پارس ناز پورتال

تبلیغات

7 معجزه غذایی سفید و مفید که حتما باید بخورید

7 معجزه غذایی سفید و مفید که حتما باید بخورید

7 معجزه غذایی سفید و مفید که حتما باید بخورید 

به شما برترین و مفیدترین مواد غذایی را معرفی می‌ کنیم که رنگ سفید دارند و سرشار از مواد مغذی برای بدن میباشند. بهتر هست همه ي وقت از این مواد خوراکی بهره گیری کنید. با این که اکثر غذا هاي سفید رنگی که در طبیعت وجود دارد برای ما خوب نیستند اما این موضوع بدین معنی نیست که باید از خوردن همه ي مواد خوراکی سفید رنگ اجتناب کنیم.

 

در حقیقت، غذا هاي سفید متعددی وجود دارد که مواد مغذی فراوانی در خود دارند و مصرف انها میتواند سلامتی بدن را تضمین کند. حتما شما نیز با انبوهی از اطلاعات در مورد غذا هاي سفید بمباران شده اید. اکثر این مقالات ادعا می کنند مصرف چنین غذاهایی برای بدن زیان آور میباشند. وقتی فردی می گوید غذای سفید برای شما خوب نیست

 

منظورش غذاهایی هست که سفید رنگ میباشند و به شدت تصفیه شده و فرآوری گشته اند. بعنوان مثال خوردن شکر سفید یا غذا هاي تهیه شده از آرد سفید مزایای زیادی برای بدن نخواهد داشت. غذا هاي سفیدی که از غلات تصفیه شده و شکر سفید تهیه می شوند همچون پاستای سفید نان سفید آرد تورتیلا برنج سفید کراکرها کوکی ها و سایر مواد این چنینی

 

کالری زیادی وارد بدن میکنند و مواد مغذی کافی برای بدن ندارند. با اینحال کربوهیدراتی که در اکثر غذا هاي سفید یافت می شود برای سلامت بدن ضروری هست و نباید به طور کلی از رژیم خوراکی حذف شود. در حقیقت، کربوهیدرات ها منبع سوخت ارجح برای بدن شما میباشند. با این وجود برای این که بتوانید از تمامی مزایای آن بهره مند شوید

 

باید کربوهیدرات هاي مناسبی را گزینش نمایید. میوه‌ها و سبزیجات سفید رنگ سرشار از مواد مغذی میباشند و میتوانند انرژی خوبی برای بدن فراهم اورند.

 

گل کلم:

گل کلم مزایای زیادی برای بدن دارد. مصرف گل کلم بعنوان سبزی با کربوهیدرات پایین و سرشار از مواد مغذی می تواند خوب باشد. همین طور شما می‌ توانید از گل کلم برای تهیه یک پیتزای سرشار از فیبر و بدون آرد بهره گیری کنید و زمانی که گل کلم تفت داده می‌ شود طعم بسیار خوبی خواهد داشت. شما میتوانید آن را با روغن زیتون،

 

سبزیجات گوناگون، ادویه جات، کمی نمک تفت دهید یا به مدت ۲۰ دقیقه در فری با درجه حرارت ۴۲۰ درجه فارنهایت بگذارید. یک پیمانه (۱۰۰ گرم) از گل کلم خام در برگیرنده۲۵ کالری، ۰ گرم چربی، ۵ گرم کربوهیدرات، ۳ گرم فیبر؛ ۲ گرم پروتئین؛ ۲۰ درصد از نیاز بدن به ویتامین K و۷۷ درصد از نیان هرروز بدن به ویتامین C هست.

 

تربچه:
اگرچه تربچه معمولا به رنگ صورتی، قرمز یا بنفش هست اما اگر نگاهی به داخل آن بیندازید متوجه رنگ سفیدش خواهید شد. این سبزی را میتوان در سالاد مصرف کرد اما زمانی که تفت داده میشود طعم جدیدی به خود می‌ گیرد. یک پیمانه از تربچه برش خورده در برگیرنده ۱۹ کالری، ۰ گرم چربی، ۴ گرم کربوهیدرات، ۲ گرم فیبر، ۱ گرم پروتئین و نیز ۲۹ درصد از نیاز بدن به ویتامین C هست.

 

موز:
موز ذاتا میوه شیرین و خوشمزه اي هست.این میوه شیرین، خوشمزه و خوش طعم سرشار از مواد مغذی فراوانی برای بدن هست. شما می توانید ان را به جوی دوسر یا ماست اضافه کنید یا آن را با کره بادام زمینی ترکیب کنید تا میان وعده متعادلی داشته باشید. یک موز متوسط (۱۱۸ گرم)در برگیرنده ۱۰۵ کالری، ۰ گرم چربی، ۲۷ گرم کربوهیدرات،

 

۳ گرم فیبر، ۱ گرم پروتئین، ۲۲ درصد از نیاز هرروز بدن به ویتامین B6 ، ۱۷ درصد از نیاز هرروز بدن به ویتامین C، ۱۶ درصد از نیاز هرروز بدن به منگنر، ۱۲ درصد از نیاز هرروز بدن به پتاسیم هست.

 

خانواده پیازها:
خانواده آلیوم، که در برگیرنده پیاز، سیر، تره فرنگی، موسیر،پیازچه هست می‌ تواند مزایای زیادی برای بدن به همراه داشته باشد. این مواد را می‌ توان به غذا هاي دیگر اضافه کرد و از طعم و مواد مغذی آن بهره برد. این خانواده از سبزیجات با کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ، سرطان سینه و سایر سرطان ها مرتبط میباشند. این موضوع به خاطر محتوای سولفید، انتی اکسیدان ها، ویتامین C و سایر موارد هست.

 

قارچ:
این ماده سرشار از ویتامین D هست و می‌ تواند منبع خوبی از ویتامین‌هاي گروه B و مس باشد. می‌ توانید قارچ را به مواد خوراکی گوناگون اضافه کنید. یک پیمانه از قارچ سفید برش خورده(۷۰ گرم) در برگیرنده ۱۵ کالری، ۰ گرم چربی، ۲ گرم کربوهیدرات،۱ گرم فیبر و ۲ گرم پروتئین هست.

 

لوبیای سفید:
اگر از افرادی که رژیم می‌ گیرند بپرسید چه ماده اي برای بدن فوق العاده هست حتما لوبیای سفید را بیان میکنند. این ماده سرشار از مواد مغذی همچون پروتئین، فیبر، آهن و سایر مواد معدنی هست.شما میتوانید از آن در مواد خوراکی خود بهره گیری کنید. یک دوم پیمانه از لوبیای سفید پخته شده حدود ۱۵۰ کالری، ۱ گرم چربی، ۲۸ گرم کربوهیدرات، ۷ گرم فیبر، ۱۰ گرم پروتئین و ویتامین ها و مواد معدنی گوناگون دارد.

 

سیب زمینی:
سیب زمینی عمده شهرت خوبی در بین افراد ندارد زیرا اکثر به صورت سرخ کرده مصرف میشود و همین امر از سلامت آن می‌کاهد. با این وجود اگر سیب زمینی به درستی پخته شود می توانید مزایای زیادی برای بدن داشته باشد. یک عدد سیب زمینی پخته شده متوسط(۱۷۳ گرم) می توانید ۱۶۱ کالری، ۰ گرم چربی، ۳۷ گرم کربوهیدرات،

 

۴ گرم فیبر، ۴ گرم پروتئین، ۲۸ درصد از نیاز هرروز بدن به ویتامین C، ۱۰ درصد از نیاز هرروز بدن به آهن،۲۷ درصد از نیاز هرروز بدن به ویتامین B6 ، ۲۶ درصد از نیاز هرروز بدن به پتاسیم را فراهم سازی کند. همین طور این ماده منبع خوبی از نیاسین، فولات، منیزیم، فسفر، مس و منگنز هست. پس بهتر هست خوردن این مواد را برای همه ي وقت کنار نگذارید. همانگونه که دیدن کردید مواد خوراکی سفید رنگ نیز می‌ تواند مزایای زیادی برای بدن فراهم کند.

 

 

هیکل جذاب دختر بدنساز ایرانی را ببینید +عکس
هیکل جذاب دختر بدنساز ایرانی را ببینید +عکس
مشاهده بیشتر