پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

بزهای پرنده بلای جان مردم شدند + عکس

بزهای پرنده بلای جان مردم شدند + عکس

بزهای پرنده بلای جان مردم شدند

 

آیا شما تا بحال بز پرنده دیده اید ؟!! به گزارش پارس ناز پاسخ اين پرسش بستگي به کشوري دارد که در آن زندگي مي کنيد مثلا اگر کشاورزي در کشوري اروپايي باشيد و يک بز پرنده ببيند احتمالا از ترس قبض روح مي شويد اما همان بز در مراکش ، يک موجود عادي است که اتفاقا ، آفت به حساب مي آيد.

 بزهای پرنده بلای جان مردم شدند + عکس

بزهای پرنده، بزهايي هستند که از درخت هاي آرگان بالا مي روند تا ميوه هاي آنها را بخورند.درخت آرگان ، شباهت زيادي به درخت زيتون دارد.وقتي يک کشاورز مراکشی بزی پرنده مي بيند ،چه مي کند؟ دنبالش مي رود و با دقت زير نظر مي گيردش، نه به اين خاطر که ديدن يک بز در حال پريدن از اين درخت به آن درخت شگفتي آور است بلکه هسته ميوه درخت آرگان براي کشاورزها بسيار ارزشمند است 

 

چون بزها نمي توانند هضمش کنند يا آن را تف می کنند يا قورتش مي دهند و بي تغيير با مدفوع شان دفع مي کنند و اين جور وقت هاست که سر و کله کشاورزها پيدا مي شودتا هسته ها را جمع کنند.

بزهای پرنده بلای جان مردم شدند + عکس

داخل هر هسته آرگان ، يک تا سه دانه است که از روغن آن در آشپزي و کرم هاي زيبايي استفاده مي کنند. روغن آرگان خاصيتي ضد پيري دارد و بسيار گرانقيمت است. جاي تاسف دارد که درخت هاي آرگان هم مانند بسياري از اجزاي ديگر محيط زيست در حال انقراض هستند

 

چون طمع چوب برها و قاچاقچيان چوب تمام نشدنی است و بزها هم از خوردن برگ ها و ميوه هاي شان سير نمي شوند و آفت شده اند. طرفداران محيط زيست مي گويند براي حفظ اين درخت ها بايد مناطق اصلي رويش شان، حفاظت شده اعلام شود و قانون، دست چوب برها را ببندد تا زيست شناس ها و گياه شناس ها ، سرفرصت و با فراغ بال چرخه هاي زيست محيطي ناقص را در زيستگاه شان اصلاح کنند. گروهي ديگر اما حدس مي زنند اگر خاصيت ضدپيري دانه آرگان به مردم دنيا شناسانده شود مسلما خيلي ها براي نجات اين گياه در سراسر جهان به تکاپو میافتند.

 

بااين حال برخي اهالي هائيتي هم نااميدند و مي گويند بقيه مردم دنيا حاضر نيستند روغن دانه اي را امتحان کنند که يک بز آن را تف کرده يا از مدفوعش بيرون کشيده شده است و به همين علت، مدتي است کمپيني براي ممنوعيت چراي بزهای پرنده روي درخت هاي آرگان راه افتاده تا از چراي بي رويه بزها روي اين درخت ها جلوگيري شود و ميوه هاي آنها به شکل طبيعي برسند و بر زمين بيفتند و سپس با شيوه اي بهداشتي از آنها روغن و عصاره جواني براي کرم های  پوستی گرفته شود.

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

این بز عجیب روی دو پا راه می رود (+عکس)

 

خبر تکان دهنده تولد یک بز با سر انسان + عکس

 

عکس های دیدنی از حمله ۴ یوزپلنگ به یک بز کوهی

 

این مرد به صورت عجیبی به بز تبدیل شد

 

 

 

Loading...
ماجراهای جالب عشق بازی عروس و داماد در شب زفاف +عکس و کلیپ
ماجراهای جالب عشق بازی عروس و داماد در شب زفاف +عکس و کلیپ
مشاهده بیشتر