"> مراسم چهلم هما روستا در آمریکا با حضور بازیگران + عکس

پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

مراسم چهلم هما روستا در آمریکا با حضور بازیگران + عکس

مجموعه : اخبار سینما
مراسم چهلم هما روستا در آمریکا با حضور بازیگران + عکس

مراسم چهلم هما روستا در آمریکا با حضور بازیگران

 

مراسم چهلمین روز درگذشت هما روستا با حضور جمعى از هنرمندان در کالیفرنیا آمریکا برگزار شد.شنبه هفتم نوامبر ٢٠١۵ برابر با شانزدهم آبان ماه ١٣٩۴مراسمى به مناسبت چهلمین روز درگذشت هما روستا بانوى هنرمند ایرانی در شهر وَلنسیا در جنوب کلیفرنیا و با حضور جمعى از هنرمندان سینما، تئاتر، همکاران و خانواده وی برگزار شد.

 

در ابتدای برنامه نماهنگی از هما روستا نشان داده شد و در ادامه از گوهر خیراندیش دعوت شد تا در مورد هما روستا صحبت کند.مراسم چهلم هما روستا در کالیفرنیا به همراه هنرمندان وی پس از ذکر خاطراتی از هما روستا و حمید سمندریان به کارنامه هنری هما روستا پرداخت

مراسم چهلم هما روستا در آمریکا با حضور بازیگران + عکس

گوهر خیر اندیش در سخنانی گفت: هما روستا از سال ١٣۶۶ که در فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» به کارگردانى پوران درخشنده که امشب در اینجا حضور دارد، بازى کرد تا سال ١٣٧١ در فیلم هایی چون «تمام وسوسه هاى زمین»، «ملک خاتون»، «مسافران»، «از کرخه تا راین» هر بار بازیش مورد توجه داوران و منتقدان قرار گرفت و نامزد دریافت لوح زرین و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن هم شد.

 

وی یاد آور شد: هما روستا بیشترین دغدغه اش کار ترجمه، کارگردانى و به قول خودش برگشتن به خانه اصلیش تئاتر بود. نهایتا از اینکه هما روستا چهارم مهر ماه بدنیا آمده و چهارم مهر ماه درست روز تولدش بیماری او را از پاى در آورده و ما را از وجود این هنرمند بی نصیب کرده است، بسیار متاثر هستم.

 

در ادامه پوران درخشنده و فخری خوروش درباره هما روستا صحبت کرده و در انتها از مادر هما روستا خواسته شد تا دقایقی برای میهمانان حرف بزند.مادر هما روستا که بسیار ناراحت و متاثر بود به بیان آخرین لحظات زندگی هما روستا پرداخت.

 

مادر هما روستا در سخنانی درباره آخرین دقایق زندگی دخترش گفت: روز تولد دخترم در بیمارستان، دستش را گرفتم. می دونستم که دیگر آخرش است ولى نمی خواستم بپذیرم. با هما صحبت کردم. گفتم که همه اینجا هستند و به دروغ گفتم که کاوه (پسرش) هم در راه است.

 

چشم راستش را کمى باز کرد، قطره اشکى ریخت و گفت «چه خوب». گفتم می خواهى برایت لالایی بخوانم که کمى بخوابی؟ سرش را روى سینه ام گذاشتم و در روز تولدش برایش لالایی خواندم که کمی بخوابد و درد نکشد، اما … هماى من براى همیشه خوابید … من فقط می‌خواستم او یک ساعت استراحت کند ولى …

 

مراسم چهلمین روز درگذشت هما روستا با پخش بخش هایی از نماهنگی که به همت محمدعلی سجادی تدارک دیده شده بود به همراه اجراى قطعه ای پیانو توسط یکی از هنرمندان آمریکایى به پایان رسید. در این مراسم هنرمندانی چون فخرى خوروش و شاهپور شیبانی، گوهر خیراندیش، مژگان شجریان، سهیلا میرفخراى (همسر مجید میرفخرایی)، پوران درخشنده، پارسا پیروزفر حضور داشتند.

 

 

مطالب مرتبط:

 

اعلام زمان و مکان تشییع پیکر هما روستا

 

پیام هنرمندان بعد از فوت بانو هما روستا

 

نگاهی به بیوگرافی هما روستا

 

تصویری دیده نشده از هما روستا در جشن تولدش

 

تصاویر حضور بازیگران در مراسم تشییع پیکر هما روستا