پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

کلاهبرداری میلیاردی فروش اقساطی ماشین + عکس

کلاهبرداری میلیاردی فروش اقساطی ماشین + عکس

کلاهبرداری میلیاردی فروش اقساطی ماشین 

 

فروش خودرو با شرايط ليزينگ تنها با مجوز رسمي بانک مرکزي امکان پذير مي باشد . در مورخه 27/10/1393  و از طريق مرکز فوريت هاي پليسي 110 ، تجمع تعدادي از شهروندان در مقابل يک ساختمان تجاري در موقعيت ميدان جمهوري به کلانتري 108 نواب اعلام شد .

 

با حضور مأمورين کلانتري در محل و انجام بررسي هاي اوليه مشخص شد که اين افراد از طريق آگهي روزنامه با شرکت “ياس خودرو مطمئن” به مديريت فردي بنام “روح الله . هـ”  آشنا ، جهت خريد خودرو به شرکت مراجعه و ثبت نام نموده اما با وجود انجام تعهدات از سوي متقاضيان خريد خودرو ، شرکت به تعهداتش عمل نکرده و مديرعامل آن نيز متواري شده است .

کلاهبرداری میلیاردی فروش اقساطی ماشین + عکس

پرونده در اداره چهاردهم پليس آگاهي تهران بزرگ :

 

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع کلاهبرداري و به دستور بازپرس شعبه يازدهم دادسراي ناحيه 10 تهران ، پرونده جهت رسيدگي در اختيار اداره چهاردهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

 

فريب مالباختگان از طريق تبليغات :

 

در تحقيقات بعمل آمده مشخص شد شرکت “ياس خودرو مطمئن” از طريق انتشار گسترده ي آگهي هاي تبلغياتي در سطح جرايد بويژه در روزنامه های کثيرالانتشار اقدام به اطلاع رساني در خصوص فروش اقساطي خودرو با شرايط بسيار مناسب و تحويل آن در ظرف مدت يک روز !!!! نموده است . در تبليغات شرکت “ياس خودرو مطمئن” آمده بود که انواع خودروهای سواري ايراني و خارجي بدون هرگونه محدوديت به متقاضيان تحويل داده خواهد شد

 

مشروط بر اينکه متقاضيان برابر جدول فروش اعلامي از سوي شرکت ، نيمي ( 50 درصد ) از ارزش خودرو را به صورت نقد پرداخت و پس از تحويل گرفتن خودرو نيز نسبت به انجام تعهدات خود در خصوص پرداخت اقساط 60 ماهه و البته با کمترين سود بانکي اقدام نمايند .

 

با توجه به تبليغات گسترده شرکت مذکور ، صدها تن از شهروندان به اين شرکت مراجعه و ضمن تنظيم قرارداد با شرکت و انجام تعهدات مالي خود ( پرداخت نيمي از پول خودرو ) در انتظار تحويل گرفتن خودرو مورد نظر خود بوده اما در زمان مقرر و پس از چند روز مراجعه به شرکت اطلاع پيدا کردند که شرکت تعطيل و مديرعامل جوان آن نيز متواري شده است .

 

تحقيقات پليسي :

 

کارآگاهان اداره چهاردهم پليس آگاهي با بررسي مدارک شرکت اطلاع پيدا کردند که شرکت با وجود ثبت ، فاقد هرگونه مجوز رسمي در خصوص فعاليت رسمي و قانوني در خصوص فروش ليزينگ خودرو مي باشد ؛ در ادامه ي تحقيقات نيز مشخص شد که “روح الله . هـ” ( متولد 1371 )  در طول فعاليت سه ماهه ي شرکت با انواع خودروهاي مزدا 3 ، توسان و خودروهاي شاسي بلند به محل شرکت در تردد بوده که خودروهاي مذکور توسط کارآگاهان شناسايي و مشخص شد که خودروها همگي به صورت روزانه توسط مديرعامل شرکت کرايه مي شدند .

 

دستگيري متهم :

 

با شناسايي محل سکونت متهم در منطقه قلعه حسن خان ( شهر قدس ) ، کارآگاهان به اين محل مراجعه و اطلاع پيدا کردن که متهم همزمان با تعطيلي شرکت و برداشت وجوه نقد متعلق به صدها مالباخته متواري شده است .

 

تحقيقات جهت شناسايي مخفيگاه متهم و دستگيري وي در دستور کار اداره چهاردهم پليس آگاهي قرار داشت ؛ سرانجام کارآگاهان اطلاع پيدا کردند متهم در شهرهاي مختلف استان هاي شمالي کشور ، دائما مخفيگاه خود را در کمترين زمان تغيير مي دهد اما با وجود اين شرايط و با انجام اقدامات خاص پليسي آخرين مخفيگاه متهم در استان مازندارن – شهرستان رامسر شناسايي و مديرعامل متواري شرکت “ياس خودرو مطمئن” در مورخه 30/08/1394 دستگير و در همان تحقيقات اوليه صراحتا به تأسيس شرکت مذکور جهت انجام کلاهبرداري اعتراف کرد .

 

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستقامتي ، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي تهران بزرگ ، با اعلام ارزش چند ده ميليارد توماني پرونده و شناسايی صدها مالباخته تا به اين مرحله از رسيدگي به پرونده ، عنوان داشت : از کليه شکات و مالباختگاني که توسط شرکت ياس خودرو مطمئن مورد کلاهبرداري قرار گرفتتند دعوت مي شود تا جهت پيگيري شکايات خود به اداره چهاردهم پليس آگاهي تهران بزرگ در خيابان وحدت اسلامي مراجعه نمايند .

 

 

مطالب مرتبط:

 

زن و مرد شیک پوش کلاهبردار با شگرد خرید اینترنتی در تهران

 

کلاهبرداری‌ های دو دختر خاله ایرانی (+عکس)

 

شکایت از مردی که با کد پستی کلاهبرداری کرد

 

 

 

Loading...
دختران فراری در کوچه پس کوچه های تهران (+عکس)
دختران فراری در کوچه پس کوچه های تهران (+عکس)
مشاهده بیشتر