پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

چهره های محبوب غايب در جشنواره فیلم فجر

چهره های محبوب غايب در جشنواره فیلم فجر

چهره های محبوب غايب در جشنواره فیلم فجر, ميان چهره هايي که در جشنواره امسال هيچ فيلمي ندارند، غيبت چند بازيگر بيشتر جلب توجه ميکند.

 

بازيگراني که اتفاقاً سال پر کاري را هم پشت سر گذاشته بودند ولي در فيلم هايي بازي کردند که برگزارکنندگان جشنواره صلاح نديدند در فجر سي و سوم حضور يابند.

 

رضا عطاران، مهناز افشار، ترانه عليدوستي را ميتوان شاخص ترين بازيگران سينماي ايران دانست که در جشنواره امسال غيبت دارند.

 

 رضا عطاران
برنده سيمرغ بلورين بهترين بازيگر جشنواره سي و دوم و پولسازترين بازيگر سينماي ايران در سالهاي اخير، امسال هيچ فيلمي در جشنواره ندارد.

 

آن هم در حالي که رضا عطاران سال نسبتاً پر کاري را پشت سر گذاشت و در «نهنگ عنبر» (سامان مقدم)، «استراحت مطلق» (عبدالرضا کاهاني) بازي کرد.

 

درباره «نهنگ عنبر» گفته شد که سازندگان فيلم اصلا فرم حضور در جشنواره را پر نکرده بودند و به همين دليل فيلم به اعضاي هيات انتخاب ارائه نشد.
چهره های محبوب غايب در جشنواره فیلم فجر«استراحت مطلق» هم به روايت انبوهي نقل قول متفاوت و گاهي متضاد نتوانست توجه هيات انتخاب را به خود جلب کند و از جشنواره بيرون ماند تا رضا عطاران پس از سالها، امسال هيچ فيلمي در جشنواره نداشته باشد.

 

عطاران در فيلم «گينس» اولين تجربه کارگرداني محسن تنابنده هم ايفاي نقش کرده. فيلمي که هنوز در مرحله فيلمبرداري قرار دارد.

 

 ترانه عليدوستي
بازيگر هوشمند سينماي ايران که با وجودي که در نوجواني سينما آمد ولي گرفتار تب برخي چهرههاي جوان سينما نشد و توانست کارنامهاي پر بار و آبرومند براي خودش رقم بزند.

 

نام ترانه عليدوستي را با تعدادي از بهترين فيلمهاي سالهاي اخير به خاطر ميآوريم و به ندرت پيش آمده که اين بازيگر در فيلمي بازي کند که در نهايت محاسباتش درست از کار در نيامده و به اثري ضعيف مبدل شود.

 

ترانه عليدوستي بعد از مدتي کم کاري، امسال در فيلم کاهاني و «مادر قلب اتمي» علي احمدزاده بازي کرد.

 

گفته ميشود حضور ترانه عليدوستي در فيلم کاهاني به شدت متفاوت است و نمايشش در جشنواره ميتوانست او را دست کم نامزد دريافت سيمرغ کند. اتفاقي که با راه نيافتن فيلم به جشنواره رخ نخواهد داد.
چهره های محبوب غايب در جشنواره فیلم فجر«مادر قلب اتمي» در فجر رد شد و در برلين پذيرفته شد. جشنوارهاي که عليدوستي قبلا با «درباره الي» در آن شرکت داشته است.

 

 مهناز افشار
سالهاست که از تصوير دوران «شور عشق»اش فاصله گرفته و تبديل به بازيگر مطرحي شده که با بزرگترين کارگردانان اين سينما همکاري ميکند.

 

مهناز افشار که سال گذشته با «متروپل» کيميايي حضور درخشاني در جشنواره داشت امسال قرار بود با فيلمهاي فرمانآرا، مقدم و حجازي در جشنواره حاصر باشد.
چهره های محبوب غايب در جشنواره فیلم فجربازياش در «مرگ ماهي» با سر و صدا و حاشيههاي فراوان منتفي شد. «دلم ميخواد» هم از جشنواره کنار رفت تا شايد اکراني بي دردسر را تجربه کند و «نهنگ عنبر» هم که اصلا به اعضاي هيات انتخاب عرضه نشد

 

تا مهناز افشار هم به فهرست غايبان سي و سوم اضافه شود. بازيگري که اين روزها از او سريال «عشق تعطيل نيست» به شبکه نمايش خانگي آمده است.

 

محمدرضا گلزار

پس از سالها غيبت قرار بود امسال در جشنواره فيلم فجر حضور داشته باشد. بازيگري که سالها حرف اول و آخر را در گيشه سينماها ميزد و حضورش در هر فيلمي براي جذب مخاطب بالا کفايت ميکرد.

 

سال 92 را با انتخابهاي متفاوت پشت سر گذاشت. « مادر قلب اتمي» فيلمي است به روايت خاص و پرداخت متقاوت که گلزار يکي از نقشهاي اصلياش را بازي کرده است.

 

فيلمي که در يکي از بخشها برلين به نمايش در ميآيد ولي مورد توجه هيات انتخاب جشنواره فجر قرار نگرفت.

 

«دلم مي خواد» ديگر فيلم گلزار بود که به جشنواره نيامد و همکاري بازيگر فيلمهاي پر فروش با کارگرداني چون فرمانآرا ظاهرا به نتيجه موفقيت آميزي ختم شده است.
چهره های محبوب غايب در جشنواره فیلم فجرالبته براي مشاهده اين تجربه بايد نا اکران عمومي صبر کرد. آخرين حضور گلزار در جشنواره به فيلم «گل يخ» کيومرث پوراحمد باز ميگردد.

 

يعني چيزي حدود يک دهه از آخرين حضور اين بازيگر محبوب در جشنواره ميگذرد. بازيگري که امسال و پس از 2 سال دوري از سينما با وسواس فيلمهايش را انتخاب کرده بود.

 

 

 

Loading...
تجاوز پزشک فاسد به دختران در سردخانه بیمارستان +عکس و خبرهای داغ و عجیب
تجاوز پزشک فاسد به دختران در سردخانه بیمارستان +عکس و خبرهای داغ و عجیب
مشاهده بیشتر