پارس ناز پورتال

تبلیغات

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا ،  اگر به بازی گلف علاقه دارید، پس عاشق این محل می شوید. زمین شناور گلف که تغییر مکان می دهد. بازی کردن در این زمین های سبز چالش برانگیز است…

 

1. سکوی اسکیت بورد چوبی (رشته کوه های نودا، آمریکا)

چرخیدن روی این سکوی اسکیت بورد شناور مجانی نه تنها هیجان انگیز تر از رفتن به پارک اسکیت محلی تان است، بلکه خطرناک تر هم هست چونکه این منطقه بر بالای دریاچه Tahoe شناور بوده و روی یک دریای باز قرار ندارد.

 

این سکوی اسکیت بورد چوبی ایده اسکیت کار حرفه ای باب برن کوئیست بود، او مدت ها پیش به این نتیجه رسید که سکوهای معمولی خیلی خسته کننده اند، پس با همکاری جری بوهم و جف کینگ معمار سکویی خلق کرد که با الوارهای شناوردر آب پوشیده شده است.

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس
2. جنگل شناور (استرالیا)

 

این جنگل شناور 102 ساله نتیجه 40 سال رشد درختان خانواده شاه پسند در خیلج کوچک همبوش، سیدنی است. این SS Aryfield یک کشتی متروکه است که در جنگ جهانی دوم استفاده شده و بعد از بسته شدن محوطه حیاط کشتی در این خلیج کوچک رها شده تا خراب شود.

 

این کشتی (که در شروع کار نام SS Corrimal داشت) یک کشتی ذغال گیری بود که سال 1911 در انگلیس ساخته شد و در جنگ جهانی دوم مورد استفاده دولت کشورهای مشترک المنافع قرار گرفت تا برای سربازان آمریکایی در اقیانوس آرام آذوقه ببرد.

 

کشتی در سال 1950 فروخته شد و به عنوان کشتی ذغال سنگ در 60 مایلی مسیر بین نیوکستل و سیدنی به کار گرفته شد، تا سال 1972 که دوره ثبت نام این کشتی به اتمام رسید و به آخرین منزلگاهش یعنی خلیج هومبوش فرستاده شد.

 

حالا رشد درختان در این کشتی تقریبا فرسوده باعث شده به آن نام خانه ارواح را بدهند و آن را تبدیل به یک جاذبه توریستی جدید و منحصر به فرد کرده که عکاسان را از سرار جهان به سویش می کشاند.

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس

3. استخر شناور (آلمان)

استخر شنا بر روی یک رودخانه، چیزی است که همیشه آن را نمی بینید. استخر Arena Badeschiff شناور در برلین (در زبان آلمانی به معنای کشتی حمام) یک مکان فوق العاده برای گذراندن روزهای گرم در پایتخت پرهیاهوی آلمان است.

 

استخر با دارازای 105 فوت  بر روی رودخانه Spree شناور است و از عموم مردم برای آرامش، استراحت، حمام آفتاب، یوگا و شنا دعوت می کند. موسسان آن AMP Arquitectos، Wilk Salinas، Thomas Freiwald و سوزان لورنز هنرمند هستند.

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس

4. زمین گلف شناور (آیداهو، آمریکا)

اگر به بازی گلف علاقه دارید، پس عاشق این محل می شوید. زمین شناور گلف که تغییر مکان می دهد. بازی کردن در این زمین های سبز چالش برانگیز است، نه فقط به خاطر اینکه روی یک دریاچه است، بلکه به خاطر اینکه این زمین حرکت می کند.

 

روی این جزیره قدم بگذارید و اکنون شما یک قهرمان هستید. وگرنه شما هم مثل هزاران نفری می شوید که با هر سال با غواصی در آب ها ذخیره ماهی ها را تمام می کنند. این زمین گلف شناور در منطقه Coeur d’Alene در آیداهو، آمریکا واقع شده است.

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس

5. سینمای شناور (تایلند)

چقدر می تواند جالب باشد؟! در حالی به تماشای فیلم می نشینید که با آب های فیروزه ای در سینمای شناور احاطه شده اید.این سینمای مجمع الجزایری یک تالار شناور بر روی دریاست و معماری به نام Ole Scheeren کار طراحی آن را انجام داده است.

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس

6. استادیوم شناور (سنگاپور)

این استادیوم شناور بر روی خلیج مارینا که با نام استادیوم شناور خلیج مارینا معروف است، بزرگ ترین منطقه شناور درجهان است. استادیوم در آب های مخزن آب مارینا در خلیج مارینا در سنگاپور واقع شده است.

 

این سازه تماما از استیل درست شده، سطح شناوری با اندازه 120 متر درازا و 83 متر عرض است که 5 درصد بزرگ تر از زمین فوتبال در استادیوم ملی است.

 

وزن این زمین وزن معادل 1.070 است، وزنی معادل 9000 نفر آدم بزرگسال، و همین طور وزن پایه های آن 200 تن بوده و سه عدد وسیله نقلیه ارتشی 30 تنی را در خوود جای داده است. جایگاه تماشاچیان گنجایش 30.000 نفر را دارد.

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس

7. سال اپرای شناور (استرالیا)

جشنواره هنری Bregenzer در استرالیا یک صحنه نمایش شناور عظیم بنا می کند که شبیه هرچیزی است به جز صحنه تئاتر. این سالن با 7000 صندلی در کناره آب های دریاچه Constance شناور است. طراحی ها در گذشته شامل سرهای انسان، ماشین های بخار، و کوه های پوشیده از یخ بود.

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس

8. بازار شناور (اندونزی)

Banjarmasin، کالیمانتان جنوبی در اندونزی، شهری است که به نام شهر هزار رودخانه معروف است. در اینجا می توانید  بازارهای مخصوص و سنتی شان که بازار شناور Muara Kuin نام دارد را ببینید که بین آب های رودخانه Barito در دهانه رود Muara Kuin واقع شده است.

 

قایق های کوچک به نام jukung کالا هایی مثل، سبزیجات، انواع ماهیف میوه جات، و کالاهای خانگی را برای فروش به این بازار شناور می آورند.

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس

9. بزرگ ترین جزیره مصنوعی شناور جهان (کره جنوبی)

جدیدا بزرگ ترین جزیره مصنوعی شناور جهان در سئول پایتخت کره جنوبی بازگشایی شده است. این جزیره روی رود هان قرار دارد و اولین مرکز روی آب است که برای کنسرت ها، مجمع ها، نمایشگاه ها و ورزش های آبی استفاده می شود.

 

این جزیره شناور از سه جزیره کوچک متصل به هم ساخته دست انسان درست شده است. جزیره اول که بزرگ ترینشان است، سه طبقه بوده و اندازه اش 10.845 متر مربع است. سالن مجمع جزیره بزرگ دارای 700 صندلی است. جزیره دوم یک سازه 3 طبقه ای با ابعاد 5.373 متر مربعی است، و این جزیره بیشتر برای بهبود بخشیدن به فعالیت هایی در مورد وقایع هنری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

جزیره سوم 2 طبقه بوده و 4.164 مترمربع اندازه دارد و به ورزش های آبی مثل قایق رانی اختصاص داده شده است. مجموع صندلی ها برای نمایشگاه ها و مجمع ها 1400 صندلی است. این جزایر می توانند 6200 نفر را در خود جای دهند و رود هان را که سالانه 59 میلیون نفر بازدید دارد را باز هم مشهورتر کرده است.

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس

10. هتل دوستدار محیط زیست شناور (پرو)

کسانی که آرزو داشتند رود آمازون را کشف کنند، حالا می توانند این کار را انجام دهند و با اجاره اتاق در هتل شناور پرو مطمئن باشند تعطیلاتی دوستانه با محیط زیست خواهند داشت. Jordi Puig معمار اهل پرو این پناهگاه ابتکاری را طراحی کرده است. هتلی که هم توریست ها را به یک تعطیلات لذت بخش دعوت می کند و  هم با دیده بانی مداوم از محیط زیست محافظت می کند.

 

این هتل می تواند 32 مهمان را در خود جای دهد (2 نفر در هر یک از 16 اتاق هتل). یک سالن استراحت با شکوه، اتاق ورزش و یک جکوزی در فضای بیرون نیز به این مجموعه اضافه می شود.

 

این کشتی کوچک با ابعاد 147  مهمانان را به مناطق دوردست و زیبای Pacaya Samiria یک مکان محافظت شده خاص نیز می برد. این هتل متحرک در امتداد رود آمازون توریست ها را به این مکان های بومی می برد و تلاش های محافظت از محیط را تشویق می کند.

10 جاذبه هیجان انگیز و بی نظیر شناور دنیا + عکس