پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

5 ورزش مفید که همه جا می توانید انجام دهید

5 ورزش مفید که همه جا می توانید انجام دهید

5 ورزش مفید که همه جا می توانید انجام دهید 

برخی از ورزش ها میباشند که مکان و زمان خاصی نیاز ندارند و در عین حال بسیار خوب می باشند که امروز به شما انها را معرفی میکنیم. اگر قصد شما از انجام فعالیت بدنی فقط این هست اوضاع کلی سلامت خود را ارتقا دهید, پس نیازی به رفتن به باشگاه هاي ورزشی تخصصی ندارید. برخی از برترین فعالیت هاي فیزیکی را بدون نیاز به حضور در این مکان ها می‌توانید برای حفظ تندرستی انجام دهید.

 

گروهی از تمرینات ورزشی که ساده نیز به نظر میرسند, می‌تواند برای حفظ سلامت شما خارق العاده باشند, وزن شما را بازرسی کنند, منجر به بهبود تعادل و دامنه حرکت شوند, منجر به تقویت استخوان و حفاظت از مفاصل شده و از دشواری های مثانه و از دست دادن حافظه پیشگیری کنند.

 

مهم نیست که در چه سنی باشید و یا سطح تناسب اندامتان چقدر باشد, چون در این جا ۵ نوع فعالیت بدنی معرفی شده که به شما کمک می‌کند شمار زیادی از مریضی ها, از جمله مریضی هاي قلبی, دیابت, فشار خون بالا, سرطان روده بزرگ و … را از خود دور کنید:

 

پیاده روی: پیاده روی, ساده اما نیرومند هست. این ورزش به شما برای کاهش سطح کلسترول, تقویت استخوان ها, حفظ فشار خون, افزایش خلق و خو و کاهش خطر ابتلا به مریضی هاي قلبی و دیابت بسیار کمک میکند. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که این ورزش منجر به بهبود حافظه و پایداری در مقابل از دست دادن حافظه مرتبط با سن نیز می‌شود.

 

تمرینات کگل: این تمرینات منجر به تقویت عضلات کف لگن و مثانه می‌شود و یک راه طولانی برای پیشگیری از بی اختیاری ادرار هست. اين ورزش ‌ها به بهبود بسياري از مشكلات پس از زايمان كمك مي ‌كنند. تحقيقات نشان داده هست كه زناني كه در طول حاملگي به‌طور مرتب اين ورزش ‌ها را انجام مي‌ دهند

 

بهتر مي ‌توانند پس از زايمان بي ‌اختياري را كنترل كنند. حتي در صورتي كه اين ورزش‌ ها در زمان حاملگي انجام نشوند ولي به فاصلي كوتاهي پس از زايمان شروع شوند, باز هم مي ‌توانند در كاهش بي اختياري كمك كننده باشند.

 

شنا کردن: شناور بودن در آب برای از میان بردن درد مفاصل برترین تمرین ورزشی محسوب می‌شود. شنا برای افراد مبتلا به ورم مفاصل نیز خوب هست. تحقیقات نشان داده که این ورزش اوضاع روانی را نیز بهبود می بخشد و خلق و خو را افزایش میدهد. ایروبیک در آب نیز یکی دیگر از انتخاب هاي ورزش در آب هست که منجر به سوخت کالری اکثر میشود.

 

تای چی: این هنر رزمی چینی ورزشی برای آرامش ذهن و بدن هست و مراقبه در حال حرکت نیز نامیده می‌شود. تای چی شامل یکسری از حرکات ظریف و در دسترس هست که منجر به حفظ تناسب اندام در تمامی سنین میشود. این ورزش بخصوص برای افراد مسن خوب هست زیرا منجر به حفظ تعادل میشود.

 

تعلیم قدرت: بلند کردن وزنه برای حفظ عملکرد عضلات و ماهیچه ها بسیار خوب هست ضمن اینکه منجر به سوزاندن کالری اکثر و حفظ وزن مناسب میشود. به قول کارشناسان ورزشی, انجام این ورزش ها به حفظ عملکرد مغز در سال های بعد زندگی کمک میکند.

 

 

Loading...
عکسهای خفن الکسیس | بلدل بازیگر خانم آمریکایی با همسرش
عکسهای خفن الکسیس | بلدل بازیگر خانم آمریکایی با همسرش
مشاهده بیشتر