پارس ناز پورتال

رونمایی شورولت از خودرو کامارو 2016

رونمایی شورولت از خودرو کامارو 2016

پس از مدتها انتظار کمپانی شورولت در روز 16 می و در جزیره Belle در حضور تعداد 350 دستگاه از کامارو های نسل یک تا پنج و در زیر نگاه های 1.000 نفر از مشتاقان ، از نسل ششم ماسل کار خودش رونمایی کرد . شورولت کامارو نسل ششم به مانند خویشاوندان لوکس تر خودش از برند کادیلاک یعنی ATS و CTS ، بر روی پلت فرم سبک وزن آلفا جنرال موتورز شکل گرفته است .

 

رونمایی شورولت از خودرو کامارو 2016

 

 با وجود اینکه کاماروی 2016 از نظر ظاهری همچنان DNA نسل های پیشین را به همراه دارد، اما این خودروی عضلانی از نظر مشخصات فنی کاملا دگرگون شده است.شورلت در طراحی نسل 6 این خودرو سعی کرده تا ترکیبی از هندلینگ، عملکرد و قدرت بالا، شتاب سریع و مصرف سوخت پایین را در یک مجموعه با عنوان شوی کامارو روانه ی بازار کند.

 

رونمایی شورولت از خودرو کامارو 2016

 

 قوی ترین نمونه ی کامارو همان SS است که از پیشرانه ی V8 مورد استفاده در کوروت با حجم 6.2 لیتر بهره می برد. قدرت این موتور که LT1 نام دارد 455 اسب بخار و گشتاور آن نیز 455 نیوتن متر است. در ساخت بدنه ی اصلی و سر سیلندر این پیشرانه ی مورد نظر از آلومینیوم استفاده شده است. برای کاهش مصرف سوخت از سیستم تزریق مستقیم سوخت به همراه سوپاپ های قابل تنظیم در کنار غیرفعال کردن سیلندرهای موتور استفاده شده است. جنرال موتورز به این موضوع اشاره کرده که در حدود 20 درصد از قطعات موتور متعلق به کامارو است که از جمله ی آن می توان به سیستم اگزوز اشاره کرد.

 

 رونمایی شورولت از خودرو کامارو 2016

 

 همچون ماستنگ، کاماروی 2016 نیز از وجود یک پیشرانه ی 4 سیلندر بهره می برد. قدرت این موتور 2.0 لیتری توربو شارژ شده 275 اسب بخار است. گشتاور این موتور در 3٫000 دور در دقیقه 400 نیوتن متر است. این موتور نیز همچون موتور مورد استفاده در SS از قابلیت هایی نظیر تزریق مستقیم سوخت، قابلیت تنظیم سوپاپ ها و بدنه ی آلومینیومی بهره می برد. مصرف سوخت این خودرو 8.3 لیتر در هر 100 کیلومتر است. این پیشرانه را باید کم مصرف ترین کاماروی تاریخ این خودرو خواند. شورلت این پیشرانه را به عنوان موتور پیش فرض مورد استفاده در کامارو ارائه خواهد کرد. یکی دیگر از موتورهای ارائه شده به همراه این خودرو، نمونه ی 3.6 لیتری V6 است که 335  اسب بخار قدرت داشته و گشتاور آن 385 نیوتن متر است. این پیشرانه نیز از قابلیت هایی نظیر غیرفعال کردن سیلندرها و زمان بندی سوپاپ بهره می برد. این موتور بین نمونه ی 4 سیلندر و 8 سیلندر قرار دارد.

 

رونمایی شورولت از خودرو کامارو 2016

 

 روی دیگر داستان کامارو 2016 که مسئولین کمپانی قبل از رونمائی اتومبیل و به طور مکرر بر روی آن تاکید داشتند کاهش 200 پوندی ( 74.6 کیلوگرم )وزن میباشد که به لطف استفاده گسترده از آلومینیوم حاصل شده است . در واقع مهندسان و طراحان اتومبیل هر فرصتی برای کاستن از وزن را غنیمت شمرده اند و قسمت عمده ای از کاهش وزن اتومبیل در ساختار اصلی اتومبیل حاصل شده است اما مهندسان عملکرد را فدای کاهش وزن نکرده اند و در عین کاهش وزن ، مقوامت شاسی کامارو نسل شش نسبت به سلف خود 28 درصد بیشتر شده است.هم چنین در کابین کامارو جدید از سامانه نوررسانی LED استفاده شده که قابلیت نوررسانی در 24 رنگ مختلف را دارد

 

رونمایی شورولت از خودرو کامارو 2016

 

  خریداران این خودرو می توانند از میان جعبه دنده ی 6 سرعته ی دستی و 8 سرعته خودکار یکی را انتخاب کنند. درون کابین یک پنل جدید تعبیه شده است. درون این پنل می توان کلیدهای آنالوگ را در کنار یک صفحه ی نمایش 8 اینچی دید. با استفاده از این صفحه ی نمایش می توان اطلاعات مربوط به عمکلرد خودرو را در کنار اطلاعات مسیریابی و سیستم پخش موسیقی مشاهده کرد. هم چنین در کابین کامارو جدید از سامانه نوررسانی LED استفاده شده که قابلیت نوررسانی در 24 رنگ مختلف را دارد.شورلت در نسل جدید کامارو از سیستم MyLink شوی استفاده می کندبا استفاده از کلیدهای تعبیه شده در کنسول میانی می توان نحوه ی تعویض دنده ها، سختی فرمان و شاسی را تنظیم کرد. 

 

  هنوز قیمت کامارو نسل ششم مشخص نشده اما قرار است این خودرو در 3 ماهه چهارم سال جاری میلادی در چند رنگ متنوع  وارد نمایندگی ها شود.