پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

12 کار برای لذت بردن و شادی در زندگی

12 کار برای لذت بردن و شادی در زندگی

12 کار برای لذت بردن و شادی در زندگی

شادی در زندگی می‌تواند بهترین دستاورد از تلاش هایمان باشد که منجر به احساس آرامش درونی و رضایت خواهد شد. لذت بردن از زندگی و داشتن حیاتی بدون حسرت نیازمند بهره بردن از تجربیات دیگران است. بر زمینه گفته عام مردم، با انجام این 12 کار تا پیش از 40 سالگی، هرگز با حسرت به گذشته نگاه نخواهید کرد.

 

اینترنت، مملو از کاربرانی است که غریبه محسوب می شوند، اما همین افراد نیز میتوانند توصیه‌ها و پندهای بسیاری مفیدی برای ما داشته باشند. یکی از متداول‌ترین سوالاتی که در انجمن‌های عمومی و غیر تخصصی همواره توسط کاربران جوان مطرح می‌شود، روش صحیح زندگی کردن است، به نحوی که در آینده، هیچگاه حسرت گذشته را نخورند.

 

با جمع‌آوری کوله‌باری از پندهای افراد دارای سن بالای 40 سال، در مجموع به 12 قانون زندگی رسیدیم که به عقیده این افراد، انسان‌ها باید آن‌ها را تا پیش از رسیدن به 40 سالگی انجام دهند. به این ترتیب، از عمری که در این دنیا نصیبتان شده استفاده صحیح کرده و هرگز با حسرت، رو به عقب نگاه نخواهید کرد.

 

لذت بردن از زندگی
لحظه لحظه‌هایی که با دوستان خود گذرانده و همراه با هم، به بهانه تعریف کردن یک لطیفه بلند می‌خندید، تا ابد در ذهن حک می‌شوند و با به یاد آوردن آن‌ها در آینده، لبخندی به گوشه لب شما خواهد نشست. اما برخی ها، چنان درگیر رسیدن به اهداف خود شده و در آن‌ها غرق شده‌اند که ابعاد دیگر زندگی را کنار گذاشته‌اند. برخلاف تصور عموم، رسیدن به اهداف منافاتی با تفریح کردن و خوشحال بودن ندارد.

 

کلید موفقیت افراد، استفاده صحیح از زمان و نداشتن هیچ‌گونه زمان تلف شده است، اما نباید زندگی را به کام خود تلخ کرد و دور همه ی افراد را خط کشید. رسیدن به موفقیت، یک لذت است، پس نباید با حسرت خوردن در آینده این لذت را از بین ببریم. البته، خوش‌گذرانی و خاطره‌سازی نیز حد خود را دارد. نباید با تفریح بیش از حد و از دست دادن فرصت‌های ساخت آینده، از این حیث بعدها حسرت به دل بمانیم.

 

لذت بردن از زندگی
اگرچه زندگی تک بعدی و صبح تا شب تلاش کردن برای موفقیت در یک زمینه انسان را از چشیدن تمامی لذت‌های دنیا دور میکند، اما از طرفی دیگر، فعالیت در چندین زمینه مختلف و از این شاخه به آن شاخه پریدن، سبب عادی ماندن در تمامی آن‌ها می‌شود.

 

مخصوصا در دوره‌ای که ما زندگی میکنیم، انجام دادن چند کار به صورت همزمان «مالتی تسکینگ» از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یک فرد میتواند به یک عکاس، اسکی‌باز و پیانوزن خوب تبدیل شود و مجبور نیست کل زندگی خود را فقط وقف یک چیز کند. اما اگر تعداد این فعالیت‌ها از یک حدی فراتر رود، از همه ی‌شان باز خواهید ماند. هیچ فردی با ناخنک زدن به هر رشته ورزشی و یا هر شاخه‌ای از هنر موفق نشده است!

 

قدر سلامتی و تناسب اندام را بدانید
میزان فعالیت بدنی افراد، معمولا بعد از ازدواج کاهش پیدا می‌کند. اما اگر در جوانی ورزش کردن و اهمیت دادن به تناسب اندام تبدیل به اصول زندگی یک فرد شوند، این روال را حتی بعد از تشکیل خانواده نیز ادامه خواهد داد. ورزش کردن، نه تنها به خودی خود سبب لذت بردن از زندگی شده و شدیدا شادی‌آور است،

 

بلکه از بی‌شمار بیماری که ممکن است بعد از 40 سالگی به سراغ انسان بیاید جلوگیری خواهد کرد. برای لذت بردن از زندگی، همواره قوانین سلامتی را دنبال کنید.

 

برای فرزندان خود وقت کافی صرف کنید
لذت بردن از زندگی چیزی جز مشاهده روند رشد فرزند یا فرزندان خود و صرف زمانی کافی برای آن‌ها نیست. برخی ها، به حدی درگیر کار می‌شوند که به کل فرزندان خود را فراموش میکنند. این افراد، یک دفعه به خود آمده و فرزندشان را در حال تحصیل در دانشگاه و نزدیک شدن به زمان تشکیل خانواده برای خود می‌بینند.

 

متاسفانه، فرزندانی که از سوی والدین با بی‌توجهی رو به رو می شوند، به صورت متقابل چنین رفتاری در مقابل آن‌ها خواهند داشت.البته، ممکن است علت پرکاری برخی ها و نداشتن وقت برای سپری کردن برای فرزندان خود، تلاش برای اندوختن ذخیره مالی کافی برای آینده آن‌ها باشد.

 

این فکر بسیار خوبی است و شدیدا آن را تحسین می‌کنیم، اما فراموش نکنید زمان را با هیچ مبلغی نمی توان خرید. همچنین محبت کردن، بدون قیمت است و اهمیت بیشتری نسبت به مادیات دارد. این مورد، جزو حسرت‌هایی است که به دل خیلی از افراد مانده است و همه وقت} شاهد گلگی افراد و حتی فرزندان در انجمن‌های عمومی درباره آن هستیم.

 

به هیچکس اجازه دخالت در زندگی خود را ندهید

لذت بردن از زندگی با درگیری 24 ساعته با دیگر افراد در تضاد است. شما یک بار به این دنیا پای گذاشته‌اید، پس اجازه ندهید زندگی ارزشمندتان توسط هیچ فردی تهدید شود و یا مسیر آن تغییر کند. البته، احترام گذاشتن به افراد مهم در زندگی، بحثی جداگانه است و نباید آن را با دخالت‌های نابه‌جا اشتباه گرفت.

 

از هر فردی که به زندگی‌تان پای می‌گذارد، درس بگیرید و رشد کنید. همچنین از خروج برخی ها از زندگی خود ناراحت نباشید. برخی انسان‌ها، به جای لذت بردن از زندگی سال‌های طولانی را در حسرت از دست دادن یک فرد می‌گذرانند، فردی که در آینده متوجه خواهند شد دور شدنش به جای یک اتفاق بد، یک نعمت بوده است!

 

انجام هیچ کاری را به تعویق نیندازید
یکی از مهم‌ترین قوانین زندگی صحیح، به تعویق نینداختن کارها و امروز و فردا نکردن است. اگر فکر می‌کنید برای لذت بردن از زندگی و نخوردن حسرت گذشته باید یک کار خاصی را انجام دهید، هر چه زودتر به فکر عملی کردن آن باشید. اگر در حال حاضر امکان انجام این کار وجود ندارد، برای فراهم‌سازی موقعیت آن برنامه‌ریزی کنید.

 

امروز و فردا کردن ممکن است تا رد کردن 40 سالگی ادامه پیدا کند و خواسته‌هایی که انجام دادنشان آنچنان ناممکن نبوده‌اند، روزی برایتان تبدیل به فانتزی شوند. اگر درباره یک چیز در حال برنامه‌ریزی هستید، باید آن را یک رویا و آرزوی دست یافتنی بدانید. اما اگر این تفکر در ذهن شما رنگ و بوی حسرت گرفته است، یعنی با بی‌برنامگی، فرصت اقدام را از دست داده‌اید.

 

هیچ فردی نمی‌تواند به خود دروغ بگوید. ممکن است عدم توانایی برای انجام یک کار، محدودیت‌هایی اعم از مالی، زمانی و یا موقعیتی باشد که دست خود فرد نیست. در این حالت حسرتی به دل نخواهد ماند، چرا که انسان بی‌تقصیر است. اما فرد تنبل که موقعیت‌های خود را از دست می دهد، با نگاهی مملو از ناراحتی به گذشته خیره خواهد ماند.

 

از تغییر موقعیت کاری خود ترس نداشته باشید
حقیقت با آن چیزی که به نظر میرسد کاملا متفاوت هستند. اگر با وجود صرف زمان عمده، ازدیاد حجم کارهای روزانه و فشار روانی شغل خود، به آن علاقه‌مند هستید، هیچ مشکلی وجود ندارد. اما اگر به خیال اینکه در آینده از زحمات شما قدردانی خواهد شد در حال تحمل فشار در یک موقعیت شغلی هستید، این فکر کاملا اشتباه است. اغلب شرکت‌ها منفعت‌طلب شده و در نهایت، بدون در نظر گرفتن زحماتتان با شما خداحافظی خواهند کرد.

12 کار برای لذت بردن و شادی در زندگی

انسان‌ها حدود یک سوم روز خود را در محل کار می‌گذرانند. پس اگر از انجام آن لذت نبرند، بخش بزرگی از زندگی‌شان را در تباهی گذرانده‌اند. برای لذت بردن از زندگی ، زمان بیشتری صرف یافتن شغل مناسب کنید.

 

از بالا رفتن سن نترسید و آن را جشن بگیرید
طبق یک عقیده اشتباه، جشن تولد مخصوص افراد دارای سن پایین و یا حتی فقط کودکان است. به همین علت کمتر کسی را می بینیم که بعد از 30 سالگی برای خود جشن تولدی مفصل، همانند انجام آن پیش از رسیدن به چهارمین دهه زندگی، ترتیب بدهد. به عنوان مثال، فردی که 33 سال دارد، یک سوم قرن را گذرانده است و از طرفی هنوز در اوج جوانی قرار دارد. چنین چیزی میتواند بسیار خوشحال‌کننده باشد و مطمئنا ارزش یک جشن بزرگ را دارد.

 

بهتر است محدودیت سنی که برای گرفتن جشن تولد در ذهن دارید را خیلی بیشتر کنید. با بالا رفتن سن و رسیدن به 60 سالگی و بیشتر، دیگر جشن تولدت‌هایتان همانند گذشته شلوغ نخواهند بود. پس از فرصت استفاده کنید.

 

تفریحات ناسالم را رها کنید
منظور از تفریح ناسالم، هر کاری است که لذتی گذرا و موقتی داشته و تنها آثار مخرب خود را بر روی روح و روان انسان خواهد گذاشت. سیگار کشیدن، نمونه‌ای از این موارد است. چنین کارهایی در ابتدا خاص و به صورت کاذب، لذت‌بخش به نظر می‌آیند. اما وقتی با گذر از 40 سالگی،

 

به گزارش پارس ناز، به علت تنگی نفس و یا حتی بیماری‌های خیلی بدتر امکان لذت بردن از زندگی را از شما گرفتند، حسرت به دل باقی خواهید ماند. هرگز فراموش نکنید هر لحظه میتواند یک شروع جدید برای شما باشد.

 

گذشته از 40 سالگی برای آن برنامه‌ریزی کنید
اعتدال را رعایت کنید. برخی ها کل زندگی خود را در نگرانی آینده و اتفاقاتی که قرار است رخ بدهند سپری می‌کنند. برخی دیگر، به کل برنامه‌ریزی برای آن را فراموش کرده‌اند. چه زمانی میخواهید خود را بازنشسته کنید؟ بعد از این کار، با پولی که طی چند ده سال کنار گذاشته‌اید، قرار است چه کارهایی انجام دهید؟ خود را درگیر این سوالات نکنید و از زندگی لذت ببرید، اما همه وقت} آن‌ها را مد نظر داشته باشید.

 

عدم برنامه‌ریزی صحیح و نداشتن برنامه بلند مدت، یکی از اصلی‌ترین دلایل حسرت به دل ماندن است. وقتی بدانید واقعا از زندگی چه می‌خواهید و قرار است در آینده به چه چیزهایی دست پیدا کنید، صبح را بی‌هدف تا شب سپری نخواهید کرد. فقط با روشن بودن مقصد میتوانید مسیر را تعیین کنید.

 

پول، نباید هدف شما در زندگی باشد
به گفته یکی از کاربران انجمن‌های عمومی، وی از همان سن 15 سالگی و وقتی که پدر 42 ساله‌اش به علت یک سانحه هوایی درگذشت، متوجه شد مادیات چیزهایی ثابت نیستند و ممکن است طی یک شب از بین بروند. البته، واقعیت این است که هر هدفی که داشته باشید، احتمالا یک سر آن به اسکناس وابسته است. اما خود پول و بالا بردن تعداد صفرهای مانده حساب بانکی، نباید تبدیل به اصلی‌ترین هدف زندگی شود.

 

به ازدواج کردن خوب فکر کنید
آغاز سومین دهه زندگی به این معنی نیست که زمان از دست رفته و باید هرچه زودتر ازدواج کنید و صاحب فرزند شوید. پیدا کردن یک فرد مناسب و از همه ی مهمتر مناسب بودن شرایط شما «از نظر کار و زمان»، فرا رسیدن وقت ازدواج را تعیین میکنند، پس نباید با درگیر شدن در اعداد و ارقام و سن خود،

 

به یک ازدواج اشتباه تن بدهید. بر زمینه یک ضرب‌المثل نانوشته، سن یک عدد بیشتر نیست! از طرفی دیگر، در صورت مناسب بودن شرایط و یافتن یک فرد مناسب، به تعویق انداختن زمان ازدواج سبب حسرت به دل ماندن در آینده خواهد شد.

 

 

Loading...
این مرد با هزاران دختر زیبا رابطه جنسی داشت (موسس مجله پلی بوی)
این مرد با هزاران دختر زیبا رابطه جنسی داشت (موسس مجله پلی بوی)
مشاهده بیشتر