پارس ناز پورتال

رونمایی کلیسای عجیب و غریب بی خدایان + عکس

رونمایی کلیسای عجیب و غریب بی خدایان + عکس

رونمایی کلیسای عجیب و غریب بی خدایان ، یکی از کاربران به نام”فنی”از پاریس می پرسد: «گردهمایی یکشنبه ها از زمان تشکیل این کلیسا در سال ۲۰۱۳ بخصوص در کشورهای آنگلوساکسون طرفداران زیادی داشته است. این ایده در سایر کشورهای اروپایی هم در حال گسترش است. در این مورد توضیح دهید.»

 

به گزارش دیلی خبر ساندرسن جونز، یکی از بنیانگذاران «کلیسای بی خدایان» پاسخ می دهد: «گردهمایی یکشنبه ها جمع کسانی است که زندگی را جشن می گیرند. شعار ما این است: “بهتر زندگی کنید، کمک کنید و بخواهید که بیشتر بدانید” به ما “کلیسای بی خدایان” هم گفته اند، اما جمع ما می تواند همه را در بر بگیرد و پذیرای همه است.»

رونمایی کلیسای عجیب و غریب بی خدایان + عکس

وی می افزاید: «افراد مذهبی هم به مجمع ما می آیند. ما فقط در باره خدا بحث نمی کنیم. ترجیح می دهیم در باره چیزهای دیگری که باور داریم، صحبت کنیم. کسانی که می خواهند درباره خدا صحبت کنند، جاهای مخصوص خود را دارند می توانند به آنجا بروند.»

 

آقای جونز در مورد بنیان گذاشتن این کلیسا می گوید: «این برنامه را با دوستم، پیپا اِوانس در لندن آغاز کردیم. مجمع یکشنبه ها تاکنون ۲۸ نشست در گوشه و کنار دنیا برگزار کرده است و قرار است ۳۵ جلسه دیگر هم در شهرهایی مثل پاریس، برلین، آمستردام و بروکسل برگزار کنیم.»

 

وی در مورد برنامه های جلسه های یکشنبه ها می گوید: «در گردهمآیی هایمان ترانه های زیبای پاپ را با هم می خوانیم، جمع خودمان را داریم و با یکدیگر ارتباط برقرار می کنیم. کسانی هستند که فعالیت هایی راه می اندازند، مثلا باشگاه فلسفه یا داوطلب شدن برای انجام کارهای عام المنفعه.»

 

ساندرسن جونز می افزاید: «مردم آنقدر وقتشان را با رسانه های اجتماعی می گذرانند که فرصت ندارند با آدمهای واقعی ارتباط برقرار کنند. در نتیجه ما تلاش می کنیم جمعی به وجود بیاوریم و فکر می کنم که تاکنون هنوز مشغول یادگیری فوت و فن این کار بوده ایم.»

رونمایی کلیسای عجیب و غریب بی خدایان + عکس

رونمایی کلیسای عجیب و غریب بی خدایان + عکس