پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

این 4 درد را در دوران قاعدگی جدی بگیرید

مجموعه : بهداشت زنان
این 4 درد را در دوران قاعدگی جدی بگیرید

این 4 درد را در دوران قاعدگی جدی بگیرید 

درد در دوران قاعدگی امری کاملا طبیعی هست اما برخی از رنج ها میباشند که علامت مریضی در بدن زنان می باشند و باید مورد دقت قرار گیرند. فرقی نمی‌کند آیا درد خفیف هست یا نوعی شکنجه هست که شما را چند روزی منزل نشین می‌کند، درهر حال شمار زیادی از بانو ها با دردهای قاعدگی اجنبی نیستند.

 

۴ خطر مخفی در زمان قاعدگی
در واقع بیش از پنجاه درصد زنان هر ماه درجاتی از این رنج ها را متحمل می‌شوند. گذشته از اینکه برای تسکین این درد به سراغ حوله ي گرم بروید،بهتر هست بدانید همه ي ي قاعدگی ها طبیعی نیستند و گاه علامت يي از یک مریضی جدی اند. در اینجا لیستی از چیزهایی که به کمک آنها میتوانید علامت هاي مهم را شناسایی کنید آورده ایم که به معنای لزوم مراجعه به متخصص زنان برای بررسی هاي اکثر میباشند.

 

▪ علامت اول درد ماهانه خیلی شدید
گناهکار احتمالی: درد ساده ي مربوط به قاعدگی که با مسکن هاي بدون نسخه ي دکتر نیز رفع می‌شوند. این موارد مربوط میباشند به ترشح یک ماده ي شبه هورمونی موجود در بدن به اسم «پروستا گلاندیس» که وجود آن سبب انقباض رحم برای خروج خون و بافت هاي رحمی از بدن میشود.

 

پروستا گلاندیس، همین طور سبب منقبض شدن روده هاي شما شده و این انقباض سبب اسهال و احساس دل پیچه و آشوب در ناحیه شکم میشود. داروهای ضد التهاب با هدف قرار دادن پروستا گلاندیس درد را آرام میکنند، پس به محض رخ دادن نخستین مورد تیر کشیدن درد انها را به کار ببرید.

 

هر چقدر زودتر دارو را مصرف کنید، فرآوری ماده ي «پروستاگلاندیس» کندتر میشود و درد کمتری احساس خواهید کرد. از حوله یا بطری آب گرم هم میتوانید بهره گیری کنید.

 

▪ علامت دوم خونریزی چندان
گناهکار احتمالی: فیبروئیدها، غده هاي خوش خیمی میباشند که در درون یا در روی دیواره هاي رحم قرار می‌گیرند. انها میتوانند به کوچکی یک تخم سیب درختی یا به بزرگی یک گریپ فروت و در یک زمان چند تا از انها در رحم وجود داشته باشند. این غده ها معمولا در دهه ي سی یا چهل زندگی ظاهر میشوند.

 

اگرچه فیبروئیدها می‌توانند سبب درد بشوند، ولی معمولا وجود آنها سبب شروع یک احساس دایمی فشار ملایم در ناحیه لگن می‌شود. هرچه آنها به دیواره ي رحم نزدیک تر باشند، خونریزی شدیدتر خواهد بود. این خونریزی ممکن هست تا اکثر از هفت روز ادامه یابد.

 

خبر مفید این هست که جز در مواردی که فشار در ناحیه ي لگن خیلی چندان باشد یا خونریزی چندان برای تان ایجاد زحمت کند، نیازی به هیچ درمانی ندارید. درصورتی که درد یا جریان خون وضع بدی ایجاد کنند، دکتر شما پیشنهاد به خوردن دارو یا در حالت هاي کمیاب انجام عمل جراحی برای برداشتن غده ها خواهد کرد.

 

 

 علامت سوم درد در ناحیه لگن
گناهکار احتمالی: اندومتریوسیس بافتی که معمولا دیواره ي باطنی رحم رامی گیرد، جابه جا می‌شود، بیرون می‌آید و شروع به رشد در روی ارگان هاي مجاور میکند. این دشوار تقریبا پانزده درصد زنان در سنین باروی را درگیر می سازد و پس از شروع علایم به طور متوسط حدود ده سال طول می‌کشد تا تشخیص داده بشود.شمار زیادی از زنان فکر می‌کنند که این درد مربوط به قاعدگی هست و بنابراین برای آزمایش به سراغ متخصص نمی‌روند.

 

اندومتریوسیس معمولا سبب درد شدید در ناحیه زیر شکم، کمر و رانها می‌شود و در اغلب مواقع با مصرف مسکن هاي معمولی آرام نمی‌گیرد. خونریزی شدید و مقاربت دردناک هم میتواند یک علامت آن باشد. اگر این علایم برای شما آشنا میباشند از متخصص زنان خود وقت دیدار بگیرید.

 

اگر او برای شما تشخیص اندومتریوسیس داد، قرص هاي پیشگیري از بارداری یا دیگر هورمون ها می‌توانند رشد بافت اضافی را کند کنند. درموارد شدید، ممکن هست برای کاهش میزان بافت تشکیل شده در خارج از رحم نیاز به انجام عمل جراحی باشد.

 

 علامت چهارم بروز تب و درد شدید در شکم و پهلو ها
گناهکار احتمالی: درد سخت و طاقت فرسای لگن که میتواند روزها، هفته ها یا ماه ها ادامه یابد و ممکن هست همراه با تب باشد. دفع دردناک ادرار یا ترشحات سبز رنگ یا زرد رنگ علایمی از مریضی التهابی لگن «PID» میباشند که یک عفونت جدی بخش فوقانی دستگاه فرآوری مانند محسوب می‌شود.

 

 به گزارش پارس ناز مریضی «PID» معمولا نتیجه ي یک عفونت درمان نشده ي «کلامیدیا» سوزناک هست. از آن جا که مریضی هاي مسری مقاربتی ممکن هست هیچ علامتی نداشته باشند، بنابراین گاهی اوقات شما تا زمانی که باکتری در ناحیه وسیعی ترویج نیافته، متوجه ابتلای خود نمیشوید.

 

نکته ي بسیار مهم و حیاتی این هست که «PID» را به سرعت درمان کنید، زیرا ممکن هست بافت همبند زخم «محل التیام زخم» در لوله هاي رحمی شما شکل بگیرد که این میتواند به ناباروری بینجامد. اگر به این مورد مشکوک هستید فوراً به دکتر متخصص مراجعه کنید.

 

 

Loading...
الکسیس تگزاس (Alexis Texas) دستگیر شدن بازیگر مشهور فیلم های پورن
الکسیس تگزاس (Alexis Texas) دستگیر شدن بازیگر مشهور فیلم های پورن
مشاهده بیشتر