پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

6 ویژگی سفر که افراد را باهوش تر می کند

6 ویژگی سفر که افراد را باهوش تر می کند

6 ویژگی سفر که افراد را باهوش تر می کند 

حتما شما نیز عبارت بسیار سفر باید تا پخته شود خامی را شنیده اید، این عبارت از نظر علمی نیز کاملا صحت دارد و سفر را بسیار خوب ارزیابی می کند. در دنیای شلوغ و پر تکاپوی امروزی، استراحت کردن سخت هست. منظور از استراحت ۱۵ دقیقه‌اي با نوشیدن یک فنجان قهوه‌ي فوری نیست. روی صحبت‌ام با استراحت بعد از کارهای هرروز،

 

مسئولیت‌هاي محل کار و فشارهای هرروز هست. در این نوشتار ما از فواید سفر به شما می‌گوییم و این که چرا ذهن، جسم و روح‌تان به‌شدت به تجربه‌ي سفرهای خوب و دور نیاز دارند؟ باید بدانید از فواید سفر این هست که میتواند سلامتی کلی شما را بهبود دهد و خلاقیت شما را ارتقا دهد.

 

در ادامه فواید سفر و ۶ علت که چرا مسافرت شما را باهوش تر و سالم‌تر می کند آمده هست

 

۱. مسافرت خلاقیت را ارتقا میدهد

برای خیلی‌ها، خلاقیت از تجربه‌هاي اخیر و هیجان‌انگیز به‌دست می آید. اما، هنگامی‌که هیجان‌انگیزترین چیز در زندگی‌ شما رفت و آمد به محل کار، یا شایعات در اداره باشد، شما با این‌کار توانایی ذهنی‌تان را برای گسترده شدن و برانگیخته شدن محدود می-کنید.

 

آدام گالاینسکی استاد دانشگاه و نویسنده میگوید که: “تجربه‌هاي خارجی انعطاف‌پذیریِ شناختی و عمق و یکپارچگی افکار را افزایش میدهد، توانایی‌اي که بین شکل‌هاي ناهم‌خوان ارتباطات عمیقی ایجاد میکند.” این اساساً به این معنی هست که صداها، مناظر و رایحه‌هاي اخیر همۀ، جرقه‌‌اي در عصب‌هاي خلاقیت در مغز ایجاد می کنند.

 

۲. شما چگونه می توانید آن عصب‌هاي مغزی را تحریک کنید؟ با مسافرت کردن.

تعداد زیادی از انسان‌هاي خلاق، مثل ارنست همینگوی و مارک تواین، از تجربه‌هاي سفرهای بین‌المللی‌شان برای ماندگار کردن آثارشان بهره گیری میکردند. داستان‌هاي همینگوی الهام‌گرفته از زمانی بود که او در فرانسه و اسپانیا زندگی میکرد، و مسافرت با کشتی تواین در دریای مدیترانه در سفرنامه‌اش به نام بیگناهان در خارجه آورده شده هست. قرار گرفتن آن ها در فرهنگ‌هاي اخیر و متفاوت، انها را در نوشتن برخی از برترین آثارشان قادر تولید.

 

گذراندن تعطیلات در کشور دیگر، یا حتی در ایالت دیگر، ذهن‌تان را باز می کند. شما میتوانید غذا هاي عجیب و غریب را امتحان کنید، از جاهای دیدنی دیدنی‌دقت مشاهده کنید، با مردم محلی دوست شوید، یا حتی کوهنوردی کنید. صرفاً غرق شدن در محیط-هاي گوناگون برای چند روز می تواند توانایی‌ها‌ي‌تان در خلاقیت را به میزان زیادی بر انگیزد. نه تنها شما خلاق‌تر میشوید بلکه سالم‌تر و شادتر هم میشوید.

 

۳.مسافرت قدرت مغز را افزایش می دهد.

سلامت ذهنی‌ شما از فواید مسافرت نیز بهره‌مند می شود. تمام نظر سنجی‌ها از سوی انجمن سفر امریکا کشف کرد که مسافرت، به خصوص برای بازنشسته‌ها، از مریضی زوال عقل و آلزایمر پیشگیری می کند.پژوهشی نیز دریافت که ۸۶ درصد از آن‌هایي که مسافرت می کنند درمقایسه با ۷۵ درصدی که مسافرت نمی کنند، از دیدگاهی که به زندگی دارند خوشنود میباشند.

 

۴.مسافرت قلب شما را تقویت میکند

مسافرت نه تنها مغز شما را قوی میکند، بلکه قلب‌تان را تقویت می کند. موسسه پژوهش قلب فرامینگهام دریافت که افرادی‌که چند سال هست که مسافرت نکردند نسبت به آن‌هایي که سالانه مسافرت میکنند بیش‌تر احتمال دارند در معرض خطر حمله‌ي قلبی قرار ‌گیرند.

 

علت‌اش چیست؟

زیرا آن‌هایي که از کار و خانه‌شان مدتی دور می‌مثل معمولاً کمتر استرس و اضطراب دارند- و فشار بر قلب‌هاي‌شان را کاهش می دهد.در حقیقت، مسافران گزارش میکنند احساسات بدون استرس و نشاط و شادمانی‌شان به مدت چند هفته بعد از بازگشت از سفر به خانه‌شان ادامه دارد.

 

۵.مسافرت اندام‌تان را متناسب میکند

در سفر بودن شما را فعال‌تر می کند. شما در مسافرت کشف میکنید، در مراکز خرید قدم میزنید، طبیعت‌گردی می کنید، یا حتی کنار ساحل استراحت میکنید. شما هوای سالم تنفس می کنید و از مناظر زیبا لذت میبرید. و حتی اگر شما چند صبح را در اتوبوس تور بنشینید باز هم بیش‌تر از هنگامی‌که در اداره درگیر هستید یا در خانه تلویزیون تماشا می کنید، کار انجام میدهید.

 

۶.در کل، مسافرت شما را شاداب می کند

این فقط تعطیلات حقیقی نیست که برای شما خوب هست، بلکه برنامه‌ریزی کامل هست، گریز، و تجربه‌اي راکه سلامتی‌تان را بهبود می‌بخشد، به ارمغان می‌آورید.مطالعه‌ي تحقیقاتی کرنل ۲۰۱۴ یافته هست که مردم هنگامی شادتر میباشند که بدانند برای تعطیلات می روند نه برای خرید کردن. مطالعه‌ي دیگر که در ۲۰۰۲ توسط گروهی از اساتید دانشگاه سوری انجام شد

 

در یافت که مردم هنگامی شادترین میباشند که بدانند سفری پیش رو دارند. پس فقط برنامه‌ریزی برای سفر می تواند به طور قابل توجهی تندرستی‌تان را بهبود دهد.تصور هر یک از اینها سخت نیست. تصور کنید چه‌قدر هیجان زده می شوید هنگامی‌که برای تعطیلات‌تان برنامه‌ریزی میکنید. ریختن برنامه‌ي سفر، گذاشتن لباس‌هاي نو در چمدان و گفتن مقصدتان به دوستان و خانواده چه‌قدر سرگرم‌کننده هست. همۀ‌ي اینها در تندرستی شما تأثیر مثبتی میگذارد.

 

پس برای تعطیلات برنامه بریزید- بلیط‌تان را با دقت به لیستی که از تجربه‌ها‌ي آتی‌تان تهیه کردید، به مقصد بعدی رزرو کنید، چمدان‌هاي‌‌تان را ببندید و پاسپورت‌تان را آماده کنید و بگذارید ذهن‌تان خلاقیت و جو بدون استرس از مسافرت‌تان را جذب کند.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
جنجال شنا کردن مختلط زنان و مردان برهنه در ایران +عکس
جنجال شنا کردن مختلط زنان و مردان برهنه در ایران +عکس
مشاهده بیشتر