پارس ناز پورتال

تبلیغات

معرفی بهترین گیاهان دارویی برای رفع سردمزاجی

معرفی بهترین گیاهان دارویی برای رفع سردمزاجی

معرفی برترین گیاهان دارویی برای رفع سردمزاجی 

به شما برترین گیاهان دارویی برای درمان مشکل سردمزاجی را معرفی مي کنیم تا زندگی جنسی بهتر و لذت بخش تری داشته باشید.در طب سنتی و طب اسلامی برای درمان سرد مزاجی و تقویت قوای جنسی پیشنهاد هاي فراوانی وجود دارد. خوردن غذایی هایي نظیر «کشمش» ، «مویز» ، «نارگیل» برای درمان سردمزاجی بسیار خوب میباشند.

 

در حدیثی از «امام صادق علیه‌ السلام» آمده هست ناشتا کشمش خوردن باعث روییدن گوشت و محکمی استخوان و نازکی پوست و تقویت نیروی جنسی مي‌شود.» همین طور مي‌فرمایند خربزه بخورید چرا که در آن ده ویژگی هست پیه زمین هست نه دردی در آن هست و نه فسادی؛ خوراک هست؛ آب هست؛ میوه هست؛ سبزی خوش هست؛ شست‌وشو دهنده هست؛ خورش هست؛ توان جنسی را مي‌افزاید مثانه را مي‌شوید و ادرارآور هست.

 

سنجد

یکی از گیاهان دارویی که مي تواند به جلوگیری و درمان یکی از متعارف ترین اختلالات زندگی زناشویی غلبه کند مصرف دمنوش تهیه شده از سنجد یا جوشانده سنجد در درمان بعضی از اختلال هاي جنسی به ویژه در زنان موثر هست. اثرگذاری سنجد بر درمان اختلال جنسی زنان و حتی اضطرابی که آن ها ممکن هست حین ارتباط‌ زناشویی تجربه کنند

 

تا حدی هست که تحقیقات زیادی در این باره انجام شده و تاثیر گل گیاه سنجد و میوه آن و میزان اثرگذاری سنجد را بررسی کرده اند و کپسول هایي به صورت صنعتی در داروخانه هاي بعضی از کشورهای اروپایی به مردم عرضه مي شود.

 

ریوند چینی

زن هاي جوان زیادی وجود دارند که بعد از ازدواج به علت تجربه درد حین زناشویی کم کم دچار ترس ها و استرس هایي مي شوند که این حالت هاي روحی روانی مشکلاتی را برای آن ها فراهم مي کند و روابط زناشویی زن و شوهر را تحت تاثیر قرار مي دهد. مشکلاتی که ممکن هست در صورت عدم درمان در کوتاه مدت موجب بروز مشکلات و اختلاف هایي میان زن و شوهر شود.

 

گیاه و ریشه ریوند چینی و نوشیدن دمنوش تهیه شده از آن تاثیر زیادی در کاهش درد به ویژه دردهایی دارد که ممکن هست زنان در ناحیه لگن تجربه کنند. گرچه نباید فراموش کرد زنانی که به تازگی فرزند انها متولد شده و مراحل شیردهی به نوزاد را تجربه مي کنند نباید از این گیاه یا مشتقات آن بهره گیری کنند.

 

گیاهان وسبزیجات خوب برای درمان سرد مزاجی

«چغندر شاهی فلفل سبز پیاز ترب» کشمش و تمشک بهره گیری کنید. نوشیدن شیره نارگیل و آب انگور نیز از جمله غذایی هایي هست که مي تواند به تقویت توانایی جسمی زنان کمک کند. عسل طبیعی و خالص را حتما به وعده صبحانه خود اضافه کنید و فراموش نکنید که خوردن حب هایي که از ترکیب خرما گردو و دارچین تهیه شده در این اساس مي تواند بسیار موثر باشد. برای تهیه این حب به 6خرما و 3 مغز گردو و کمی دارچین احتیاج دارید.

 

هسته خرما را جدا کرده و مغز گردو و خرما را بکوبید تا نرم شود. دارچین را به آن اضافه کنید و حب هایي تهیه کنید و هر روز 4 تا 5 حب بخورید. این حب ها را هرروز تهیه و مصرف کنید.

 

بعضی از مفردات مؤثر برای تقویت غریزه جنسی و درمان سردمزاجی

بذرها: بذر شلغم بذر کلم بذر گیاه گزنه، بذر لوبیا گرگی بذر ترتیزک آبی، بذر هویج، بذر مارچوبه، بذر ترب، بذر یونجه، بذر خربزه، بذر کرفس، بذر شنبلیله، بذر کتان، بذر شاهی.

 

حبوبات: نخود، لوبیا، باقلا و دانه هاي نفاخ و دارای غذائیت چندان.

 

میوه‌ها: نارگیل، انگور شیرین، مویز، کشمش، انجیر، انار شیرین، گلابی، خربزه شیرین، خرما. برای افراد گرم مزاج هندوانه، خیار و شفتالو خوب هست.

 

سبزیجات: پیاز، شاهی، نعناع، مارچوبه، هویج، تره، شلغم، ترب، کلم، کرفس، خارخاسک

 

مغزها: بادام، گردو، پسته، فندق.

 

ادویه‌ها: زعفران، کنجد، عسل، شکر سرخ، سیر، شقاقل و مربای شقاقل، جوز هندی، خولنجان، زرمباد، سورنجان، زنجبیل، مربای زنجبیل، دارچین، فلفل، داروفلفل، آقرقرها، بوزیدان، سیاهدانه، کندر، جینسینگ، تودری سرخ و سفید، انیسون، قسط شیرین، زنیان، مربای آمله، انقوزه، بهمن سرخ و سفید، دانه‌هاي داخل میوه کاج، فلفل سفید، فلفل سیاه، فلفل دراز، هل بوا.

 

داروهای فوق را مي‌توان به طور جداگانه یا چند عدد از آن‌ها را گزینه کرده و به صورت کفلمه یا با نبات یا با عسل مخلوط کرده و هر روز میل شود.

 

زعفران کنجد عسل شکر سرخ سیر زنجبیل و..!!!برای درمان سرد مزاجی خوب میباشند

 

سایر نکات

برای گرم مزاجان هندوانه، خیار، شفتالو، کاهو، کدو، خرفه خوب هست.

 

پیه هندوانه ابوجهل برای سردمزاجان و خشک مزاجان در هر حالتی خوب هست و توان جنسی شان را تقویت مي کند.

 

شربت مویز کاملاً شیرین و پرمایه، شربت هر مویزی که باشد خوب هست.

 

دانه انیسون را با ریشه شیرین‌بیان دم کرده و آب صاف‌کرده آن نوشیده شود.

 

اگر مغز به دانه را بدون پوست خوب جویده و خورده شود در گرم‌مزاج‌ها برای تقویت نیروی جنسی خوب هست.

 

خوردن دانه خردل قهوه اي با عسل.

خورد دانه خردل سفید با شیر و شکر.

خوردن زنجبیل با خولنجان و پسته.

خوردن دانه کنجد با بذر کتان.

 

خوردن مخلوط تخم شوید و بادیان رومی به یک اندازه.

50 تا 100 گرم پیاز را روزی دو مرتبه همراه با غذا میل کنید.
پیاز

 

خوردن 0/5 – 1 گرم زعفران با غذا.

خوردن 2 – 5 گرم کرفس خام با غذا.

خوردن 1 تا 2 گرم تخم تره با شیر به مدت چند روز متوالی.

خوردن 10 تا 20 گرم موسیر همراه غذا.

 

2 تا 5 گرم پوست دارچین را کوبیده. سپس در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بماند تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار، هر زمان یک فنجان میل شود.2 تا 4 گرم گیاه مارچوبه را کوبیده. سپس در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بماند تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار، هر زمان یک فنجان میل شود.

 

30 گرم مغز فندق را کوبیده با عسل مخلوط کرده و خورده شود.

نخود را در آب تازه آن خیسانده تا پرورده شود سپس خورده شود.

 

بهمن سرخ و سفید را به مقدار مساوی ساییده و هر روز مقدار ده گرم از آن را با شربت سیب مخلوط کرده و خورده شود. برای تقویت نیروی جنسی و چندان کردن اسپرم بسیار خوب هست و شهوت مردان را تا حد بی‌قراری چندان مي‌کند.مغز به دانه بدون پوست را خوب جویده و خورده شود به خصوص برای گرم مزاجان خوب هست.5 گرم جینسینگ، 10 گرم خولنجان، 5 گرم زنجفیل را آسیاب کرده روزی 2 گرم دم‌کرده با عسل شیرین نموده میل شود.

 

احتیاط

استعمال گلاب، بوییدن گل سرخ، بوییدن شکوفه بادام شیرین در زنان، مداومت در خوردن ترشی‌ها و سردی‌ها و رطوبت زاها مگر در گرم مزاجان، غذایی هاي بادشکن مثل زیره سبز و سیاه، اسفند، مرزنجوش، غذایی‌هاي خشک کننده مثل شاهدانه، ارزن، عدس و چیزهای سرد و خشک مثل نیلوفر، کافور، گشنیز،

 

اسفرزه ترشیجات مخصوصا چیزهای ترش و قابض مثل سماق ریواس سیب ترش به ترش و نارنج از عوامل ضعیف کننده نیروی جنسی به شمار مي روند. بوییدن اسانس گل سنجد اصلا به مردان پیشنهاد نمی‌شود چرا که موجب کاهش توانایی جسمی آن‌ها مي‌گردد.