پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

7 حسی که پس از زایمان سراغتان می آید

7 حسی که پس از زایمان سراغتان می آید

7 حسی که پس از زایمان سراغتان می آید 

خانم ها پس از زایمان مطمئنا با تغییراتی در روحیات خود مواجه خواهند شد، چون آنها یک فرزند اخیر به جهان آورده اند که تغییر بزرگی در زندگی آنان هست. بعنوان زنی که تازه مادر شده، شناختن چیزهایی که قرار هست با آن‌ها رو‌به‌رو شوید، کمکتان می کنید اکثر مراقب خودتان باشید و از کاه، کوه نسازید.

 

در حالی‌‌که اگر همین موارد را ندانید ممکن هست وحشت و استرسی اکثر از آن چه که طبیعی هست به خودتان وارد کنید.بنابراین از الان با هفت احساس طبیعی که احتمال دارد بعد از زایمان تجربه کنید، آشنا شوید.

 

احساس اول: غم

احتمال این که چشم‌هایتان به دو چشمه‌ي جوشان اشک تبدیل شود و تا تقی به توقی می خورد زیر گریه بزنید، خیلی چندان هست. احتمالا حساسیت‌تان به مسائل جزئی و ساده اکثر می شود و تحملتان کمتر. حالا اینها به چه معنی میباشند؟ آیا یعنی از مادر شدن شاد نیستید؟ قطعا ربطی به احساس مادرانگی‌تان ندارد.

 

این حالت از چند روز تا چند هفته بعد از زایمان کاملا طبیعی هست و تا بدنتان با شرایط تازه‌ي بعد از بارداری تطبیق پیدا کند ممکن هست کمی تغییر عاطفی احساس کنید. در صورتی که این اوضاع چندان طول کشید به هیچ عنوان مراجعه به دکتر را عقب نیندازید و هر چه زودتر به خودتان کمک کنید.

 

احساس دوم: ترس

برخی از مادران، از تنها ماندن با فرزندشان وحشت دارند چون نمیدانند چطور باید از او مراقبت کنند. برخی‌ها نگران غذا خوردنش میباشند و برخی‌هاي دیگر می‌ترسند نتوانند نوزادشان را آرام کنند. بدانید و آگاه باشید که شما نخستین مادری نیستید که چنین ترس‌هایي دارد و آخری هم نخواهید بود. سعی کنید عاقل و آرام باشید و در صورت نیاز از دکتر اطفال یا حتی یک مشاور کمک بگیرید.

 

احساس سوم: شادی بیش از اندازه

همانقدر که احساس غم میتواند بعد از زایمان پررنگ شود، احساس شادی هم ممکن هست همین اوضاع را پیدا کند. به جهان آمدن یک موجود کوچولوی زنده که با هر خمیازه یا نق میتواند موجی از شادی به قلب مادر وارد کند، به همان اندازه قوی هست که بقیه‌ي احساسات مادرانه. دیدنی هست بدانید ممکن هست متوجه شوید

 

به طرز عجیبی پر انرژی و بی‌قرار شده‌اید. این انرژی حتما برای مراقبت از فرزندتان لازم هست اما یادتان باشد از خودتان هم مراقبت کنید و فرصت استراحت بدهید.

 

احساس چهارم: خشم

تغییر ناگهانی اوضاع زندگی، این که ندانید چطور باید به فرزندتان شیر بدهید یا پوشکش را عوض کنید و خلاصه خیلی از تغییرات و ندانستن‌هاي دیگر، ممکن هست موجی از خشم را در شما ایجاد کند. این اوضاع طبیعی هست و ممکن هست مدت زمان کمی طول بکشد اما برای زنانی که ایده‌آل‌گرا میباشند

 

این مسئله ممکن هست یکی از علائم افسردگی پس از زایمان باشد. مادری که فکر می کند فرزندش نباید اینقدر گریه کند و به این مسئله عادت نمی کند، برای پیشگیري از بروز افسردگی پس از زایمان باید هر چه سریع‌تر به دکتر مراجعه کند.

 

احساس پنجم: اضطراب

بروز احساساتی مانند دلشوره، نگرانی و اضطراب در هفته‌هاي اول بعد از زایمان کاملا طبیعی هست. هورمون‌هاي بدن شما در حال تغییر و تحول میباشند، ساعت خوابتان عوض شده و مراقبت از بچه به مسئولیت تازه‌اي تبدیل شده هست. بنابراین عادی هست که دچار اضطراب شوید. برخی از مادران در این شرایط حتی دچار «حملات اضطرابی» هم میشوند که شدت بیشتری دارند. بعد از چند هفته اگر این مشکلات حل نشدند به دکتر مراجعه کنید.

 

احساس ششم: حساسیت بیش از اندازه

برای هر دلیلی گریه کردن و بی هیچ علت گریه کردن، مسئله این هست! مادران پس از زایمان قادرند برای هر چیز کوچک و بزرگی گریه کنند و این مسئله هم دست خودشان نیست. علت این گریه ممکن هست این باشد که چرا شوهرشان لیوان آب را دیر به دستشان داده هست یا این که فرزندشان آن قدر شیرین هست

 

که نمیتوانند از بغل کردنش دست بکشند. با مشاهده این اوضاع وحشت نکنید و حدود دو هفته به آن وقت دهید. معمولا بعد از این زمان، کم‌کم احساسات به اوضاع عادی‌اش برمی‌گردد. اما اگر برنگشت لطفا به دکترتان سر بزنید.

 

احساس هفتم: شک
 به گزارش پارس ناز اگر شما هم یکی از مادرانی هستید که گمان می کنید مادری در غریزه‌تان هست، پس با به جهان آمدن فرزندتان، دقیقا میدانید باید چکار کنید بهتر هست این طرز فکر را عوض کنید. با به جهان آمدن بچه ممکن هست خیلی چیزها آنطور که برنامه‌ریزی شده بودند، پیش نروند؛ مثلا تا مدتی شیر نداشته باشید.

 

این مسئله ممکن هست باعث ایجاد شک و نگرانی در شما شود: اصلا میتوانم مادر خوبی شوم؟ زمان مناسبی برای بچه‌دار شدن گزینش کردم؟ این احساسات، زود‌گذر میباشند و بعد از چند هفته‌ي اول، کم‌کم از بین میروند. هفته‌هاي اول را سخت نگیرید و برترین تلاشتان را انجام دهید

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
عکس خفن پارتی | 65 پسر و دختر نیمه برهنه مشهدی در پارتی مختلط
عکس خفن پارتی | 65 پسر و دختر نیمه برهنه مشهدی در پارتی مختلط
مشاهده بیشتر