پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

3 حقیقت چالب درباره پدران و فرزندان

3 حقیقت چالب درباره پدران و فرزندان

3 حقیقت چالب درباره پدران و فرزندان 

درمورد پدران و تاثیر رفتار آنها روی فرزند برای شما مقاله جالبی داریم. پدران بخش مهمی از زندگی فرزندان را تشکیل می دهند و می توانند تضمین کننده یک آینده مفید برای آنان باشند. مطالعات اخیر درمورد «پدری» به خیلی چیزهایی که بیشتر ما به طور غریزی می‌دانیم، جزئیات دقیق‌تری اضافه کرده هست: باباها تاثیر عمیقی بر فرزندانشان دارند.

 

والد بودن یعنی حجم زیادی از مسئولیت‌ها. اما شناخت نقش پدرها میتواند به ما کمک کند والد بهتری باشیم یا به پدران در ایفای نقش حمایت‌گرانه‌شان کمک کنیم.

 

برخی از پدرها بین دختران و پسران‌شان فرق می گذراند

به گزارش اسمیت سونیانمطالعه جدیدی که در مجله Behavioral Neuroscience به چاپ رسیده نشان می دهد که تعداد زیادی از پدران رفتار متفاوتی با پسران و دختران‌شان دارند و به این ترتیب میتوانند تاثیر عمیقی بر آن‌ها به جا بگذارند.پدرانی که در این مطالعه شرکت کرده بودند با دخترانشان بیشتر سر و کله می‌زدند، وقت بیشتری صرف میکردند

 

تا با آن‌ها درمورد احساسات صحبت کنند و حتی بیشتر با آن‌ها آواز می‌خواندند. پدران در برابر ابراز خوشحالی در چهره دخترانشان، در نواحی‌اي از مغز که مربوط به تنظیم پاداش و پاسخ‌هاي احساسی هست پاسخ عصبی قوی‌تری از خود نشان می‌دادند.محققان نشان دادند: پدران زمان بیشتری را صرف بازی‌هاي پرسرو صدا با پسرانشان می کنند.آنها اظهار کردند: در دنیای حقیقی، شیوه رفتار پدران با کودکانشان تحت تاثیر جنس هست.

 

سرپرست ارشد این تحقیق جنیفر ماسکارو می گوید: ما باید بدانیم چگونه تصور ناخودآگاه از جنس می تواند در شیوه برخورد ما با کودکانمان موثر باشد.

 

تغذیه پدرها بر روی کودکان تاثیر میگذارد

نتایج یکسری مطالعات اخیر نشان می دهد که رژیم خوراکی پدران در طول و گذشته از دوران حاملگی مادران، تقریبا بر همۀ چیز تاثیر می گذارد؛ از توانایی یک پسر برای بچه‌دار شدن گرفته تا اینکه نوزادان تا سن پنج سالگی وزن طبیعی داشته باشند.وین هاتریک رئیس موسسه سلامت پدران کانادایی می گوید: به باور من پیامی که می توانیم

 

به همه ي پدران بدهیم این هست: شما مهم‌ هستید.او ادامه می دهد: اگر پدران سلامت خود را قربانی کنند در حقیقت سلامت فرزندانشان را قربانی کرده‌اند.

 

پدرها باعث می شوند کودکان سریع‌تر یاد بگیرند

نوزادانی که پدرانشان با آن‌ها بازی میکنند در تست‌هاي ذهنی عملکرد بهتری نشان می دهند. این مطالعات نشان می دهد کودکانی که پدران حساس و آرامی دارند برترین عملکرد را از خود نشان میدهند.محققان میگویند این یافته‌ها نشان میدهد حمایت پدران و دخالت مثبت آن‌ها در اوایل دوران نوزادی تا چه اندازه در رشد ذهنی و جسمی فرزندان مهم هست.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
دختران فراری در کوچه پس کوچه های تهران (+عکس)
دختران فراری در کوچه پس کوچه های تهران (+عکس)
مشاهده بیشتر