پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

معرفی بهترین گیاه دارویی برای دفع مواد زائد بدن

معرفی بهترین گیاه دارویی برای دفع مواد زائد بدن

معرفی بهترین گیاه دارویی برای دفع مواد زائد بدن 

اگر بدن‌تان به پاکسازی و زهر زدایی نیاز دارد می‌توانید از گیاه دارویی چیا کمک بگیرید که میتواند مواد زائد را از بدن شما دفع کند. انسان در طول تاریخ همواره از طبیعت بعنوان منبع اصلی برای درمان شمار زیادی از مریضی ها بهره گیری کرده هست. تفاوت بین داروهای متعارف و داروهای طبیعی این هست

 

که آن ها به طور معمول ارزان‌تر بوده و موجب شکل گیری صدمه نمی‌شوند. در همین راستا, از یک نوشیدنی طبیعی میتوانید برای کمک به درمان شمار زیادی از دشواری های سلامت بهره گیری کنید.چیا گیاهی هست یک‌ساله از سرده مریم‌گلی و خانواده نعناعیان. این گیاه بومی آمریکای مرکزی هست. این گیاه را برای مصرف دانه آن می‌کارند, البته خود گیاه کاربرد تزئینی هم دارد.

 

چیا از نظر تجاری اکثر به خاطر دانه‌هاي آن کاشته می شود. دانه‌هاي چیا سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هست. از دانه‌هاي چیا میتوان 25 تا 30 درصد روغن استخراج کرد. از جمله اسید آلفا لینولنیک «ALA». روغن دانه‌هاي چیا تشکیل شده هست از حدود 55 درصد امگا 3, هجده درصد امگا 6, حدود شش درصد امگا 9 و حدود 10 درصد چربی‌هاي اشباع شده.

 

تفاوت چیا و تخم شربتی
دانه‌هاي چیا با تخم شربتی «بذر گیاه ریحان» تفاوت داشته و هر کدام خاصیت جداگانه اي دارند. در ایران تخم شربتی از قدیم در نوشیدنی‌هاي خنک برای بر طرف کردن عطش در فصل تابستان بهره گیری می شود. گاهی تخم شربتی به اشتباه بعنوان دانه‌هاي چیا خریداری شده و مورد بهره گیری قرار میگیرد, یا خواص مربوط به دانه‌هاي چیا به تخم شربتی که در ایران فراوان هست نسبت داده میشود که درست نیست.

 

تنها شباهت دانه چیا با تخم شربتی لعابدار شدن هر دو هست «دارای موسیلاژ می‌باشند» , ولی مهم خواص دانه‌ها هست که با هم فرق دارند.همین طور باید دقت داشت که مزه دانه چیا و دانه ریحان به هم نزدیک هست و به همین سبب گاهی در ایران دانه چیا بعنوان تخم شربتی به فروش می‌رسد.

 

نوشیدنی لیمو و چیا
برای تهیه این نوشیدنی خوب به دانه هاي چیا و لیمو ترش نیاز دارید. مصرف این نوشیدنی میتواند به جلوگیری از سرماخوردگی, کاهش چربی و پاک‌سازی بدن از سموم و مواد زائد کمک کند. بر همین زمینه افراد بسیاری این نوشیدنی را هر روز مصرف می‌کنند.

 

هنگامی که ترکیب شده اند, این مواد تشکیل دهنده نتیجه اي خارق العاده را به واسطه خصوصیت هاي طبیعی نیرومند خود به همراه خواهند داشت.

 

مواد تشکیل دهنده;
یک قاشق غذاخوری از دانه هاي چیا
آب یک لیموی تازه
یک یا یک و نیم لیوان آب
یک قاشق غذاخوری عسل

 

روش تهیه;
ابتدا, دانه هاي چیا را به مدت یک ساعت در آب خیس کنید. پس از یک ساعت, پوششی ژله اي اطراف دانه ها را فرا می گیرد که از محتوای فیبر آن ها ناشی می شود. سپس, دانه ها را با بهره گیری از یک صافی جدا کرده و به آب و آب لیمو ترش اضافه کنید که مقدار آن ها در بالا ذکر شد. برای کسب مزه اي بهتر و افزایش فواید این نوشیدنی میتوانید اندکی عسل نیز به آن اضافه کنید.

 

 

Loading...
ازدواج زن فرانسوی با ربات دارای آلت جنسی
ازدواج زن فرانسوی با ربات دارای آلت جنسی
مشاهده بیشتر