پارس ناز پورتال

طرز تهیه یک ژله جدید و بسیار شیک و مجلسی + تصاویر

مجموعه : آموزش آشپزی
طرز تهیه یک ژله جدید و بسیار شیک و مجلسی + تصاویر

طرز تهیه یک ژله جدید و بسیار شیک و مجلسی

 

در مهمانیها همیشه بخش دسر بسار طرفدار دارد ! . ژله یکی از بهترین دسرهایی است که به راحتی و در شکل های مختلف می توانید در منزل تان تهیه کرده و میهمانان تان را سورپرایز کنید. این بار یک ژله شیک و مجلسی با ژله رولی درست کنید.با ژله دورنگ با مغز ژله رولی، میهمانان تان را سورپرایز کنید

 

مواد لازم برای ژله دو رنگ با مغز ژله رولی :

 

ژله رولتی یک رول
ژله لیمو نصف بسته
ژله آلوئه ورا ۲ بسته
شیر یک لیوان یا بستنی وانیلی دو پیمانه
دنت کاکائویی یک عدد
چیپس شکلاتی برای تزیین

 

طرز تهیه ژله دو رنگ با مغز ژله رولی

 

ابتدا نصف بسته ژله آلوئه ورا را با نصف لیوان آب جوش خوب مخلوط کرده و پس از خنک شده یک قالب دنت کاکائویی به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.به گزارش پارس ناز یک قالب مستطیلی آماده کنید و ژله قهوه ای را در ته آن ریخته و در یخچال قرار دهید تا ببندد.سپس یک بسته و نیم ژله آلوئه ورا را با یک و نیم لیوان آب جوش مخلوط کرده و بگذارید از دما بیفتد ،سپس دو پیمانه بستنی وانیلی یا یک لیوان شیر را به آن اضافه کرده و هم بزنید تا خوب مخلوط شود.

طرز تهیه یک ژله جدید و بسیار شیک و مجلسی + تصاویر

توجه: اگر بستنی اضافه می کنید لازم است که حتما با همزن کاملا بزنید چون به گزارش پارس ناز  در غیر این صورت لایه ژله و بستنی از هم جدا می شوند. .یک لیوان از ژله سفید خنک شده را روی ژله قهوه ای ریخته و بگذارید تا ببندد.در مرحله بعد باید ژله رولی یا همان فرفره ای را تهیه کنید ولی برش نزنید

 

طرز تهیه ژله رولتی را در اینجا مشاهده کنید.همزمان یک بسته ژله لیمو را با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و سه چهارم لیوان آب سرد به آن اضافه کنید و در یک قالب با ضخامت کم ریخته و بگذارید ببندد.پس از بستن به شکل برگ برش بزنید و کنار بگذارید.

 

حالا قالب را از یخچال خارج کرده و ژله رولتی را روی آن قرار دهید . در اطراف ژله رولتی می توانید از ژله سبز رنگ برش زده به عنوان برگ استفاده کنید.مجددا نصف لیوان ژله سفید را در اطراف ژله رولتی بریزید و در یخچال بگذارید تا ببندد.در پایان کار هم بقیه ژله سفید را به ژله اضافه کنید.سپس ژله را از قالب جدا کرده و اطراف آن را با چیپس شکلاتی تزیین کرده و سرو کنید.

 

 

مطالب مرتبط:

 

جدیدترین تزیینات ژله در منزل برای پذیرایی و دسر

 

طرز تهیه سالاد ماكارونیِ ژله ای

 

نمونه هایی زییا از تزیینات‬‎ ژله +عکس