پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

حافظه‌ای پرقدرت با خوراکی‌های خوشمزه

مجموعه : رژیم و تغذیه
حافظه‌ای پرقدرت با خوراکی‌های خوشمزه

حافظه‌ای پرقدرت با خوراکی‌هـای خوشمزه,پژوهش‌ها نشان میدهد ‌‌مواد غذایی دارای آنتی‌اکسیدان و امگا3 «از میوه‌جات گرفته تا ماهی‌ها» برای تقویت حافظه مفید است.در مقاله زیر بـه شش ماده غذایی مناسب برای رشد بخش خاکستری مغز و تقویت حافظه اشاره میکنیم.

حافظه‌ای پرقدرت با خوراکی‌های خوشمزه

گردو؛ ضد تخریب
بر اساس پژوهش‌هـای گذشته، مصرف مواد غذایی حاوی گردو، فرآیند تخریب در مغز موش‌هـای صحرایی را کاهش داد. رژیم‌هـای غذایی حاوی گردو باعث تاخیر در فرآیند پیری، تخریب مغز و در نتیجه تقویت پردازش اطلاعات می‌شود.

 

گردو حاوی مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان است که بر اساس نظر برخی‌ محققان بـه از بین رفتن اثر رادیکال‌هـای آزاد روی دی‌ان‌ای سلولی منجر میشود.

حافظه‌ای پرقدرت با خوراکی‌های خوشمزه

هویج؛ ضد التهاب
مدت‌هاست ‌هویج را برای چشم مفید می‌دانند، اما ‌ اکنون مشخص شده‌ خوردن هویج برای مغز نیز مفید است. هویج دارای مقادیر زیادی از ترکیبی بـه نام «لوتئولین» است که بـه کاهش التهاب و تخریب سلول‌هـای مربوط بـه حافظه منجر می‌شود.

 

در این مطالعه همچنین مشخص شده ‌ مصرف حداقل 20 میلی‌گرم لوتئولین در رژیم غذایی روزانه بـه کاهش التهاب مغزی در موش‌ها منجر میشود. این ترکیب همچنین باعث تقویت حافظه موش‌ها و افزایش آن تا رسیدن بـه سطح حافظه موش‌هـای جوان شده است.

 

این ترکیب در روغن زیتون، فلفل و کرفس نیز یافت میشود.

حافظه‌ای پرقدرت با خوراکی‌های خوشمزه

توت‌فرنگی و زغال‌اخته؛ منبع ویتامین
توت سرشار از ویتامین‌هـای مورد نیاز برای مغز است. مطالعه‌ای که بین عده‌ای از افراد میانسال با مشکلات خفیف حافظه‌ای انجام شد، حاکی از افزایش یادگیری و توانایی بـه یادآوری در افرادی بود که بـه مدت 12 هفته آب زغال‌اخته وحشی نوشیده بودند. در این افراد علائم افسردگی نیز کاهش یافته بود.

 

پژوهشگران معتقدند‌ زغال‌اخته و توت‌فرنگی حاوی مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان است که باعث کاهش تخریب سلول‌هـای مغزی و افزایش قدرت سیگنال‌دهی مغز میشود.

حافظه‌ای پرقدرت با خوراکی‌های خوشمزه

ماهی؛ ضد فراموشی
گر چه تحقیقات جدید حاکی از این است که غذا هـای حاوی روغن ماهی اثری بر تقویت حافظه افراد مبتلا بـه آلزایمر ندارد، مطالعات دیگری نشان می‌دهد ‌خوردن گوشت ماهی دارای امگا3 ممکن است باعث کاهش افت حافظه بازشناختی «پدیده‌ای طبیعی که در افراد سالم نیز با افزایش سن رخ می‌دهد» شود.

 

افراد بالای 65 سالی که بـه مدت شش سال بـه میزان دو وعده در هفته ماهی مصرف می‌کنند و افرادی که یک وعده در هفته ماهی می‌خورند، بـه‌ترتیب ‌13 و 10 درصد کمتر از افرادی که در این مدت بـه طور منظم ماهی مصرف نمی‌کنند، دچار افت حافظه بازشناختی شده‌اند.

 

غذا هـای حاوی ویتامین B12 نیز از آلزایمر جلوگیري میکند.

حافظه‌ای پرقدرت با خوراکی‌های خوشمزه

اسفناج؛ ضد تنبلی
بـه نظر می رسد این گفته همیشگی مادران که «اسفناج بخورید» در صفحات کتاب‌هـای علمی نیز بـه چشم می‌خورد. سبزیجات دارای سبزبرگ حاوی ویتامین C و E است که بـه تقویت حافظه کمک میکند.

 

بر اساس پژوهش‌ها، تغذیه با رژیم غذایی حاوی ویتامین E در موش‌هـای صحرایی باعث افزایش فعالیت مغزی بـه میزان 500 تا 900 برابر «میزانی مساوی با رهاسازی دوپامین در مغز» میشود.

 

دوپامین واسطه‌ای شیمیایی برای درک احساس لذت در مغز است که جریان اطلاعات در بخش‌هـای مختلف مغز را کنترل میکند. علائم نقص دستگاه حرکتی و نقایص وابسته بـه افزایش سن حافظه پس از تغذیه با غذا هـای حاوی اسفناج، توت‌فرنگی و زغال‌اخته در موش‌هـای صحرایی از بین می‌رود.

حافظه‌ای پرقدرت با خوراکی‌های خوشمزه

قهوه و چای؛ تقویت حافظه
جدا از نقش قهوه و چای در افزایش هوشیاری، تحقیقات نشان میدهد ‌ این دو نوشیدنی باعث پیش گیری از آلزایمر و تقویت حافظه بازشناختی می‌شود.محققان پس از دستکاری ژنتیکی موش‌ها بـه آنها قهوه کافئین‌دار خوراندند. موش‌ها بـه آلزایمر مبتلا نشدند یا سرعت پیشرفت بیماری‌شان بسیار کاهش یافت.

 

پژوهش دیگری در افراد 55 سال بـه بالا نشان میدهد‌ کسانی که چای می‌نوشند از کسانی که چای نمی‌نوشند، عملکرد بهتری در آزمون‌هـای حافظه و توانایی بیشتری در پردازش اطلاعات دارند.

 

 

منبع:jamejamonline.ir

 

 

برچسب‌ها:
Loading...
ماجرای شرم آور مخفی شدن مرد جوان در حمام خانه این زن
ماجرای شرم آور مخفی شدن مرد جوان در حمام خانه این زن
مشاهده بیشتر