پارس ناز پورتال

گیاهان داروئی مناسب برای خانم های بارداری

گیاهان داروئی مناسب برای خانم های بارداری

گیاهان داروئی مناسب برای خانم های بارداری ، خواه شما برای بارداری اقدام می کنید یا باردار هستید ، راه حل های گیاهی به علت قدمت شان مورد احترام و ایمن هستند.

 

چندین گیاه دارویی به طور گسترده بوسیله ماماها توصیه می شود و برای استفاده در طول دوران بارداری ایمن و سالم تشخیص داده می شود. برخی دیگر بحث برانگیز هستند و هنوز در مورد استفاده از آنها شک و تردید وجود دارد.

 

چهار گیاه زیر بهترین گیاهان دارویی در طول دوران بارداری به شمار می روند. بهتراست به میزان استاندارد از آنها استفاده کنید البته بستگی به وزن و قد و قامت خودتان دارد.

 

زنجبیل :
 بیماری ویار یا تهوع صبحگاهی اتفاق ناخوشایندی برای میلیون ها زن باردار است و چای زنجبیل جایگزین طبیعی برای آرام کردن شکم و تهوع صبحگاهی است.

 

تحقیقات نشان داده که این دارویی ضدتهوع است و زنجبیل کاملا بی خطر است.این گیاه سابقه ای بیش از سه هزار سال در درمان این بیماری دارد. فقط از زنجبیل تازه استفاده کنید اگر طبیعی آن را در اختیار دارید بهتر است می توانید آنرا از فروشگاه ها یا میوه فروشی ها تهیه کنید. زنجبیل متبلور شیرینی و خوشمزه و راحت است ، و می تواند همان تاثیر چای را داشته باشد.

 
مقدار مصرف : شما می توانید یک چای زنجبیل قوی را با خیساندن چندین برش از ساقه زیرین تازه از زنجبیل یا یک قاشق چایخوری از بریده و خشک شده این گیاه برای هر فنجان آب استفاده کنید. می توانید یک فنجان از عصاره آن را بنوشید و اگر مورد نیاز بود آن را به دو یا سه فنجان در روز برسانید. بهتر است در زمان وعده های غذایی تان باشد. همچنین می توانید 2 کپسول از پودر را دو یا سه بار در روز استفاده کنید.

 

برگ گزنه : برگ گیاه گزنه قرص ویتامینی طبیعی است. بوسیله گیاه شناسان چندین کشور کشف و تایید شده ، چای گزنه یک چای مغذی و خوش طعم برای زنان است خواه باردار باشند یا نه.

 

یک فنجان برگ گزنه یا 20 تا 30 دقیقه دم کنید و چندین فنجان در روز بنوشید. می توانید به آن تمشک قرمز نیز اضافه کنید برای اینکه روده تان و عملکرد آن تنظیم شود یا گل بابونه برای خاصیت آرامش بخش آن به چای اضافه کنید.

 

مقدار مصرف : یک قاشق غذاخوری از گیاه یا ساقه آن را در هر فنجان آب به مدت 20 تا 30 دقیقه دم کنید. روزی 1 تا 2 فنجان بنوشید می توانید آن را به 2 تا 3 فنجان نیز برسانید. به برچسب ساختار آن نیز برای محصولات آن دقت کنید.

 

 

Yellow Duck
بسیاری از خانم ها از کمبود آهن و خون در دوران بارداری رنج می برند. این می توانند باعث خستگی شما شود و سطوح اکسیژن شما را پایین بیارود و به سلول های بدن و بافت های او صدمه برساند. اما این راهکار توسط ماماها توصیه می شود که از ریشه این علف معمول استفاده کنید تا آهن بهتر جذب شو و در طول دوران بارداری به مشکلی برخورد نکنید.

گیاهان داروئی مناسب برای خانم های بارداری

چای حوض زرد ، تنتور یا کپسول مانند یک رگولاتر خفیف روده عمل می کند. و چای برگ گزنه یا آهن طبیعی در کپسول ها یا قرص ها به حوض زرد تجهیز می کند.

 

میزان مصرف : برای درست کردن چای ، یک قاشق چایخوری از بریده و الک شده گیاه را در هر فنجان آب به مدت 20 دقیقه دم کنید. می توانید روزانه یک فنجان یا 2 تا 3 فنجان از آن را بنوشید.

 


برگ تمشک قرمز
این گیاه خوش طعم نیز سالم و ایمن است و به طور گسترده توسط گیاه شناسان برای پر رنگ کردن و آماده کردن رحم برای تولد توصیه می شود . 1 تا 2 فنجان از آن را در روز در طول دوران بارداری بنوشید.

 

مقدار مصرف : چند برگ از برگ تمشک را داخل دو فنجان آب بگذارید برای دقایقی دم بکشد و این مدت می تواند تا 15 دقیقه به طول انجامد تا بهتر عمل بیاید . روزی یک فنجان بنوشید.

 

    با اینکه گیاهان مشخصی در طول دوران بارداری مفید و مثمر ثمرتشخیص داده شده اند و می توانند از حالت تهوع جلوگیری کنند یا به یک زایمان راحت کمک کنند اما این گیاهان بهتر است در دوران بارداری استفاده نشوند:

 

آلوئه ورا      گلپر      رازیان     انقوره       زرشک     ریحان     باد رنجبویه     خوشا به خار    پرچم آبی    گل گاو زبان      خشخاش کالیفرنیا    کافور     پوست مقدس     فلوس      روغن کرچک     کرفس   

 

 دونک تسمه     زنجبیل شامی    افدرا شنبلیله      داروهای گل مینا      زوفا  گیاه درخت عرعر    شیرین بیان    برگ توتون هندی     گرز    مر    جوز    ریشه انگور  اورگون     جعفری    پونه  

 

 ریشه ذات الجنب    خاکستر خاردار    شبدر قرمز    رزماری    سیج    وحشی نیلی    افسنطین     بومادران

 

از خوردن گیاهان و نوشیدن چای آنها در طول دوران شیردهی خودداری کنید مگر آنکه میزان آن را دکتر برای تان تجویز کرده باشد.

 

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات
Xبستن تبلیغ
تبلیغات