پارس ناز پورتال

تبلیغات

محکوم شدن اسرائیل توسط بازیگران سرشناس و زوج هنری

مجموعه : اخبار سینما
محکوم شدن اسرائیل توسط بازیگران سرشناس و زوج هنری

محکوم شدن اسرائیل توسط بازیگران سرشناس و زوج هنری ، پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم از امضاکنندگان نامه هنرمندان اسپانیایی در انتقاد از حمله‌های اسرائیل هستند

 

به گزارش پارس ناز به نقل از بی بی سی گروهی از هنرمندان عرصه سینما در اسپانیا از جمله پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم، بازیگران سرشناس و زوج هنری، در نامه‌ای سرگشاده، حمله‌های اسرائیل به نوار غزه را “نسل کشی” خواندند و آن را محکوم کرده‌اند.

 

نامه این هنرمندان در روزنامه‌ای اسپانیایی کلیک منتشر شده و در آن، از اتحادیه اروپا خواسته شده است تا “بمباران مردم غیرنظامی فلسطینی از زمین، دریا و هوا متوقف شود.”لولا هررا، ادواردو نوریغا، رزا ماریا سردا، بازیگران سینما و پدرو آلمودووار، مونتو آرمنداری و بنتیو زامبرانو، از فیلمسازان اسپانیایی از دیگر امضاکنندگان این نامه هستند.

 

در نامه آنها آمده است: “این روزها غزه روزهایی دهشتناک را پشت سر می‌گذارد؛ تحت محاصره و زیر حمله‌های زمینی، هوایی و دریایی. خانه‌های فلسطینیان نابود می‌شود، به آب و برق دسترسی ندارند و نمی‌توانند به راحتی به مدارس و بیمارستان‌های خود بروند.”

 

امضاکنندگان این نامه نسبت به آثار “فیزیکی، اخلاقی و روانی” حمله‌های اسرائیل بر مردم غزه ابراز تاسف کرده‌اند و خواهان پایان یافتن محاصره این منطقه شده‌اند.