پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

این گیاهان پروتئینی را همیشه مصرف کنید

این گیاهان پروتئینی را همیشه مصرف کنید

این گیاهان پروتئینی را همیشه مصرف کنید 

شمار زیادی از گیاهان نیز میباشند که سرشار از پروتئین می باشند و با مصرف هرروز آنها میتوانید این ماده معدنی را فراهم سازی کنید. متخصصان تغذیه بر این باورند که رژیم هاي خوراکی بر پایه گیاهان خطر ابتلا به مریضی هاي قلبی, دیابت, چاقی و سرطان را کاهش می‌دهند. گیاهان منابع غنی از پروتئین, فیبر و چربی هاي تندرست میباشند و میزبانان ویتامین ها, مواد معدنی, آنتی اکسیدان ها و مواد شیمیایی گیاهی نیز محسوب می‌شوند.

 

گرچه اگر شما از طرفداران گوشت قرمز هستید, لازم نیست به طور کامل از آن اجتناب کنید, تنها کافیست گیاهانی که سرشار از پروتئین میباشند را برای چند روز در هفته به رژیم خوراکی تان اضافه کنید تا شاهد تاثیرات حیرت آور آنها در بهبود سلامت کلی بدن باشید;

 

عدس; فقط یک فنجان عدس پخته شده حاوی 18 گرم پروتئین و 16 گرم فیبر هست. عدس به آرامی هضم می‌شود و راه خوبی برای احساس سیری طولانی مدت و پیشگیری از پرخوری هست. پروتئین و فیبر موجود در عدس به بازرسی قند خون, فشار خون و کلسترول نیز کمک میکند. مصرف عدس خود عاملی برای پیشگیري از مریضی هاي قلبی و سرطان روده بزرگ هست.

 

لوبیا; یک فنجان لوبیای پخته شده 15 تا 20 گرم پروتئین به بدن شما می‌رساند. امثال عدس, فیبر و پروتئین موجود در لوبیا به بازرسی وزن, کاهش خطر مریضی هاي مزمن مثل دیابت, مریضی هاي قلبی عروقی و سرطان کمک میکند. اضافه بر این, لوبیا دارای آمینو اسیدی به اسم “لیسین” هست که یکی از ۹ پروتئین پایه برای بدن محسوب می‌شود.

 

سویا; یکی از نادر ترین منابع پروتئین کامل هست به این معنی که تمام اسیدهای آمینه ضروری را در خود جای داده هست. یک فنجان سویای پخته شده, ۲۹ گرم پروتئین را داراست. توفو, که از نوعی دانه سویا درست می‌شود, اگرچه میزان کافی پروتئین را دارا نیست اما می‌تواند ۲۰ گرم از آن را در خود جای دهد. مصرف سویا می‌تواند به شما کمک کند که میزان گوشت کمتری مصرف کنید.

 

دانه هاي کنف; این دانه هاي کوچک منبع خوبی از پروتئین گیاهی میباشند و همین طور سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ و چربی هاي ضد التهاب محسوب میشوند. سه قاشق غذاخوری از این دانه ها 10 گرم پروتئین به بدن شما می‌رساند.

 

دانه هاي چیا; این دانه ها نیز منابع بی نظیر فیبر و پروتئین میباشند. ۲ قاشق غذاخوری از این دانه ها ۶ گرم پروتئین و ۱۲ گرم فیبر به بدن می‌رساند. دانه هاي چیا منابع خوب اسیدهای چرب امگا ۳ نیز محسوب یم شوند. این چربی ها به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کنند و عملکرد مغز را افزایش میدهند. ضمنا پایین آورنده کلسترول خون نیز میباشند.

 

دانه هاي آفتابگردان; دانه هاي آفتابگردان سرشار از پروتئین میباشند. این ماده اضافه بر این که پروتئین مورد نیاز بدن را فراهم می‌کند« یک چهارم پیمانه از آن حدود ۶ گرم پروتئین وارد بدن میکند» سرشار از اسید لینولئیک نیز هست و میتواند به کاهش وزن کمک کند. این ماده منبع غنی از ویتامین E و سلنیوم هست و میتواند پوست شادابی برایتان به ارمغان بیاورد.

 

کلم بروکلی; کلم بروکلی یک سبزی بی نظیر هست و نه تنها فیبر و پروتئین خوبی دارد« یک پیمانه از آن ۲ و نیم گرم فیبر و ۲ و نیم گرم پروتئین وارد بدن میکند» بلکه منبع خوبی از مواد مغذی گیاهی و ویتامین سی هست و همین فرمایش میتواند به بهبود سیستم ایمنی و مبارزه با مریضی هایي هم چون سرطان به شما کمک کند.

 

شما میتوانید این کلم را در سوپ ‌هاي خود پوره کنید یا ان را به صورت خام مصرف نمایید. برای این که مواد مغذی آن را حفظ کنید از طبخ بیش از حدش امتناع نمایید.

 

 

Loading...
خبر تکان دهنده از بردگان جنسی بارکد دار + عکس
خبر تکان دهنده از بردگان جنسی بارکد دار + عکس
مشاهده بیشتر