پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

گیاهان دارویی که مسکن عالی دندان درد هستند

گیاهان دارویی که مسکن عالی دندان درد هستند

گیاهان دارویی که مسکن عالی دندان درد هستند 

به شما گیاهان دارویی را معرفی می کنیم که مسکن بسیار بینظیر برای درد دندان میباشند و می توانید در زیر با آنها آشنا شوید. تقریبا همه ي افراد در طول زندگی خود به دندان درد دچار می شوند. یکی از مهم ترین عوامل دندان درد، پوسیدگی دندان هست. باکتری‌هاي دهان از قند و نشاسته باقی باقیمانده

 

روی دندان‌ها تغذیه و اسید‌هایي را فرآوری میکنند که به تدریج مینای دندان را از بین میبرند و موجب دندان درد میشوند. در این مقاله گیاهانی را معرفی میکنیم که تاثیر بسزایی در تسکین دندان درد دارند.

 

طرز بهره گیری از روغن میخک
۲ قطره از روغن میخک را روی یک پنبه بریزید و آن را تا زمان فروکش کردن درد، پشت دندانتان قرار دهید هم‌چنین می توانید یک دانه میخک را آن‌قدر بجوید که روغنش خارج شود.میخک را میتوانید به مدت نیم ساعت یا تا زمانی که دردتان آرام بگیرد، در دهان خود نگه دارید.داروی گیاهی برای درمان دندان درد

 

طرز مصرف محلول زنجبیل و فلفل
میزان مساوی از زنجبیل و فلفل را با آب مخلوط، توپ کوچکی از پنبه را درست و به این محلول آغشته‌ کنید.سپس آن را روی دندانتان «محلی که لثه و زبان شما به آن برخورد نکند» بگذارید و تا زمان فروکش کردن درد یا دست کم تا زمانی که طاقتش را دارید، پنبه را از دهانتان خارج نکنید.

 

طرز بهره گیری از محلول آب نمک
یک قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب جوش حل کنید سپس دهانتان را به مدت ۳۰ ثانیه با بهره گیری از این محلول غرغره کنید.داروی گیاهی برای درمان دندان درد

………….

 

طرز مصرف دَم‌کرده نعناع
یک قاشق چای‌خوری نعناع خشک را در یک فنجان آب جوش بریزید و به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید تا به خوبی دَم بکشد. وقتی که دمنوش خنک شد، دهانتان را با بهره گیری از این محلول غرغره کنید.

 

طرز بهره گیری از آب اکسیژنه
کمی آب اکسیژنه سه درصد را غرغره کنید. از این محلول تنها برای شستشو بهره گیری کنید و پس از چرخاندن آن در دهانتان، محلول را بیرون بریزید سپس چند بار دهانتان را با آب خالی بشویید.داروی گیاهی برای درمان دندان دردغرغره کردن آب اکسیژنه سه درصد درد دندان را تسکین می‌دهد

 

طرز مصرف روغن نارگیل
۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در دهانتان بریزید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را غرغره کنید. برترین زمان برای غرغره کردن روغن نارگیل، صبح ناشتا هست.

 

طرز بهره گیری از کمپرس یخ
چند قالب یخ را در یک کیسه پلاستیکی بریزید سپس پارچه نازکی را دور کیسه بپیچید و برای بی‌حس شدن دندانتان، ۱۵ دقیقه آن را روی قسمتی از صورت خود که دندان دردناک در آن محدوده وجود دارد، بگذارید.

 

طرز مصرف صمغ مر «مرمکی»
یک قاشق چای‌خوری از پودر مر را در ۲ فنجان آب به مدت ۳۰ دقیقه بجوشانید و صبر کنید تا محلول خنک شود. برای هر زمان بهره گیری، یک قاشق چای خوری از این دارو را در یک فنجان آب بریزید و پنج تا 6 بار در روز این محلول را غرغره کنید.

 

 

برچسب‌ها:
Loading...
رسم تجاوز و همخوابی با دختران باکره در مالاوی
رسم تجاوز و همخوابی با دختران باکره در مالاوی
مشاهده بیشتر