پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

7 فایده فهرست کردن و نوشتن کارها روی برگه

7 فایده فهرست کردن و نوشتن کارها روی برگه

7 فایده فهرست کردن و نوشتن کارها روی برگه 

اگر کارهای روزانه خود را لیست کنید و بنویسید می توانید برترین بازدهی را از اوقات خود در طول روز داشته باشید و به همه ي کارهایتان نیز رسیدگی کنید. در این مقاله که جدیدا در شبکه خبری بی‌بی‌سی منتشر شده با هفت فایده ‘لیست کردن کارها’ آشنا می شوید;

 

* داشتن لیست به تمرکز کمک میکند

آیا درمورد پدیده ‘زایگارنیک’ در روانشناسی چیزی شنیده‌اید؟ ممکن هست بدون آنکه بدانید, این حالت را تجربه کرده باشید. بر زمینه این قاعده روانشناسی, مغز انسان اکثر درگیر کارهای ناتمام هست تا کارها و وظایف انجام شده. نتیجه این میشود که وقتی ما کوشش میکنیم روی کار مهمی تمرکز کنیم, اغلب ذهنمان منحرف کارهای ناتمام دیگر میشود.

 

برای جلوگیري از این دشوار, روانشناسان توصیه می کنند که فهرستی از کارهای انجام نشده تهیه کنیم. اینکار باعث می شود مغز ما احساس کند که ما این کارها را انجام داده‌ایم و میتوانیم روی کار اصلی تمرکز کنیم.

 

* داشتن لیست باعث خودباوری می شود

اگر در زندگی از خودتان رضایت ندارید, فهرستی از کارها و موفقیت‌هاي کوچک و بزرگ زندگی‌تان تهیه کنید. این راه ساده ایست برای تذکر آن چه انجام داده‌اید, از ترقی‌هاي تحصیلی تا موفقیت‌هاي شخصی, مثل کمک کردن به یک دوست یا تمام کردن یک کتاب دشوار.

 

یک موسسه غیردولتی ویژه سلامت روان توصیه داده در صورتی که دچار احساس خودکم بینی شده‌اید بهتر هست فهرستی از 50 کاری که به خاطرش خودتان را دوست دارید تهیه کنید. حتی اگر اینکار هفته‌ها طول بکشد یا لازم باشد که از رفقا و خانواده هم کمک بگیرید. بعد لازم هست که هر روز نگاهی به این لیست بیاندازید تا قدر خودتان را بدانید.

 

* داشتن لیست ذهن را باز می کند

بر زمینه تحقیقات متخصصان اعصاب, ما همزمان فقط میتوانیم به موضوع‌هاي محدودی فکر کنیم, اما داشتن لیست کمک می کند که فضای روانی ما آزاد شود. با داشتن لیست وظایف, می توان انجام کارها را اولویت‌بندی کرد, برنامه داشت و زمان را مدیریت کرد. کارهای بزرگ را میتوان به بخش‌هاي کوچک تقسیم کرد که انجام آن راحتتر باشد.

 

اگر در زندگی از خودتان رضایت ندارید, فهرستی از کارها و موفقیت‌هاي کوچک و بزرگ زندگی‌تان تهیه کنیدهمچنین وقتی روی کارهای انجام شده خط میکشید, احساس رضایت خواهید کرد.

 

* داشتن لیست باعث موفقیت اکثر شما میشود

بر زمینه پژوهش روانشناسان, دانشجویانی که کارهایشان را بر زمینه یک برنامه کاری دنبال می کنند و فهرستی از هدف‌هاي آینده‌شان دارند, نتایج بهتری کسب می کنند. بر همین زمینه داشتن لیست, بهره‌وری کارمندان را هم تا 10 درصد افزایش می‌‍دهد.تهیه فهرستی از گام‌هایي که در راستای رسیدن به هدف‌هاي شخصی طولانی مدت باید برداشته شود, هم عامل مهمی در موفقیت هست.

 

* داشتن لیست باعث کمتر هزینه کردن میشود

اگر گذشته از رفتن به فروشگاه, فهرستی از چیزهایی که لازم هست بخرید تهیه کنید, احتمال این که بتوانید در خرید صرفه‌جویی کنید و چیزهای اضافه نخرید اکثر هست.گرچه لازمه اینکار داشتن بازرسی بر نفس هست. برای بازرسی اکثر می توانید برای خریدهای خود یک سقف مشخص تعیین کنید.

 

* داشتن لیست مانع اشتباه کردن شما می شود

این جا منظور ما همان ‘چک لیست’ مشهور هست; فهرستی از وظایفی که نباید انجام آن فراموش شود چه برای یک مراسم ازدواج باشد, چه عوض کردن منزل یا حاضر شدن برای یک سفر خارجی. اینکار کمک میکند که مثلاً همراه بردن گذرنامه موقع رفتن به فرودگاه را فراموش نکنید.در بیمارستان‌ها که یک اشتباه کوچک ممکن هست جبران ناپذیر باشد, چنین لیست‌هایي حتی می تواند مانع مرگ افراد شود.

 

* داشتن لیست, کارهای عقب افتاده را نشان می دهد

اگر گذشته از رفتن به فروشگاه, فهرستی از چیزهایی که لازم هست بخرید تهیه کنید, احتمال این که بتوانید در خرید صرفه‌جویی کنید و چیزهای اضافه نخرید اکثر استهمه ما کارهایی داریم که انجام آن ها را به تعویق انداخته‌ایم. وقت آن هست که فهرستی از انها تهیه کنیم.انجام وظایف و کارها بر زمینه فهرستی که تهیه کرده‌ایم

 

به جز باری که از دوشمان بر می‌دارد باعث رضایت دلیل میشود.پس تعلل نکنید. از هم حالا دست به کار شوید و کارهای روزمره خود را لیست کنید.

 

Loading...
خانم دکتر زیبا برای درمان بیمارانش کاملا برهنه می شود +عکس های این خانم دکتر
خانم دکتر زیبا برای درمان بیمارانش کاملا برهنه می شود +عکس های این خانم دکتر
مشاهده بیشتر