پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

گفتگوی جالب با رضا پرستش بدل ایرانی مسی

گفتگوی جالب با رضا پرستش بدل ایرانی مسی

گفتگوی دیدنی با رضا پرستش بدل ایرانی مسی 

رضا پرستش بعد از اینکه عکس هاي خودش را با پیراهن ورزشی باسلونا و مدل موی مسی در فضای مجازی منتشر کرد به سرعت مشهور شد. گفت و گو با رضا پرستش، که شباهت عجیب و غریبش به ستاره فوتبال جهان، باعث شهرتش شد.مسی ایرانی؛ این لقبی بود که به رضا پرستش داده بودند و وقتی برای نخستین بار تصویر هایش را در فضای مجازی دیدیم

 

با خود ما گفتیم حتما در تصویر این طوری افتاده و از نزدیک خیلی هم نباید شبیه مسی باشد. واقعیت اما این بود که شباهت او به مسی از نزدیک بسیار شبیه تر از آن چیزی هست که فکرش را بکنیم.

گفتگوی جالب با رضا پرستش بدل ایرانی مسی

از اولش برایمان تعریف کن. نخستین بار چه کسی گفت که تو شبیه مسی هستی؟

 

من از همان اول شبیه مسی بودم و نزدیکانم به من میگفتند شبیه مسی هستی اما من بی تفاوت رد می‌شدم و میگفتم خب باشم، که چی؟ این حرف ها مدام اکثر می شد و انگار شباهت ما دو نفر هم اکثر می شد. آشنا و فامیل و غریبه هر کس مرا می‌دید میگفت می داني چقدر شبیه هستید؟ میگفتم بله خب هستم، چه کار کنم؟

 

تا اینکه حول و حوش پنج، شش ماه پیش، پدرم خیلی اصرار کرد و گفت: «توی صفحات مجازی از خودت با لباس تیم ملی فوتبال آرژانتین تصویر بذار.» هفت، هشت تا صفحه وبسایت به من معرفی کرد. من گفتم فقط برای یکی از اینها می فرستم اگر آن جا قبول کردند، کافی هست. همان شب عکسم با لباس آرژانتین را فرستادم برای سایت ورزش سه و گوشی ام را خاموش کردم و خوابیدم. گفتم این‌ها جواب نمیدهند.

 

ساعت 10 صبح زنگ زدند و گفتند سریع بیا اینجا. رفتم آن جا و تصویر و فیلم و… شروع شد و همۀ جا اکران شد. از آن جا این شباهت برایم جدی شد. از آن موقع همه ي تصویر هایم با لباس بارسا و آرژانتین و… هست. ریش هایم را هم بلند کردم و همه ي جا مشهور شدم.

 

قبل از اینکه مسی بشوی، چه کار می‌کردی؟

 

قبلش دانشجوی رشته شهرسازی در دانشگاه آزاد شهر قدس بودم که هنوز هم ادامه دارد. کار خاصی نداشتم. باشگاه می رفتم و یک مقدار هم گرافیتی کار میکردم.

 

وقتی تصاویرت اکران شد، چه اتفاقی افتاد؟ پیشنهادی برای تبلیغات داشتی؟

 

توصیه برای تبلیغات که چندان داشتم ولی فعلا دست نگه داشته ام و می‌خواهم با فکر جلو برویم. برای مثال در این مدت شرکت هاي داخلی زیادی مانند یکی از تولیدکنندگان یخچال فریزر خواسته اند برایشان تبلیغ کنم اما نکرده ام.

 

توصیه مالی شان چقدر بوده؟

 

ایرانی ها از 10 میلیون تومان به بالا بوده و خیلی هایشان را قبول نکرده ام؛ مثلا میگویند در اینستاگرام تصویر بگذار یا یک عکسی میدهند که بگذارم. اکثر اما مراسمی هست که به انها دعوت می‌شوم و می‌گویند شما فقط بیا و حضور داشته باش. در کل مدلهای مختلفی بوده.

گفتگوی جالب با رضا پرستش بدل ایرانی مسی

توصیه خارجی هم داشتی؟

 

بله، برای مثال یک شرکت اجاره اتومبیل در دوبی بود که 300 هزار درهم کشور امارات توصیه داد اما قبول نکردم و فعلا نمیخواهم این طور کارها را انجام دهم.

 

در مراسمی که رفتی آدم هاي مشهور هم بوده اند؟ برخوردشان چطور بوده؟

 

بله. خیلی حضور داشته اند. برای مثال خواننده هاي زیادی بوده اند که انها هم آمده اند و تصویر انداخته اند. همین حالا اگر بخواهم اسم ببرم باید از مهدی یراحی، امید حاجیلی و علیرضا عصار بگویم. چهره هایي چندان دیگری هم بوده اند که من هم اکنون یادم نیست. در مجموع اما شخصیت مسی طوری هست که همۀ دوستش دارند.

 

خودت و خانواده ات فوتبالی هستید؟

 

شدید. پدرم که به شدت فوتبالی هست و هوادار دوآتشه رئال و پرسپولیس هست. من هم که از اول طرفدار بارسا بودم و وقتی فوتبال شروع میشود، من این طرف منزل ام و او یک طرف دیگر و برای هم کری می‌خوانیم. وقتی هم که یکی از تیم هایمان میبازد، این کری را ادامه میدهیم. من به او پیامک می‌دهم و تسلیت میگویم و از این طور چیزها.

 

چقدر تلاش می‌کنی تا چهره ات شبیه مسی شود؟

 

تلاش خاصی ندارم، چون مثلا مو هاي من دقیقا همرنگ مسی هست. حالا توی برخی تصویر ها مو هاي مسی مشکی میشود ولی قبلا که موهایم بلندتر بود هم شبیه بودیم.

 

ولی واقعا مرزهای شباهت را رد کرده اي و انگار بدل مسی هستی.

 

درست هست، برخی افراد واقعا اشتباه می‌گیرند و فکر میکنند من خود مسی هستم.

 

این مشهور شدن برایت دردسر هم داشته؟ احتمالا اولش خیلی خوشگل بوده هنوز هم هست؟

 

بله، هنوز جذابیت دارد ولی خب دردسر هم دارد؛ مثلا یک زمانی در مرکز خرید بوده ایم و دیرمان شده بود حالا مدام باید تصویر بگیری. به مردم هم اصلا نمیشود نه گفت، چون هم ناراحت میشوند و هم می‌گویند دارد خودش را می‌گیرد. یک‌بار هم در سوئد یک مراسم بود که همه ي مرا اشتباه گرفتن. همین دیروز یک «ایونت» بود بچه هاي تنیس باز بودند.

 

اصلا فکرش را نمی‌کردند که مسی را ببینند و یکی شان این قدر حالش بد شد که نشست روی زمین. رفتم بهش گفتم بابا من ایرانی ام. مسی نیستم که!

 

پیش آمده که فکر کنند خود مسی هستی و بیایند به زبان انگلیسی حرف بزنند؟

 

بله، در آلبوم انقلاب داشتیم راه می رفتیم دو سه تا مرد مسن داشتند می دویدند. یک دفعه مرا دیدند و یکی شان آمد شروع کرد به انگلیسی حرف زدن. گفتم من ایرانی هستم. فارسی هم حرف بزنید، می فهمم.

 

احتمالا مردم و طرفداران مسی خیلی حواسشان به تو هست و انتظار دارند همۀ وقت} شبیه مسی باشی. هم اکنون بیشترین درخواستشان چیست؟

 

چیزی که مردم می‌خواهند این هست که من خودم را شبیه مسی کنم. بعد از کوچک ترین تغییر در مدل مو و ریش سریع کامنت و دایرکت می‌آید که تو هم تغییر بده. هم اکنون اما آخرین توصیه شان این بوده که برو باشگاه لاغر کن! گرچه آن قدرها چاق نیستم ولی یک عکسی بیرون آمده از من که در آن شکمم بد افتاده ولی نهایت چهار، پنج کیلو وزنم اکثر باشد و دارم لاغر میکنم.

 

پشنهاد تتو هم داشته اي؟

 

خیلی چندان بوده ولی خب نمی‌خواهم انجام بدهم

گفتگوی جالب با رضا پرستش بدل ایرانی مسی

یعنی مثلا اگر فردا مسی کچل کرد، تو هم کچل می کني؟

 

کچل کردن با رنگ کردن مو فرق دارد ولی باز هم سعی میکنم شبیه باشم.

 

این پیروی از چهره و رفتار مسی را تا کی میخواهی ادامه بدهی؟ تو هم اکنون زندگی خودت را کاملا رها کرده اي.

 

آرزویم این هست که در جایگاهی قرار بگیرم که شخص دوم مسی باشم. مطمئنا مسی بعنوان بزرگترین بازیکن فوتبال جهان خیلی کارها را نمیتواند انجام بدهد. خیلی جاها نمیتواند برود. من دوست دارم کسی باشم که این کارها را انجام بدهم. مثلا فلان مراسم را من بروم. فلان کار را من انجام بدهم. دوست دارم شخص دوم مسی باشم.

 

جایگزین نه اما در کنارش باشم. خیلی ها دوست دارند مسی را ببینند یا مسی دوست دارد به خیلی ها کمک کند و شاید به هر دلیلی نتواند. دوست دارم من از طرف او این کارها را بکنم.

 

• در مدت پنج، شش ماه قبل رضا کلی گفت و گو داشته و روزی که برای عکاسی به آتلیه همشهری آمد، قبلش با شبکه تلویزیونی راشاتودی روسیه گفت و گو کرده و ویدئو ضبط کرده بود.

 

• برخلاف چیزی که فکر می‌کردیم رضا اصلا اهل کلاس گذاشتن و این طور چیزها نبود و در عکاسی کاملا راحت بود. نکته دیدنی درمورد مسی ایرانی این بود که برخی رفتارهای مردم برای او هم عجیب بود. مثلا نمی فهمید چرا مردم از او امضا می‌گیرند! چون به نظرش او فقط بدل مسی هست نه خود او.

 

رضا پرستش از روزهای آینده می‌گوید

با «مسی» قرار ملاقات گذاشتیم

اینکه مسی ایرانی در آینده میخواهد چه کار کند از موضوعات مهمی هست که ما هم از او پرسیدیم و او پاسخ هاي جالبی به ما داد.

 

خود مسی هم اکنون می‌داند شخصی مانند تو وجود دارد؟

 

مسلما خودش میداند و در اخبار خوانده.

 

هم اکنون خبری منتشر شده که تا هفته دیگر به اسپانیا می‌روی. یعنی با خود مسی ارتباط پیدا کردید؟

 

یک هفته دیگر نیست ولی به زودی به اسپانیا می‌رویم و توانسته ایم با خود لئو مسی ارتباط بگیریم.

 

یعنی مثلا از طریق چند نفر دارید پیگیری میکنید؟

 

چند تا نیستند، از طریق یک آدم داریم اینکار را انجام می‌دهیم. قبل از این ارتباط من هم اکنون دارم یک سریالی بازی می‌کنم که کمدی هست و خط داستانش این طوری هست که با رفتن ایران به جام جهانی روسیه شروع میشود و بعد میرود اسپانیا. به احتمال چندان از طریق همین سریال هم می‌رویم اسپانیا و داستان اصلی اش مشاهده مسی هست.

 

کارگردانش کیست؟

 

اصلا نمیتوانم بگویم ولی فیلم برداری شده اما هنوز اسم سریال را نگذاشته اند. موضوعش فوتبالی هست و خیلی از فوتبالیست ها در آن نقش بازی کرده اند. سوپراستارهای سینما و اینستاگرام هم در این سریال بازی میکنند.

گفتگوی جالب با رضا پرستش بدل ایرانی مسی

برای تلویزیون که نیست؟

 

نه از شبکه نمایش خانگی اکران خواهدشد.

 

تو چند سال با مسی تفاوت سنی داری؟

 

من متولد 70 هستم؛ یعنی تقریبا پنج سال از مسی کوچک ترم.

 

چهره تو به چه کسی در خانواده شباهت دارد؟

 

به هیچ کسی نرفته شبیه کس خاصی در خانواده نیستم.

 

یعنی خودت منحصر به فردی؟

 

بله، «میخندد» گرچه ته چهره اي از پدر و مادرم دارم ولی آن طوری که شبیه باشم نه.

 

سن تو و مسی در حال بالارفتن هست. تا کی میتوانی به اینکار ادامه بدهی؟

 

فعلا قرار هست با مسی جلو بروم اما اکثر تلاش کرده ام در اساس تبلیغات و سینما کار کنم. از وقتی این اتفاق افتاد با مشورت مدیر برنامه هایم تلاش کرده ایم یک جوری از این داستان بهره گیری کنیم که چند وقت دیگر یکهو محو نشویم. مطمئنا قرار نیست تا آخر عمر بدل مسی باشم برای همین تلاش کرده ایم هوشمندانه کار کنیم.

 

آره، خیلی هوشمندانه بوده، چون این طور اتفاقات هیچ بعید نیست زود هم سرد شود و این آدم را نگران میکند که بعدش چی میشود؟

 

یک حبابی هست که اگر بترکد، نگران کننده هست. مردم این جور اتفاقات را معمولا سریع فراموش میکنند.

 

با بدل رونالدو هم ارتباط دارید؟

 

مدتی با هم خیلی نزدیک بودیم ولی بعد از چند وقت به علت مسائلی از هم دور شدیم. چیزی که در اینکار مهم هست این هست که اگر من بدل مسی هستم علت نمیشود خودم را بگیرم. اتفاقی هست که افتاده، فصل جدیدی هست در زندگی من.

 

روزی چند ساعت وقت صرف می‌کنی که شبیه مسی میشوی؟

 

خیلی وقت نمیگذارم، چون همین طوری شبیه هستم. تقریبا دو هفته اي یکبار آرایشگاه می‌روم. فرم مو و ریش من همچنین هست. برخی اوقات هم هست که مثلا مسی موهایش را یک رنگ خاصی می‌کند که اینجا نمی‌شود آن را درآورد.

 

میگویند اگر مسی یک جام ملی بگیرد ریش هایش را میزند. آن وقت چه کار می کني؟

 

خودم هم می‌دانم که بالاخره یک روز ریش هایش را میزند. آن موقع اتفاق به نفع من هست. چون فرم چانه و صورتم کاملا شبیه هست و این شباهت اکثر معلوم میشود. هم اکنون فقط یک مقدار صورتم چاق شده که باید لاغر کنم.

 

موهایت یک مقدار خلوت شده.

 

موهایم خلوت نشده کلا کم پشت هست.

 

اگر موهایت بریزد چی؟ چه کار میکنی؟

 

خب بریزد. همین جوری هم جذابم!

گفتگوی جالب با رضا پرستش بدل ایرانی مسی

مدیر برنامه هاي مسی از برنامه این روزهای رضا میگوید

 

زمانی که مسی ایرانی داشت جلوی دوربین حامد خورشیدی فیگور میگرفت با نادری، مدیر برنامه هاي او حرف زدیم و از چند و چون زندگی رضا پرسیدیم.

 

برنامه آینده تان چیست؟ چطور می‌خواهید از بین پیشنهادها گزینش کنید؟

 

ما تا هم اکنون خیلی محتاطانه عمل کرده ایم. ما برنامه اي داریم برای قبل از جام جهانی. همین حالا شغل ما ارزان تر هست. دم جام جهانی وقتی فوتبال داغ می‌شود، می‌توانیم بهره برداری برترین بکنیم و آن موقع قیمت ها قطعا بالاتر می‌رود.

 

خیلی مفید هست که این طوری بازرسی می‌کنید. تا هم اکنون چقدر درآمدزایی داشته اید؟ باید پول خوبی درآورده باشید.

 

آن طور که فکر میکنید درآمدزایی نداشته ایم. پیشنهادهای داخلی بین 50 و 100 میلیون تومان بوده ولی قبول نکرده ایم و تمرکز اصلی مان روی جام جهانی و گرچه دیدار با مسی هست که کلا پروژه جداگانه اي هست.

 

قبل از اینکه رضا مشهور شود، چه کار می‌کرد؟

 

در مغازه تلفن همراه فروشی تعمیرات تلفن همراه انجام می داد. در حال حاضر هم دانشجو هست.

 

واکنش ها در دانشگاه چطور بوده؟

 

در دانشگاه مانند بقیه جاها خیلی واکنش وجود داشته. استادها اما سخت تر نمره می‌دهند.

 

هرروز چقدر زمان صرف شبیه شدن رضا به مسی میشود؟

 

همین حالا کم شده اما قبلا خیلی زمان می گذاشت همین حالا دیگر الگوبرداری هایش را کرده و رفتارش شبیه شده، گرچه با دقت با فضای ایران اگر خیلی هم شبیه نشود، بهتر هست. اینجا برخی کانت ها این طوری هست که خودت باش و چرا این قدر خودت را شبیه به مسی می‌کنی؟

 

برنامه هرروز رضا چطور هست؟ از صبح تا شب چه کار میکند؟

 

همین حالا صبح از ساعت هشت تا 11 میرویم باشگاه انقلاب، می دویم. بعدش میرویم منزل و اگر رضا گفت و گو نداشته باشد، استراحت میکند. کلاس زبان هم چون خصوص هست یک روز در بین در منزل برگزار می‌شود. زمانش دست خود ما هست.

 

فوتبالش چطور هست؟

 

تمرین فوتبال نمیرود. خودش فوتبالش بد نیست ولی مفید مفید هم نیست. هفته اي یکبار می‌رویم سالن. وقتی می‌رود توی زمین همه ي میروند وی را می‌گیرند، فکر می‌کنند خود مسی هست! ولی آن قدرها مفید نیست. هم اکنون خیلی ها از رضا می پرسند نمی خواهي فوتبالیست بشوی؟ ولی واقعیت این هست که دیگر دیر شده. او بیست و پنج سالش هست.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
رسم تجاوز و همخوابی با دختران باکره در مالاوی
رسم تجاوز و همخوابی با دختران باکره در مالاوی
مشاهده بیشتر