پارس ناز پورتال

هفت تیر کشی داعش به خاطر ماهواره

مجموعه : مجله خبری روز
هفت تیر کشی داعش به خاطر ماهواره

هفت تیر کشی داعش به خاطر ماهواره  ، صدور چند فتوا درباره اینترنت، ماهواره و تلفن های هوشمند در استان نینوا باعث هفت تیر کشی عناصر داعش شده است.

 

به نقل از “سومریه نیوز” اختلافات شدید میان سران داعش درباره فتواهایی که این گروه سعی دارد آن ها را بر مردم اعمال کند، صبح امروز( سه شنبه) منجر به درگیری مسلحانه میان سران داعش و آتش زدن خودروی یکی از سرکردگان این گروه شده است.

 

در پی صدور فتواهایی دال بر ممنوعیت کاربرد اینترنت، گیرنده های ماهواره ای و تلفن های هوشمند اختلافاتی بین سران این گروه رخ داده است. گویا این فتواها به مذاق برخی از عناصر داعش خوش نیامده است و باعث درگیری شده است.

هفت تیر کشی داعش به خاطر ماهواره

گروه داعش پس از تسلط بر استان نینوا، فتواهایی را صادر کرد که مردم از آن استقبال نکردند. یک مسئول محلی در استان نینوا می گوید داعش لباس افغانی را بر مردم موصل تحمیل کرده و تمام لباسهای دیگر را از فروشگاه ها جمع آوری کرده است.

 

همچنین داعش مالیاتهایی را بر برخی کالاهای وارده به استان نینوا وضع می کند و برخی از اجناس مانند دخانیات را از فروشگاه ها جمع آوری و آتش می زند.

 

یک منبع در دانشگاه موصل نیز از اقدام داعش برای تفکیک دانشجویان دختر و پسر در دانشگاه، تغییر مقررات دانشگاهی و تغییر نام دانشکده هنرهای زیبا به “خط و تزیین” خبر داده است.