روزمره مردم

اندروز دیسنت «Andrew’s Descent» یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین محله‌هاي شهر هست که از خیابان‌هاي پیچ در پیچ تشکیل شده. شما می توانید در این خیابان با هنر روزمره مردم شهر آشنا شوید و انواع صنایع دستی و سوغاتی مورد نیاز خود را تهیه کنید. گالری‌هاي متعدد هنری، مغازه‌هاي گردشگری و کافه‌هاي بسیاری در این منطقه در دسترس‌تان خواهد بود.

 

پارکی برای قایقرانی

معرفی مکان های گردشگری شهر کیف در اوکراین

هیدروپارک«Hydropar» در ساحل چپ رودخانه دنیپر قرار گرفته و توسط پلی که در زمان شوروی ساخته شد قابل دسترسی هست. سواحل این پارک برای قایقرانی، ماجراجویی و انواع ورزش‌هاي ساحلی مناسب هست. در اطراف پارک رستوران‌‎ها، کافه‌ها و باشگاه‌هاي فضای بازی وجود دارد که مردم شهر برای تفریحات هرروز از آن ها بهره گیری می کنند. مسیر جنگلی و باتلاق مثل این منطقه برای پیاده روی و قدم زدن مناسب هست.

 

باغ گیاه شناسی ملی

باغ گیاه شناسی ملی كه متعلق به آکادمی ملی علوم هست در نزدیکی ساحل رودخانه دنیپر واقع شده هست. تماشای باغ با گل‌‎هاي یاس در فصل بهار یکی از لذت‌هاي سفر به کیف هست. در نزدیکی باغ صومعه ویدوبیچی «Vydubychi» قرار دارد که متعلق به قرن 11 هست و ارزش بازدید دارد.