پارس ناز پورتال

تبلیغات

6 ماده خوراکی که برای قلب مانند سم هستند

6 ماده خوراکی که برای قلب مانند سم هستند

6 ماده خوراکی که برای قلب مانند سم هستند 

تعداد زیادی از مواد خوراکی میباشند که برای سلامت قلب انسان ضرر دارند، زیان به قلب می تواند منجر به سکته و مرگ افراد شود. یکی از دلایل اصلی سرطان و مریضی‌هاي قلبی عروقی، مصرف خوراکی ناسالم هست که نظام‌هاي سرمایه‌داری به مردم جهان تحمیل کرده‌اند. بسیار از این خوراکی‌ها ناسالم بوده و پزشکان هشدار جدی در مورد خوردن انها داده‌اند.

 

هر خوراکی راکه به شکل غیر طبیعی خود مصرف میکنیم، عواقب جدی برای بدن خواهد داشت و باید منتظر اثرات پیش‌بینی شده‌ي انها باشیم. یکی از راه‌هاي داشتن قلب سالم بعد از ورزش کردن، تغذیه سالم هست. روش‌هاي پخت غذا، ظروفی که در آن غذا پخته شده، مواد نگهدارنده‌اي که به انها افزوده شده و…. همگی تعیین‌ کننده‌ي سالم یا ناسالم بودن غذا هاي ما هست.

 

بیشتر ساخت کنندگان صنایع خوراکی مخصوصا در ایران به علت سود هرچه بیشتر، مواد خوراکی ناسالم و گاهی اوقات سمی به فروشگاه‌ها عرضه می کنند که باعث مریضی‌هاي زیادی مثل مریضی هاي قلبی میشود. در ادامه به 11 مورد از خوراکی هاي ناسالم اشاره می کنیم که پزشکان نسبت به آن ها هشدار جدی داده‌اند.

 

گوشت فر‌آوری شده
به گفته‌ي سازمان جهانی سلامت «WHO» مصرف گوشت هاي فراوری شده مثل بیکن، سوسیس و کالباس باعث افزایش سرطان کولون می شود. گوشت هاي فرآوری شده گوشت‌هایي میباشند که از طریق نمک زدن، دودی کردن، اضافه کردن مواد نگهدارنده و یا سرخ کردن مزه و طعم آن ها تغییر پیدا میکند. نیتراتی که در گوشت فرآوری شده وجود دارد در بدن به ترکیب زیان آور N-nitroso و در نهایت به نیتروسامین که نوعی سم هست تبدیل میشود.

 

نیتروسامین نه‌تنها در گوشت‌هاي فرآوری شده، بلکه در آب آلوده، غذا هاي شور و دود سیگار نیز وجود دارد. بعضی از سبزیجات نیترات بسیاری زیادی دارند که برای بدن و سلامتی بسیار خوب هست، اما دقت داشته باشید که تمام نیترات‌ها برای بدن خوب نیستند. این خوراکی‌ها پر از چربی‌هاي اشباع شده میباشند که می توانند

 

عملکرد قلب را مختل و در مواردی هم منجر به سرطان شوند. دودی کردن غذاها مثل ماهی دودی یا گوشت دودی، باعث می شود تا این غذاها مقادیر زیادی قطران، سم موجود در سیگار، جذب کنند. قطران به‌عنوان ماده‌اي سرطان‌زا شناخته می شود.

 

نوشابه هاي رژیمی
تحقیقاتی که روی نوشابه هاي رژیمی صورت گرفته هست نشان میدهد این نوع از نوشابه‌ها نه تنها باعث لاغرتر شدن نمی شوند بلکه افزایش وزن را نیز به همراه دارند. نوشابه‌هاي رژیمی، نوشیدنی کربناته میباشند که به جای شکر با سایر شیرین‌کننده‌هاي مصنوعی مثل آسپارتام، ساخارین، سیکلامات، سوکرالوز و آسه سولفام پتاسیم، شیرین شده‌اند.

 

گوشت قرمز
دانشمندان سال‌ها پیش در مورد ضررها مصرف چندان گوشت قرمز هشدار داده بودند که مصرف گوشت قرمز ارتباط‌ي مستقیمی با چربی‌هاي اشباع دارد. اما تحقیقات اخیر نشان میدهد که این موضوع تنها علت اصلی نیست زیرا بعضی از محققان به این نتیجه رسیده‌اند که باکتری‌هاي روده، کارنیتین «carnitine» را به موادی تبدیل میکند

 

که میتوانند موجب ضخیم شدن و سفت شدن جدار رگ‌ها و باعث به وجود آمدن مریضی‌هاي قلبی عروقی شود. سلول‌هاي بدن ما به کارنیتین نیاز دارند تا چربی‌هاي بدن را به انرژی تبدیل کنند.اما گفته می شود که بدن انسان نیازی به کارنیتین خارجی نداشته و خودش می تواند آن را بسازد. بنابراین محققان می دانند

 

که گوشت قرمز دارای چربی و کلسترول بالا هست ولی این میزان نمی تواند مریضی هاي قلبی در مصرف‌کنندگان گوشت قرمز زا توجیه کند. دانشمندان دلایل مختلفی را در ایجاد سرطان به دنبال مصرف گوشت قرمز متهم کرده‌اند. یکی از این مواد سرطان‌‌زا، آمین‌هاي هتروسیکلیک هست که به دنبال کباب کردن

 

یا سرخ کردن این خوراکی ناسالم ایجاد میشود. گرچه این ترکیب در صورت پختن مرغ و ماهی در دمای بالا هم ایجاد می‌‌شود، بنابراین نمی‌ تواند عامل اصلی باشد. به پیشنهاد‌ي پزشکان مصرف گوشت قرمز باید تنها به یک‌بار در ماه کاهش پیدا کند و در آن یک‌بار هم تنها نوع بدون چربی آن مورد بهره گیری قرار گیرد.

 

چیپس
گرچه سیب‌زمینی‌ حاوی خواص زیادی بوده و درمان خوبی برای بیشتر مریضی‌ها محسوب میشود، ولی متاسفانه افراد تعداد زیادی از این سیب‌زمینی به اشکال ناسالم مثل سیب‌زمینی‌سرخ کرده و یا چیپس سیب‌زمینی بهره گیری میکنند. بهره گیری از روغن با ترانس بالا در تهیه چیپس و پفک منجر به افزایش وزن، چربی خون و در نهایت مریضی‌هاي قلبی عروقی می شود.

 

همین طور بهره گیری از روغن‌هایي که چندین بار برای سرخ کردن بهره گیری میشوند و غالبا بوی روغن سوخته و رنگ کدر و مات به محصول میدهند، از جمله خطرناک‌ترین مواردی هست که می تواند منجر به مسموم و سرطان‌زا شدن محصول، مخصوصا چیپس شود.

 

گرما دیدن شدید محصول طی فرآیند سرخ شدن منجر به ایجاد رادیکال‌هاي آزاد پراکسید میشود و آن را تبدیل به خوراکی ناسالم می کند. این مواد زیانی شبیه به مواد شیمیایی موجود در دود سیگار دارند و سبب ابتلای افراد به سرطان ریه، سینه و مثانه می شود. در حین سرخ کردن سیب‌زمینی

 

ماده قندی آن با آلبومین ترکیب شده و سمی به نام آکریل آمید ساخت میکند. این ترکیب فقط در چیپس سیب‌زمینی یافت می شود. در چیپس سیب‌زمینی معمولا لکه‌هاي سبزی دیدن میشود که مربوط به ماده سمی سولانین هست و مصرف آن باعث ایجاد مریضی‌هاي گوارشی و عصبی می شود.

 

پیتزا
بدن به مواد مقوی و کافی مثل ریز مغزها و پروتئین نیاز دارد، چراکه موقع مصرف پیتزا و غذا هاي نمونه، بدن حجم فراوانی از چربی و کربوهیدرات را دریافت میکند. پیتزا شامل چربی اشباع شده هست و مصرف مواد این نوع مواد خوراکی باعث بروز مریضی‌‌هاي قلبی، عروقی، کبد چرب و اضافه وزن در اشخاص می‌‌شود.

 

تقریبا 1 ساعت بعد از خوردن این خوراکی ناسالم،‌ میزان قند خون به حالت قبلی خود برگشته و با کاهش میزان قند خون فعالیت هورمون گرلین افزایش پیدا می کند، به همین علت دوباره احساس گرسنگی خواهید کرد.

 

مخمر موجود در خمیر پیتزا میتواند باعث افزایش اسید معده و ریفلاکس در افراد میشود و افراد باید در خوردن پیتزا احتیاط کنند، مخصوصا کسانی که مشکلات گوارشی دارند. پیتزا محبوب‌‌ترین غذای کودکان در کل جهان هست، در حالیکه بزرگ‌‌ترین منبع کالری، چربی‌هاي اشباع شده و نمک به حساب می آید.

 

تحقیقات نشان می دهد که غذاهایی که پنیر چرب، نمک و گوشت دارند به اندازه سیگار برای افراد زیان آور هست. مصرف پیتزا علاوه‌ بر افزایش چربی و فشار خون و اضافه وزن، باعث از بین بردن تعادل هورمون‌هاي کودکان و کاهش یادگیری در آنان می شود. معمولا کودکانی که از غذا هاي آماده و فست فود مصرف می کنند بسیار خشن و غیرقابل بازرسی میباشند.

 

کورن فلکس‌

علارغم این که تعداد زیادی از مردم فکر می کنند کورن‌ فلکس‌ها جزو مواد خوراکی سالم محسوب میشوند، دارای کالری چندان و شکر فراوانی میباشند. بهتر هست کورن فلکسی را گزینش کنید که مقدار شکر آن خیلی کم یا از غلات کامل تهیه شده باشد، چراکه فیبر مورد نیاز شما را تا حدودی فراهم می‌‌کند.

 

شکرهای افزوده شده در کورن فلکس‌ها یا بسیاری دیگر از مواد خوراکی می تواند سبب افزایش تری گلسیرید و کلسترول غیرمفید شود. اگر می‌‌خواهید از کورن فلکس بهره گیری کنید از آن انواعی که شکر افزوده کمتری دارند بهره گیری کنید.این خوراکی ناسالم حالت طبیعی ندارد و در فرآیندی صنعتی دگرگون می شود.

 

 به گزارش پارس ناز غلات پس از فرآوری در قالب‌هاي مخصوص ریخته می شوند و شکل برگ را به خود میگیرند، در نتیجه حالتی کاملا مصنوعی می‌یابند. به منظور این‌که کورن‌فلکس‌ها طعم و مزه بهتری داشته باشند، به بعضی از انها افزودنی‌هایي مثل قندهای سریع‌الجذب اضافه میشود.

 

نمک، قند و فیبر نیز از دیگر افزودنی‌ها میباشند. گاهی اوقات نیز ویتامین و املاحی مثل آهن در دستورالعمل تهیه کورن‌فلکس قرار می گیرد، اما این عناصر نیز بیشتر جنبه تجاری و تبلیغاتی دارند و مقدارشان بسیار اندک هست.

 

 

شب زفاف دختر کره ای با 200 مرد طی دو سال +عکس (ماجرای عجیب شب حجله)
شب زفاف دختر کره ای با 200 مرد طی دو سال +عکس (ماجرای عجیب شب حجله)
مشاهده بیشتر