پارس ناز پورتال

برای اولین بار یک خانم سرمربی تیم فوتبال مردان شد!!

برای اولین بار یک خانم سرمربی تیم فوتبال مردان شد!!

برای اولین بار یک خانم سرمربی تیم فوتبال مردان شد هلنا کاستا”، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال زنان ایران در حکم ‌نخستین مربی زن در تیم فوتبال مردان تاریخ‌ساز شد. او با امضای قرارداد با تیم فوتبال کلرمون فرانسه رسما ‌سرمربی این تیم ‌شد تا نخستین زنی باشد که در سطح حرفه‌ای یک لیگ معتبر اروپایی، هدایت یک تیم مردان را بر عهده می‌گیرد.

 

“هلنا کاستای” ۳۶ ساله که با موج حضور مربیان پرتغالی در فوتبال ایران حضور یافت و سرمربیگری تیم ملی بانوان ایران را بر عهده گرفت، اکنون با جدا شدن از تیم ملی ایران، قرار است به عنوان اولین مربی زن یک لیگ حرفه‌ای مردان تاریخ‌ساز شود.زمانی که او در تیم ملی ایران فعالیت می‌کرد،

 

 

ناگهان با رویداد جنجالی روبه‌رو شد؛ رویدادی که ابعاد جهانی یافت و در گزارشی که رسانه‌های خارجی از حضور او در لیگ فرانسه منتشر کرده‌اند به آن اشاره شده و آن اینکه چهار بازیکن تیم او مرد از آب درآمدند. حالا او که در تیم ملی فوتبال زنان ایران با چند مرد کار کرده بود، قرار است در تیم کلرمون با سی و چند مرد همکاری کند.

 

“هلنا کاستا” در باشگاه چلسی و زیر نظر مورینیو در سال ۲۰۰۵ تعلیم دیده‌ و سرمربی‌گری تیم‌های ملی زنان ایران و قطر را بر عهده داشته و پس از چند سال حضور در خاور‌میانه، بار دیگر به اروپا بازگشته تا تجربه جدیدی ‌در کارنامه خود ثبت کند.بنا بر این گزارش، باشگاه کلرمون فرانسه ‌‌رسما خبر سرمربی‌گری هلنا کاستا را در تیم خود تأیید کرد:

 

برای اولین بار یک خانم سرمربی تیم فوتبال مردان شد!!

 

هلنا کاستا به تیم کمک خواهد کرد تا عصر جدیدی را پایه‌ریزی کند. او در باشگاه‌های صاحب‌نامی همچون سلتیک و بنفیکار کار کرده است که نشان از توانایی‌های گوناگون وی دارد‌. کاستای پرتغالی پیش از چلسی، سابقه حضور در آکادمی بنفیکا و سلتیک اسکاتلند را هم داشته است. او سیزده سال در آکادمی بنفیکا فعالیت کرد و با این تیم دو بار قهرمان لیگ زنان پرتغال شد.

 

 

منبع:تابناک