پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

واکنش نخست وزیر انگلیس نسبت به مشاهده مرگ دلخراش کودکان سوری لب ساحل

واکنش نخست وزیر انگلیس نسبت به مشاهده  مرگ دلخراش کودکان سوری لب ساحل
واکنش نخست وزیر انگلیس نسبت به مشاهده  مرگ دلخراش کودکان سوری لب ساحل نخست وزیر انگلیس نسبت به مشاهده پیکر بی جان کودک سوری در سواحل ترکیه ابراز تاسف کرد
 

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس که مداخله ناکافی او در خصوص بحران مهاجران مورد انتقاد قرار دارد ،پنجشنبه از جان باختن یک کودک سه ساله سوری که تصویر پیکر بی جان او در یکی از سواحل ترکیه جهانیان را اندوهگین ساخت ،‌ابراز تاثرکرد و گفت متعهد است مسئولیت های اخلاقی خود را در این زمینه برعهده گیرد.

دیوید کامرون درجریان بازدیداز یک کارخانه ساخت قطار در شمال انگلیس گفت :« هرکس این تصاویر را دیده است نمی تواند منقلب نشود و من به عنوان یک پدر از دیدن پیکر بی جان این پسربچه در یکی از سواحل ترکیه به شدت منقلب شدم . ما به زودی مسئولیت های اخلاقی خود را برعهده می گیریم .»

انگلیس که متهم است به حد کافی آواره نمی پذیرد ، تحت فشار مقامات سیاسی اروپایی ،‌سازمان ملل و شورای اروپا قرار دارد.

به این مقامات اروپایی ، روزنامه های انگلیسی، افزوده می شود که پنجشنبه متاثر از مرگ دلخراش کودک سوری ، تصویر او را به همراه پیام هایی در حمایت از مشارکت بیشتر انگلیس درزمینه پذیرش آوارگان ، در صفحه نخست خود قرار داده بودند .

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن ، به این ترتیب ‌ روزنامه سان که تاکنون موضع سختی در قبال مهاجران داشت ، در صفحه نخست خود نوشت :« کامرون تابستان تمام شد . اکنون مهم ترین بحرانی را که اروپا باید پس از جنگ جهانی دوم با آن مقابله کند مدیریت کنید.»

چهارشنبه ،‌دیوید کامرون اعلام کرده بود « مسئله مهم تر از پذیرش آوارگان بیشتر ،‌برقراری صلح و ثبات در مناطق بحران زا است .»

پنجشنبه او همین چارچوب را حفظ اما بر تاثر خود تاکید و اطمینان داد انگلیس خود را با این بحران مرتبط می داند.

وی گفت :« ما هزاران آواره را پذیرفته ایم و با هماهنگی با دیگر شرکای اروپایی خود به این کار ادامه خواهیم داد.»
براساس ارقام رسمی ،‌فقط 216 فرد آسیب پذیر از مارس 2014 در انگلیس پذیرش شده است و در مجموع 5000 سوری در چهار سال گذشته پناهندگی به دست آورده اند.

 

واکنش نخست وزیر انگلیس نسبت به مشاهده  مرگ دلخراش کودکان سوری لب ساحل

 

 مرگ دلخراش کودک سوری لب ساحل

 

 

 

Loading...
بچه دار شدن خانم معلم 43 ساله از شاگرد 13 ساله + عکس
بچه دار شدن خانم معلم 43 ساله از شاگرد 13 ساله + عکس
مشاهده بیشتر