پارس ناز پورتال

زمین لرزه ای به بزرگی 4.9 ریشتر کرمان را در حالت آماده باش نگه داشته

زمین لرزه ای به بزرگی 4.9 ریشتر کرمان را در حالت آماده باش نگه داشته

در پی وقوع زمین لرزه 4.9 ریشتری در سیرچ استان کرمان مدیرکل بحران این استان اعلام کرد که ساکنان سیرچ و گلباف شب را در خیابان‌ها و حیات منازل‌شان سپری خواهند کرد.

 

پارس ناز : محسن صالحی در این باره گفت: در ساعت 20:40 شنبه شب زمین لرزه ای به بزرگی 4.9 ریشتر در عمق 10 کیلومتری از سطح زمین روستای سیرچ را لرزاند و دقایقی بعد نیز دو زمین لرزه به ترتیب با بزرگی 3.2 و 3.5 ریشتر در ساعت 21:02 و 21:58 شهرستان گلباف کرمان را لرزاند. وی با بیان اینکه شدت این زمین لرزه به حدی بوده که در مرکز استان وقوع آن احساس شده است گفت: از همان دقایق نخست تیم های ارزیاب به محل اعزام شده و گزارش های اولیه آن ها حاکی از این است که این زمین لرزه خسارت مالی و جانی بر جای نگذاشته است البته با توجه به تاریکی شب یک دوره ارزیابی نیز در روز انجام خواهد شد.

 

صالحی با بیان اینکه ساکنان گلباف و سیرچ وقوع زمین لرزه را احساس کرده و همین موضوع موجب وحشت شان شده است گفت: ساکنان این مناطق امشب را در بیرون از منازل یا حیاط خانه هایشان سپری خواهند کرد و ستاد بحران استان نیز تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی را به حالت آماده باش درآورده است.

 

زمین لرزه ای به بزرگی 4.9 ریشتر (مقیاس امواج درونی زمین) شامگاه دیروز (شنبه 3 مردادماه) سیرچ در استان کرمان را لرزاند.

 

این زمین لرزه ساعت 20 و 41 دقیقه و 8 ثانیه به ثبت رسیده است. طول جغرافیایی 57.62 و عرض جغرافیایی 30.03 از دیگر مشخصات این زمین لرزه است.

 

“محمد جواد کامیاب” رییس ستاد بحران استان کرمان نیز در این باره گفت: خوشبختانه تاکنون هیچگونه خسارت جانی و مالی از این زمین لرزه گزارش نشده است.

 

زلزله دیگری به بزرگی 3.2 ریشتر نیز گلباف در استان کرمان را لزراند. این زمین لرزه در عمق 12 کیلومتری زمین در ساعت 21 و 02 دقیقه شامگاه امروز به ثبت رسیده است.