پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

یک روز برفی با لیلا بلوکات +عکس

یک روز برفی با لیلا بلوکات +عکس

یک روز برفی با لیلا بلوکات +عکس,صبح‌های زود پنج شنبه و جمعه از اتوبان شهید همت كه بپیچی به اتوبان مدرس در دل تپه‌های عباس‌آباد، كم‌كم همسفرانت پیدا می‌شوند؛

 

ماشین‌های شخصی و مینی‌بوس‌های آموزشی كه به نیت یكی از پیست‌های شمال تهران به راه افتاده‌اند و قرار است این آخر هفته را در میزبانی كوه و برف خوش بگذرانند.

 

هوا هنوز خاكستری است و شاید امروز اصلا آفتاب از پشت ابرها بیرون نیاید اما از شروع جاده آدرنالین‌ها ترشح شده و قرار است هیجان دلچسبی را امروز تجربه كنیم.

هیجان اسكی در هر كدام از پیست‌های كشور، تجربه جذابی است. ما این روز خاطره‌انگیز زمستانی را با لیلا بلوكات پشت سر گذاشتیم. بازیگری كه از كودكی اسكی می‌كند و در این ورزش حرفه‌ای محسوب می‌شود.

 

در ادامه یك روز سفید برفی با بازیگر نقش نفرتیتی سریال حضرت یوسف گپ و گفتی درباره دنیای غیر بازیگری‌اش زدیم و یك پرونده جمع و جور درباره اسكی فراهم كردیم تا همه اطلاعات لازم برای شروع این ورزش را یك‌جا به دست بیاورید.
یک روز برفی با لیلا بلوکات +عکس

اسكی را از كودكی آغاز كردم
ورزش اسكی را از كودكی آغاز كردم. تمام خانواده و اقوامم اسكی می‌كردند و به این ورزش علاقه داشتند.

 

پدرم، مادرم، برادرم و خواهرهایم اسكی‌باز بودند و از كودكی مرا همراه خود به پیست‌های اسكی می‌بردند. به این ترتیب من هم به اسكی علاقه‌مند شدم و از سن هفت سالگی، وقتی توانستم كفش اسكی بپوشم

 

این ورزش را آغاز كردم. اوایل همراه پدرم به شكل تجربی و آماتوری و از سنین نوجوانی به شكل جدی و حرفه‌ای‌‌تر اسكی كردم.

جذب ورزش‌های هیجان‌انگیز می‌شوم
در زمستان بیشتر اسكی می‌كنم اما در كنار این ورزش، بدنسازی و والیبال هم ورزش‌های جدایی‌ناپذیر زندگی‌ام هستند. در فصل‌های گرم هم سواركاری و شنا می‌كنم.

 

در كل ورزش همیشه بخش مهمی از زندگی‌ام را تشكیل می‌دهد. سواركاری و والیبال را حدود پنج سال است که شروع كرده‌ام. عاشق اسب‌ها هستم و به این علت جذب این ورزش شده‌ام اما در كل ورزش‌های چالش‌برانگیز و هیجان‌انگیز را خیلی دوست دارم.

 

در اسكی با برف و سرما سرو كار داریم و در سواركاری با اسب و سختی‌های مربوط با این حیوان. این ورزش‌ها بسیار هیجان‌انگیز و جذابند و ورزشكار را برای آزمایش توان بدنی، صبر و حوصله به چالش می‌كشند.
یک روز برفی با لیلا بلوکات +عکس

اسم اسبم سزار است
برای ادامه سواركاری حتما باید اسب داشته باشید، به‌خصوص اگر بخواهید این ورزش را به شكل حرفه‌ای دنبال كنید. من هم چند سال پیش یك اسب خریدم كه در حال حاضر در مجموعه سواركاری نوروز آباد تهران پانسیون شده است.

 

اسم اسبم «سزار» است و خیلی دوستش دارم. امكان ندارد به سمت سواركاری بروید و عاشق اسب‌ها نشوید من هم وابستگی زیادی به سزار دارم.

اسكی ورزش مخصوص پولدارها نیست
همیشه می‌گویند اسكی ورزش مخصوص افراد مرفه است، در صورتی كه به نظر من اینطور نیست و اگر كسی به این ورزش علاقه‌مند باشد می‌تواند شرایطش را مهیا كند.

 

برای اسكی نیاز به چوب و لباس است كه می‌توان از چوب ارزان و لباس‌های زمستانی استفاده كرد.

 

همین‌طور از دور به نظر می‌رسد اسكی ورزش بسیار سنگینی است اما هر كسی كه اسكی كرده باشد می‌داند این ورزش بسیار مفرح و نشاط‌آور است و می‌توان از آن به عنوان ابزاری برای تخلیه روحی و گرفتن انرژی مثبت استفاده كرد.

 

  برای عده‌ای هم اسكی تفریحی جذاب است؛ آنها برف و زیبایی‌های كوهستان را دوست دارند و دل‌شان می‌خواهد آخر هفته را در پیست‌های اسكی بگذرانند.
یک روز برفی با لیلا بلوکات +عکس

تفریحی بهتر از ورزش وجود ندارد
قطعا هر ورزشی هزینه‌بر و وقت‌گیر است، برای اسكی باید چوب، لباس و وقت كافی برای رفتن به پیست داشته باشیم.

 

برای سواركاری هم باید لباس‌های مخصوص داشته باشیم و از یك جایی به بعد نیاز به خرید اسب هم حس می‌شود و پس از آن هم هزینه‌های مخصوص به نگهداری اسب وغیره.

 

در مورد ورزش‌های دیگر هم به مهارت، هزینه و وقت نیاز است اما من فكر می‌كنم اگر قرار است در زندگی برای یك سری كارها یا تفریح‌ها هزینه كنیم چه بهتر كه در راستای ورزش و سلامت جسم و روح‌مان باشد؛

 

همانطور كه برای خرید كردن، سفر یا رفتن به رستوران هزینه می‌كنیم و پول خرج كردن برای این كارها جزء زندگی‌مان شده است.

 

ضمن اینكه آنقدر ورزش‌های مختلف وجود دارد كه هر كدام‌مان می‌توانیم باتوجه به وقت و بودجه‌مان یكی از آنها را انتخاب كنیم.

به خاطر آمادگی جسمانی بالا از بدل استفاده نمی‌كنم
من فكر می‌كنم ما بازیگران باید اهمیت زیادی برای ورزش قائل شویم چراكه آمادگی بدنی برای هر بازیگری ضروری است. برای بازی در نقش‌های مختلف باید سواركاری، اسكی‌و… بلد باشیم.

 

در نقش‌های تاریخی اكثرا به سواركاری نیاز است. همچنین در فیلم‌ها و سریال‌های اكشن بازیگران باید آمادگی جسمانی برای دویدن یا حضور در سكانس‌های پر زد و خورد را داشته باشند.

 

من همیشه در كارهای اكشن به راحتی حضور پیدا می‌كنم و تاکنون از بدل استفاده نكرده‌ام.
یک روز برفی با لیلا بلوکات +عکس

عاشق سفرم
من عاشق سفرم و از سفرهای طبیعت‌گردی و كمپ زدن تا سفر به كشورهای دیگر را تجربه كرده‌ام. یكی از آرزوهایم این است كه بتوانم كل دنیا را ببینم.

 

من هم جزو قشر مرفه جامعه نیستم و زندگی متوسطی دارم (و خدا را شكر راضی‌ام) اما از هر فرصتی برای برنامه‌ریزی سفری خاطره‌انگیز استقبال می‌كنم.

به‌شدت اهل كتابخوانی و فیلم دیدن هستم
گذشته از ورزش كه شاید بتوانم بگویم مهم‌ترین تفریح زندگی‌ام محسوب می‌شود به‌شدت اهل كتاب و فیلم هستم.

 

معمولا فیلم‌های موفق در فستیوال‌های جهانی را می‌بینم و اگر هم كسی فیلمی را توصیه كند سعی می‌كنم وقت بگذارم و آن فیلم را تماشا كنم.

 

وقتی به فیلم‌بینی بیفتم گاهی حتی ممكن است هر شب سه، چهار فیلم ببینم البته مدتی است كمتر فرصت فیلم دیدن پیدا كرده‌ام و كلی فیلم در اتاقم جمع شده كه هنوز تماشای‌شان نكرده‌ام ولی در اولین فرصت سراغ‌شان خواهم رفت.  

كتابخوانی نیز یكی از برنامه‌های همیشگی زندگی‌ام است. در نوجوانی بیشتر رمان می‌خواندم و از زمانی که بازیگری را به شكل حرفه‌ای شروع كردم، بیشتر كتاب‌های مربوط به سینما و بازیگری را می‌خوانم.

 

در كنار اینها به كتاب‌های شعر و فلسفی نیز علاقه دارم. آخرین كتابی كه خواندم «چهار اثر از فلورانس اسكاول شین» بود كه بسیار مرا جذب كرد.

 

همینطور كتاب‌های خانم تهمینه میلانی را هم تازگی خوانده‌ام و از خواندن داستان‌های زیبا و نثر روان ایشان لذت برده‌ام. كتاب «هزارو یك شب» آخرین كتابی بود كه از خانم میلانی خواندم.
یک روز برفی با لیلا بلوکات +عکس

سفر با یك كوله‌پشتی
اگر پول داشته باشم شاهانه سفر می‌كنم! اگر پول كافی نداشته باشم ساده و معمولی سفر می‌كنم. نباید به‌خاطر اینكه فكر می‌كنیم سفر ممكن است پرهزینه باشد این لذت را از زندگی‌مان حذف كنیم.

 

می‌توان با كمترین هزینه به سفر رفت و لذت برد. می‌توان با اتوبوس به دامان طبیعت رفت، پیاده‌روی كرد و مكان‌های زیبای كشور را كشف كرد.

 

با یك دوربین، كمی پول و همراهی همسفران خوب می‌توانیم به سفر برویم و از این سفر‌های دسته‌جمعی كلی خاطره قشنگ داشته باشیم.

من شخصا سفرهای گروهی، طبیعت‌گردی، خوابیدن در چادر و گشت و گذار با یك كوله‌پشتی را تجربه كرده‌ام و سفرهای كم‌هزینه را هم یاد گرفته‌ام.

 

در آخرین سفری كه داشتم با یك كوله به شهرهای مختلف سفر كردم و در هر شهر نیز در منزل دوستان خوب و اقوام مهربانم ساكن شدم.

ماجراجویی با روحیه‌ام همخوانی دارد
بزرگ‌ترین لذت سفر آشنایی با فرهنگ‌های مختلف و كشف چیزهای جدید است. من به‌شدت دوست دارم با فرهنگ اقوام مختلف كشور خودمان و سایر كشورها آشنا شوم.

 

در هر سفری از غذاهای مخصوص آن منطقه یا شهر استفاده می‌كنم وسعی‌می‌كنم تا جاذبه‌های گردشگری آن منطقه مانند مکان‌های تاریخی و زیبایی‌های طبیعت را از دست ندهم.

از ارتباط برقرار كردن با مردمی از فرهنگ‌های گوناگون لذت می‌برم و آشنایی با رسم و رسوم و آیین‌های‌شان برایم لذت‌بخش است.

 

در اغلب سفرها بُعد ماجراجویی بسیار پررنگ است و این درست همان چیزی است كه با روحیه من همخوانی كامل دارد (می‌خندد).

 

 

منبع:مجله زندگی ایده آل

 

 

 

Loading...
شب زفاف دختر کره ای با 200 مرد طی دو سال +عکس (ماجرای عجیب شب حجله)
شب زفاف دختر کره ای با 200 مرد طی دو سال +عکس (ماجرای عجیب شب حجله)
مشاهده بیشتر