پارس ناز پورتال

تبلیغات

قبل از 30 سالگی این عادت ها را کنار بگذارید

قبل از 30 سالگی این عادت ها را کنار بگذارید

قبل از 30 سالگی این عادت ها را کنار بگذارید 

رسیدن به سن 30 سالگی می تواند دوران جدیدی برای زندگی فرد باشد. این دوره برخی از اخلاق ها را به هیچ عنوان نمی پذیرد. بیشتر ما در دهه بیستم عمر خود به فکر مسائل روزمره ای مثل شغل، رشته، روابط و خودمان هستیم. تمام ما در این مسیر دچار اشتباهاتی می شویم و این زیاد هم بد نیست چون انسان جایزالخطاست

 

و هیچ کس کامل نیست. علاوه بر این همین اشتباهات هستند که شخصیت ها را شکل می دهند. همانطور که می گویند: گاهی برنده می شوی و گاهی می آموزی.اما همین که وارد دهه سی ام می شویم دلمان می خواهد همه کارها را درست انجام دهیم و کمتر دچار اشتباه شویم. شاید بهتر باشد که الان به زندگی نه به چشم یک تجربه بزرگ بلکه به چشم یک بازی استراتژیک نگاه کنیم.

 

بعد از تفکراتی در تجربیات خودم، مطالعه چندین کتاب و مقاله درباره دیگران و شنیدن توصیه هایی از چند دوست خردمند به این نتیجه رسیدم که یکسری عادت ها هیچ فایده ای برایم ندارند. شاید این عادت ها خیلی بد نباشند اما من را از روابط، سلامت و شادی که مستحقش هستم عقب می اندازد.

 

هم اکنون تلاش خودم را می کنم تا این عادت ها را بشکنم. البته مهم نیست در چه سنی هستید مهم آغاز شکستن عادت هاست. در هر سنی که هستید تلاش خود را بکنید هیچ وقت برای شروع دیر نیست.

 

دبه کردن در برنامه های دوستانه

قبل از 30 سالگی این عادت ها را کنار بگذارید

اگر موافقت کرده اید که با دوستانتان برای نهار یا شام بیرون بروید چند ساعت قبلش قرار را با عذر و بهانه کنسل نکنید. اگر آدم پر استرسی هستید این قرارهای دوستانه برایتان خوب است. بیرون رفتن با دوستان استرس را کم و روحیه را تقویت می کند.

 

هزینه کردن پول زیاد برای لباس های کم ارزش

خریدن لباس های گران قیمتی که شاید فقط یک یا دوبار به تن کنید روش خوبی برای خرج کردن پول شما نیست. سعی کنید لباس های با کیفیت بخرید که بیشتر برایتان بماند. در این صورت هم از لباسی که می پوشید لذت می برید و هم پول خود را هدر نداده اید.

 

افراط در چت با دوستان

به جای این که با دوستان و آشنایان مدام در حال چت باشید بهتر است با هم به کافی شاپ بروید. کمتر با انسان های مجازی در ارتباط باشید. در دنیای بیرون آدم های زیادی هستند که ارتباط با آن ها می تواند بسیار جالب و سرگرم کننده تر از دنیای مجازی باشد.

 

ترس از درخواست ارتقا

تقریبا ۶۰ درصد کارمندان از درخواست ارتقای شغلی هراس دارند چون احساس ناامنی می کنند. همه ما نیاز داریم برای اثبات ارزش خود سخت کار کنیم. اما باید آن چیزی که مستحقش هستیم در عوض دریافت کنیم. درخواست ارتقا آن قدرها هم که فکر می کنید ترسناک نیست.

 

کم توجهی به پوست

درسته باید هر شب صورت را بشوئید. نباید به جوش ها دست بزنید. حین این که نباید پول زیادی به محصولات مراقبت پوست یا لیزر و… بدهید سعی کنید روی محصولات با کیفیتی که برای پوستتان مناسب است هزینه کنید.

 

تماس نگرفتن با بزرگترهای فامیل

قبل از 30 سالگی این عادت ها را کنار بگذارید

والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، عمه، خاله و بزرگترهای فامیل استحقاق این را دارند که هر چند وقت یکبار صدای شما را بشنوند. این کار را به فردا نسپارید. همین حال تلفن را بردارید و حالشان را بپرسید و درباره خودتان بگوئید. این کار نه تنها حال آن ها را خوب می کند بلکه به خود شما هم حس خوبی می دهد.

 

به کاربردن بیش از حد کلمه “ببخشید”

نیازی نیست که برای دیر جواب دادن پیام عذرخواهی کنید. یا برای ماندن در خانه به خاطر کم خرجی و کمی استراحت. هر چه بیشتر درباره این مسئله مطالعه می کنم شنیدن کلمه “بخشید” بیشتر از همیشه آزارم می دهد.

 

به خاطر موفقیت های خود احساس گناه کردن

هنگامی که یک شغل جدید پیدا می کنید یا یک کاری را خودتان شروع می کنید ممکن اتفاقات ناخوشایندی بیفتد: مثلا اطرافیانتان شما را ناامید کنند. این مسئله شاید کلیشه ای باشد اما بخواهی نخواهی اتفاق می افتد. آن ها حسود هستند. نباید اجازه دهید به خاطر رفتارشان احساس بدی نسبت به موفقیت خودتان پیدا کنید.

 

کارتان را انجام دهید و آن ها را فراموش کنید. انسان های خوبی که در اطرافیان شما هستند شاید کاری انجام ندهند اما برای موفقیت شما خوشحال می شوند.

 

ماندن در کنار کسی که به شما هیچ حس خوبی نمی دهد

همیشه روزگار بر وفق مراد نیست. زندگی پستی بلندی های خودش را دارد. اما یار و همراه شما باید به شما احساس شادی، امنیت، زیبا و دوست داشتنی بودن بدهد. اگر در مدت زمان طولانی به این احساس ها نرسیدید باید کمی روی رابطه خود فکر کنید.

 

پذیرفتن جواب های منفی بدون هیچ تلاشی

بعضی مسائل هستند که از دست شما برای آن هیچ کاری برنمی آید بنابراین هیچ کاری انجام نمی دهید. اما مسائلی هم هستند که برای شما اهمیت بالایی دارد. در این مسائل جواب “نه” را سریع نپذیرید دوباره خواهش کنید

 

پس انداز نکردن

قبل از 30 سالگی این عادت ها را کنار بگذارید

کنار گذاشتن پول یکی از عاقلانه ترین کارهایی است که در ۲۰ سالگی می توان انجام داد. در ۲۰ سالگی ۱۰ الی ۱۵ درصد از پول خود را پس انداز کنید و در ۳۰ سالگی ۱۵ الی ۲۵ درصد.

 

بحث کردن با والدین

گاهی اوقات رفتارهای والدین ممکن است ناامید کننده شود اما دلیل نمی شود مثل نوجوان هایی که آداب و معاشرت ندارند رفتار کنیم. پدر و مادرها برای همیشه کنار ما نخواهند بود پس با آن ها محترمانه رفتار کنیم. حتی اگر در سن ۵۰ سالگی هستید.

 

سیگار و تنینگ

این دو بدترین عواقب را برای سلامتی دارند. هیچ بهانه ای قابل قبول نیست. سیگار تفریحی هم همان سیگار کشیدن است .

 

دنبال نکردن علایق

قبل از 30 سالگی این عادت ها را کنار بگذارید

مطالعه، وبلاگ نویسی، بافندگی، زومبا… علایق شما هر چیزی که هست نباید به دیگران اجازه دهید شما را از آن بازدارند. برای کارهایی که به آن ها علاقه دارید کمی از وقتتان را کنار بگذارید و در تقویم برای آن ها زمان تعیین کنید.

 

دائما تاخیر داشتن

می دانم که برطرف کردن این مسئله کمی مشکل است اما اگر همیشه آن تایم باشید و به موقع به کارهایتان برسید زندگی کم استرس و بهتری خواهید داشت.

 

چک کردن موبایل هنگام غذاخوردن

این کار چه با دوستان باشید چه سر قرار و چه با خانواده کار درست و خوشایندی نیست. هر که پشت خط باشد می تواند منتظر بماند.

 

تحت تاثیر شبکه های اجتماعی قرار گرفتن

تفریحات تابستانی شگفت انگیز، خانه های لوکس و لباس های قیمتی و زیبا، اینتساگرام پر از این عکس های لوکس است. هر چه بیشتر تحت تاثیر زندگی های دیگران در اینستاگرام قرار بگیرید کمتر از زندگی خود رضایت دارید. وقت را با نگاه کردن به این عکس ها نکشید. گوشی را کنار بگذارید

 

و با انجام دادن بعضی کارها شادی را وارد زندگی خود کنید. حتی با درست کردن یک اسموتی خوشمزه، رفتن به موزه و یک سفر یک روزه هم می توانید به هدف خود برسید.

 

ورزش نکردن

قبل از 30 سالگی این عادت ها را کنار بگذارید

نمی خواهم درباره دو ماراتن یا وزنه برداری های سنگین بگویم. اگر از ورزش کردن متنفرید سعی کنید کاری انجام دهید که به آن واقعا علاقه دارید. تناسب اندام انقدر روش های متفاوتی دارد که بدون شک از بین آن ها یکی مورد علاقه خود پیدا می کنید. و برای این کار حتما نیاز نیست که به باشگاه بروید.

 

شکایت از پیر شدن

سی سالگی سن پیری نیست پس دیگر این را تکرار نکنید. انسان ها خیلی بیشتر از این می توانند عمر کنند. ۸۰، ۹۰ شاید هم بیشتر. پس حداقل ۵۰ سال دیگر فرصت زندگی کردن را دارید. پس دیگر ناراحت نباشید و تولد سی سالگی تان را جشن بگیرید.

 

پاسخ مثبت دادن به قراری که دوست ندارید

وحی منزل نیست که حتما با شخصی که یکبار بیرون رفته اید بار دوم هم بروید. اگر دوست ندارید می توانید دعوتش را رد کنید در خانه بمانید استراحت کنید و فیلم ببینید.

 

مراجعه نکردن به پزشک

هر چند وقت یکبار خودتان را چکاپ کنید، به متخصص پوست مراجعه کنید، به دندانپزشکی بروید و… با این کار زندگی خود را نجات داده اید.

 

مشاجره با خواهر یا برادر سر مسائل کوچک

این ها هم خون شما هستند و هنگام مشکلات و درگیری ها بیشتر به کمک شما می آیند. حتی اگر با یکدیگر مخالف هم هستید باید برخی مسائل را نادیده بگیرید.

 

خدمت نکردن به دیگران

قسمتی از وقت خود را وقف خدمت به دیگران کنید. به یتیم خانه غذا بدهید، به کودکی که نیازمند است کمک کنید، بیماری را ملاقات کنید، هر کاری که می توانید برای خدمت به دیگران انجام دهید. خدمت به دیگران باعث می شود به زیبایی دنیا پی ببرید و بفهمید زندگی آنقدرها هم که فکر می کنید بد نیست.

 

منتظر شروع یک زندگی واقعی بودن

آرزوها، رویاها و اهدافتان بنویسید و چک کنید. اگر تا به حال از خودتان نپرسیدید که آرزوی چه نوع زندگی را دارید حتما همین امروز این را از خودتان بپرسید و سپس تلاش کنید که به همان شیوه زندگی کنید.

 

 

همخوابی این مرد با دختر 32 ساله پولدار تهرانی و کلاه برداری
همخوابی این مرد با دختر 32 ساله پولدار تهرانی و کلاه برداری
مشاهده بیشتر