پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

دیوید بویی هنرمند افسانه‌ای درگذشت + عکس

مجموعه : مجله خبری روز
دیوید بویی هنرمند افسانه‌ای درگذشت + عکس

دیوید بویی هنرمند افسانه‌ای درگذشت

 

دیوید بویی ( David Bowie) که در اولین ماه سال میلادی یعنی ماه ژانویه به دنیا آمد   در ماه ژانویه 2016 نیز از دنیا رفت، این موسیقی‌دان، خواننده، آهنگ‌ساز و بازیگر مشهور انگلیسی مدتها بود که درگیر بیماری سرطان بود به گزارش پارسناز  با وجود اینکه چند دهه اخیر وی در زمینه موسیقی راک کار میکرد ولی شهرت او به خاطر موزیکهای دهه هفتاد وی است.او به خاطر ابراز دو جنس گرا بودن در سال ۱۹۷۶ دچار دردسرهای زیادی شد که در طی سال‌های بعد او بارها این مسئله را تکذیب و مجدداً تأیید کرد.

وی در سال ۱۹۹۲ با ایمان عبدالمجید، مانکن مشهور سومالیایی‌تبار ازدواج کرد.دیوید بویی ؛ هنرمند افسانه‌ای انگلستان در سن ۶۹ سالگی پس از 18 ماه مبارزه با سرطان درگذشت سال‌ها بود که درباره بیماری دیوید بویی شایعاتی وجود داشت. در بیانیه‌ای که خانواده او در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند؛ آمده:«دیوید بویی امروز درحالیکه خانواده‌اش در کنار او بودند، پس از ۱۸ ماه مبارزه شجاعانه با سرطان در آرامش درگذشت».

دیوید بویی هنرمند افسانه‌ای درگذشت + عکس

ناگفته نماند آخرین آلبوم او با عنوان Blackstar جمعه پیش در روز تولدش منتشر شد. این آلبوم با هفت ترانه با استقبال منتقدان روبه‌رو شد. او آخرین بار درسال ۲۰۰۶ در یک کنسرت خیریه در نیویورک روی صحنه رفت.دیوید بویی در ۸ ژانویه ۱۹۴۷ در جنوب لندن به دنیا آمد. او موسیقی‌دان، خواننده، آهنگساز و بازیگر مشهور انگلیسی بود. باوجود حضور مداوم او در طی چند دهه اخیر در دنیای موسیقی راک، وی بیشتر به خاطر آثار دهه هفتادش شهرت دارد. بویی کار خود را در اوایل دهه ۱۹۶۰ آغاز کرد و در ۱۵ سالگی گروه «کان-ردز» را پایه گذاشت.

 

در یک نظرسنجی در سال ۲۰۰۲ که توسط بی‌بی‌سی و برای انتخاب «۱۰۰ بریتانیایی بزرگ تاریخ» صورت گرفت، دیوید بویی در جایگاه بیست و نهم قرار گرفت.بویی در رده‌بندی مجله رولینگ استون در رده سی و نهم جدول «۱۰۰ هنرمند بزرگ تاریخ موسیقی راک» و همچنین در رده بیست وسوم جدول «بهترین خوانندگان تمام دوران‌ها» ایستاده است.

 

در دهه هفتاد میلادی دیوید بویی؛ یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های موسیقی جهان بود و هر بار با ظاهری متفاوت روی صحنه می‌رفت. آرایش مو و لباس‌های متفاوت او الهام‌بخش بسیاری در دنیای موسیقی و مد بود.

 

 

مطالب مرتبط:

 

 اشرف پهلوی خواهر دوقلوی شاه درگذشت +عکس و بیوگرافی

 

خواننده معروف زن در آخرین روز سال 2015 درگذشت +عکس

 

واکنش هنرمندان به درگذشت خواننده محبوب ایرانی

 

خواننده سرشناس ترکیه درگذشت! + عکس

 

خواننده معروف زن در سن ۴۸ سالگی درگذشت + عکس

 

 

 

 

Loading...
a
رسم تجاوز و همخوابی با دختران باکره در مالاوی
رسم تجاوز و همخوابی با دختران باکره در مالاوی
مشاهده بیشتر