پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

ایران بهشت نرم افزارهای کرکی سراسر دنیا

ایران بهشت نرم افزارهای کرکی سراسر دنیا

ایران بهشت نرم افزارهای کرکی سراسر دنیا,روی بسته ای که تمام احتیاجات کامپیوتری یک کاربر را برآورده می کند، با افتخار نوشته شده است حاوی دو میلیون و 500 هزار دلارد. در ایران این بسته را 50 هزار تومان می خرید.

 

بعد از نصب ویندوز که ضروری ترین اقدام است، احتمالا می خواهید با کامپیوتترتان چیزی بنویسید و به محصولات آفیس نیاز خواهید داشت. Word برای تایپ و کمی پیشرفته تر Excel برای حسابداری یا Power Point برای ارائه دادن یک تحقیق.

 

اگر بخواهید کمترین استفاده را از کامپیوترتان بکنید، تقریبا به همین ها نیاز دارید، البته اگر با پخش کننده فیلم و عکس ویندوز و مرورگر اینترنت اکسپلورر مشکلی نداشته باشید.

 

البته از آنتی ویروس غافل نشوید که پس از یک ماه پشیمان خواهید شد. برای همین سه نوع نرم افزاراگر در کشوری که قوانین کپی رایت داشته باشد باید حدود یک تا یک و نیم میلیون تومان هزینه کنید.

 

نگران نباشید. شما در ایران هستید و جای تان امن است. برای خرید ویندوز بین پنج تا 10 هزار تومان، برای آفیس حدود 10 هزار تومان و برای آنتی ویروس بین 10 تا 20 هزار تومان باید هزینه کنید. یعنی در مجموع زیر 40 هزار تومان.
ایران بهشت نرم افزارهای کرکی سراسر دنیابه طور حتم این نرم افزارها نسخه اصلی نیستند و به اصطلاح قفل شکسته شده است. تنها زحمتی که بر دوش شما می افتد فعال سازی آنهاست که گاهی خسته کننده می شود. شرکت های محترم قفل شکن البته روز به روز این کار را برایتان آسان تر کرده اند. از زندگی در این بهشت کاربران کامپیوتر لذت ببرید.

 

نسخه اصلی نرم افزارها چقدر آب می خورد؟
اگر پای صحبت کسانی که به خارج از کشور رفت و آمد دارند بنشینید احتمالا از توقیف لپ تاپ شان در فرودگاه خاطره ای دارند. دلیل این کار وجود نرم افزارهای کپی در آن وسیله است که اجازه ندارند به کشور مقصد وارد شوند. کسانی که در این کشورها زندگی می کنند

 

برای استفاده از کامپیوتر باید نرم افزارهای اصلی را به طور مستقیم از شرکت های تولیدکننده خریداری کنند.

 

از ویندوز شروع می کنیم. اگر برای اولین بار قصد خرید ویندوز را داشته باشید، برای خرید نسخه کامل آن باید حدود 700 هزار تومان پرداخت کنید. تازه این قیمت به نسبت نسخه های قبلی ویندوز کمتر شده است.

 

البته شرکت مایکروسافت برای مشتریان قدیمی خود که ویندوز اصلی خریده اند این امکان را قرار داده که با پرداخت هزینه ای حدود 30 هزار تومان به جدیدترین نسخه ویندوز مهاجرت کنند.

 

وقتی چنین پولی برای خریدن ویندوز پرداخت شود می توان بدون دردسر از خدماتی مانند به روز رسانی آسان و برطرف کردن حفره های امنیتی استفاده کرد.

 

البته شرکت مایکروسافت با بعضی سازندگان سخت افزار همکاری دارد و با دریافت بخشی از قیمت ویندوز، محصولی که می خرید از ابتدا با این سیستم عامل محبوب عرضه می شود.

بعد از ویندوز به سراغ محصول بعدی میاکروسافت یعنی بسته آفیس می رویم. به طور مثال اگر کسی قصد تایپ داشته باشد باید برنامه Word را از این بسته نصب کند. آفیس توسط شرکت تولیدکننده به صورت های مختلفی عرضه می شود که در تعداد نرم افزارها و مدت زمان اعتبار با هم فرق دارند.

 

وقتی قرار باشد برای هر یک از این برنامه ها پول اضافه پرداخت کنید با حساب و کتاب بیشتری و به همان اندازه که نیاز دارید اقدام به خرید می کنید. برای خرید آفیس در ساده ترین حالت که شامل کمترین تعداد از نرم افزارهای آفیس است و به مدت یک ماه اعتبار دارد باید حدود 20 هزار تومان بپردازید.

 

معمولا کسی به همه امکانات بسته آفیس نیاز پیدا نمی کند به جز شرکت های بزرگ که البته برایشان صرفه اقتصادی دارد تا حدود 490 هزار تومان هزینه کنند.

 

این مقدار پول برای نصب بسته آفیس روی فقط یک سیستم است. اگر این تعداد به پنج سیستم برسد باید یک میلیون و 400 هزار تومان برای آن کنار گذاشت.

 

نرم افزارهای امنیتی هم از ضروری ترین مواردی است که باید تهیه کنید. شاید روزهای اول بدون چنین برنامه ای به مشکلی برنخورید اما دیر یا زود باید به سراغش بروید. در این قسمت برندهای مختلفی وجود دارد که کامل ترین محصول هر یک از آنها به طور متوسط بین 170 تا 310 هزار تومان قیمت دارند.

 

با این هزینه البته فقط یک سال می توانید از محصول استفاده کنید و برای تمدید اعتبار با کمی تخفیف هزینه ای جدا لازم است. این هزینه ها فقط نمونه هایی بودند تا بدانید چرا در بسیاری از کشورها باید در استفاده از همه چیز صرفه جویی کرد.
ایران بهشت نرم افزارهای کرکی سراسر دنیایک بسته نرم افزار 15 هزار تومان
همه این موارد به جای خود درست اما برای کسانی که شاید هرگز از ایران خارج نشوند و اگر هم بروند به کامپیوتر احتیاجی ندارند و زود برمی گردند، داستان متفاوت است. همه ما از این برنامه ها و خیلی بیشتر از اینها استفاده می کنیم و هرگز به این اندازه هزینه پرداخت نکرده ایم.

 

آخرین نسخه های ویندوز همراه با بازار جهانی در بسته های جذاب و شیک به دست ا می رسد و تقریبا چیزی از محصول اصلی کم ندارد اما خیلی هم که گران باشد کمتر از 15 هزار تومان قیمت دارد.

 

کافی است در بازار کامپیوتر گشتی بزنید. بازاری که چند سال پیش سی دی را روی هم می ریختند یا در بهترین حالت در سبدهای میوه جلوی مشتری ردیف می کردند.

 

بدون کوچکترین نشانی از شرکت تولید کننده، «خدمات پس از فروش» عبارتی ناشناخته در این بازار بود و اگر یک سی دی با قیمت هزار تومان می خریدید و خراب بود دیگر حتی ارزش نداشت برگردید و از فروشنده گله کنید.

 

این روزها اما در ویترین جذاب مغازه های فروش نرم افزار بسته هایی شیک و زیبا به چشم می خورد که شناسنامه اثر دارد و همه مجوزهای لازم را کسب کرده است.

 

بعضی از این بسته ها را بردارید و خوب نگاه کنید. تعدادی از شرکت ها حتی هولوگرامی روی جعبه خودزده اندبا مضمون «صیانت از محصولات فرهنگی و هنری» یا همان کپی رایت خودمان.

 

فکر کنید یک شرکت ایرانی ویندوز مایکروسافت را با قیمت 10 هزار تومان در بازار عرضه می کند و روی جعبه اش چنین برچسبی دارد.

 

با این وجود در اصل قضیه چندان تفاوتی ایجاد نشده است. همچنان شماره های پشت بسته ها در شبکه موجود نیست و آدرس سایت شرکت را که در مرورگر وارد می کنید، صفحه ای ظاهر نمی شود.

 

در مدت حضورم در بازار چند مشتری ناراضی برای شکایت آمده بودند که فروشنده ها هیچ مسئولیتی قبول نمی کردند و مشتری ها را به همان شماره ها ارجاع می دادند.

 

پولی که برای هر نرم افزار در ایران می پردازد در حقیقت هزینه تمام شده برای حقوق کارمنداتن، دی وی دی ها و بسته بندی است.

 

فروشنده ها اگر خودشان از گروه رایت و بسته بندی دی وی دی و سی دی نباشند، این محصولات را از همکارانشان با قیمت بین هزار و 500 تا دو هزار و 500 تومان می خرند.

 

البته در بین همین شرکت ها نیز گاهی قیمت ها بالاتر می رود. به طور مثال برای یک بازی با دوبله فارسی از یک شرکت معروف یا یک نرم افزار که چند ساعت فیلم آموزشی به زبان فارسی هم دارد، در بازار عمده فروشی تا چهار هزار تومان باید پرداخت کنید.

 

نرم افزارهایی که در بازار ایران وجود دارد، نسخه های قفل شکسته ای هستند که از کشورهایی خاص به ایران می رسند.

 

تا جایی که از فعالان این حوزه پرسیدم کسی در ایران این کار را نمی کند و اگر هم باشد نام و آدرسش جزو اطلاعات محرمانه است. درباره چنین افرادی فقط می گویند: «جا و مکان خاصی که ندارند، گاهی سر می زنند.»

 

معمول ترین تاثیری که ایرانی ها روی هر نرم افزاری دارند در حد تغییرات کوچکی در کد و ظاهر آن است. مثلا در پایین صفحه ویندوز نام شرکت خود را می نویسند. یکی از جالب ترین این تغییرات در بازی های فوتبال رایانه ای است.

 

مثلا شما در بازی های ایرانی گزارش فارسی می شنوید، در ورزشگاه آزادی بازی می کنید و علی کریمی، در حد مسی و رونالدو است.

 

بازار تازه فروش نسخه های به ظاهر اورجینال
در کنار این روش ها اما مدتی بود کهش رکت های تولیدکننده به سهمی کمتر قانع می شدند تا بازار ایران را از دست ندهند. آنها محصولات خود را به صورت غیررسمی و با حدود یک سوم قیمت در خاورمیانه می فروختند. با این روش درآمدشان در ایران از صفر مطلق بیشتر می شد.

 

حالا از کف بازار بشنوید که بعضی از نرم افزارهای اصلی بسته بندی شده در خودش رکت سازنده در ایران موجود است. اگر از فروشنده ها در مورد تحریم بپرسید خیالتان را راحت می کنند که مشکلی برای فعالسازی در ایران وجود ندارد و فقط تعدادی از شرکت ها هنوز ایران را تحریم کرده اند.

 

این ادعای همکاری با شرکت اصلی اما در اکثر موارد حقیقت ندارد. به طور مثال یکی از معروف ترین برندهای آنتی ویروس که در بازار پر از اطلاعیه فروش اصلش است را پیگیری کردم.

 

قیمت حساب یکساله این آنتی ویروس توسط همه شرکت ها حدود 60 هزار تومان اعلام شده است که حتما به تفاوت با قیمت های ذکر شده برای خرید از شرکت سازنده دقت می کنید.

 

با پرس و جو مشخص شد که شرکت های فروشنده معمولا اطلاعات شرکت اصلی را به روشی پیدا می کنند و روی سرورهای خود در ایران یا کشورهای اطراف قرار می دهند. اگر بیشتر پیگیری کنید، محصول اصلی را به شما پیشنهاد می دهند که البته به قیمت همان شرکت سازنده است.

 

به هر حال همین شروع همکاری های جسته و گریخته با سازندگان اصلی می تواند خبر از تحولات بزرگ در سال های آینده بدهد.

مقایسه خرج ایرانی ها با بقیه کاربرانت
ایران بهشت نرم افزارهای کرکی سراسر دنیااگر همین امکانات حداقلی را در نظر بگیریم، در خارج از ایران در حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان باید هزینه کنید والبته مطمئن باشید هزینه های بعدی هم کم کم از راه می رسند.

 

اگر شما یک دانشجو باشید و حداقل یک نرم افزار تخصصی مانند «متلب» نیاز داشته باشید، پولی که باید بپردازید حداقل پنج میلیون تومان است، آن هم فقط برای نرم افزار.

 

در ایران اما برای تهیه هر یک از این نرم افزارها به صورت جدا باید حدود پنج تا 10 هزار تومان پردخت کنید که در مجموع زیر 50 هزار تومان برای نرم افزارهای ضروری می شود.

 

عجله نکنید، می توانید به جای خرید این نرم افزارها به صورت جدا، یک بسته نرم افزاری (چنین چیزی فقط در ایران پیدا می شود) تهیه کنید که تقریبا همه نرم افزارها را در خود دارد.

 

حتی نمی توانید در طول عمر خود همه این نرم افزارها را یک بار نصب و اجرا کنید. دقیقا مانند کتاب های مرجعی که گاهی به آنها رجوع می کنید.

 

این بسته ها حتی شامل فیلم های آموزشی هم هستند. تقریبا سه شرکت معروف چنین بسته هایی ارائه می دهند که همه شان تقریبا بین 50 تا 60 هزار تومان قیمت دارند.

 

اگر کمی بیشتر صبر کنید می توانید در نمایشگاه ها و تخفیف هایی که در طول سال برگزار می شود، این بسته ها را 20 هزار تومان هم پیدا کنید.

 

این در حالی است که روی این بسته ها با افتخار مجموع قیمت نرم افزارهای داخل آن را می نویسند که گاهی تا حدود دو میلیون و 500 هزار دلار هم ذکر شده است.

 

 

 

 
Loading...
a
اوضاع زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن
اوضاع زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن
مشاهده بیشتر