پارس ناز پورتال

معرفی زیباترین آبشار متعلق به لرستان + عکس

معرفی زیباترین آبشار متعلق به لرستان + عکس

معرفی زیباترین آبشار متعلق به لرستان ، فرهاد خاکی پور ظهر جمعه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی لرستان در محل بخش پاپی از توابع خرم آباد گفت: در بخش پاپی از توابع شهرستان خرم آباد 175 روستای دارای سکنه وجود دارد.

 

وی عنوان کرد: از این تعداد روستا 35 روستای بخش پاپی دارای جمعیتی بالای 20 خانوار هستند.

 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با اشاره به وجود 30 طرح هادی مصوب روستاهای این بخش عنوان کرد: در برنامه امسال بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تدوین طرح هادی چهار روستا در دستور کار قرار دارد.

 

خاکی پور با اشاره به تدوین طرح هادی یکی از روستاهای این بخش در سال آینده تصریح کرد: مطابق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان برنامه پنجم توسعه طرح هادی روستاهای بالای 20 خانوار بخش پاپی خرم آباد تدوین خواهد شد.

 

وی ادامه داد: با توجه به اعتبارات موجود در برنامه امسال طرح هادی سه روستا به زودی اجرایی می شود که پس از مبادله موافقت نامه ها اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این طرح ها برآورد خواهد شد.

معرفی زیباترین آبشار متعلق به لرستان + عکس

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرارگیری آبشار زیبای بیشه در روستای بیشه عنوان کرد: در این زمینه نیز طرح هادی این روستا با رویکرد گردشگری تدوین شده است.

 

خاکی پور با بیان اینکه سال گذشته از محل اعتبارات ملی برای اجرای این طرح رقمی بالغ بر 200 میلیون تومان را گرفتیم افزود: این اعتبارات طی امسال هزینه شده است.

 

وی با بیان اینکه پیگیر هستیم که در سالجاری نیز اعتبارات خوبی برای ادامه کار اجرای طرح هادی این روستا دریافت کنیم یادآور شد: روستای بیشه به سبب وجود زیباترین آبشار لرستان هرساله پذیرای گردشگران زیادی از جای جای کشور و حتی دنیا است.

 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با تاکید بر اینکه باید فضای مناسبی برای پذیرایی از گردشگران در محل این روستا فراهم شود عنوان کرد: ایجاد زیرساختهای اولیه در قالب طرح هادی نیازمند نزدیک به چهار میلیارد تومان اعتبار است.

 

خاکی پور عنوان کرد: در این زمینه یک سکوی روباز در مقابل آبشار بیشه در نظر گرفته شده است که در صورت احداث این فضای گسترده گردشگران می توانند از زیبایی این آبشار نهایت استفاده را ببرند.

 

وی با بیان اینکه طرح هادی روستای بیشه با رویکرد گردشگری در سطح ملی مطرح و به تصویب رسیده است ادامه داد: این طرح در جلسه ای با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تصویب شد.

معرفی زیباترین آبشار متعلق به لرستان + عکس

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با تاکید بر اجرای این طرح هادی با مشارکت بین بخشی دستگاههای مختلف عنوان کرد: برنامه و نقشه اجرایی مورد نیاز در این زمینه تدوین شده است.

 

بنابر این گزارش آبشار بیشه یکی از آبشارهای زیبای استان لرستان و ایران است. این آبشار در دل کوههای زاگرس در شهرستان دورود قرار گرفته است و فاصله آن تا شهر دورود ۳۵ کیلومتر است.

 

این آبشار در کنار راه آهن تهران – خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار گرفته و از این رو هر ساله پذیرای در ایام مختلف بهار و تابستان پذیرای مسافران زیادی از جای جای کشورمان است.

 

آبشار بیشه با چشم اندازی زیبا یکی از نادرترین و زیباترین آبشارهای استان لرستان است. ارتفاع آبشار ۴۸ متر تا نقطه برخورد با زمین است و ۱۰متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار می‌باشد و عرض تاج آبشار ۲۰ متر است.

 

در بالای آبشار، روبروی ایستگاه چشمه‌های پر آب متعددی دیده می‌شود که از دل کوه می جوشند و زمزمه کنان از وسط ایستگاه قطار گذشته و آبشار بیشه را تشکیل می دهند.

 

هوای خنک و با طراوت، سرسبزی و شادابی کوههای بلند و دلنشین بیشه را به یک منطقه دیدنی و جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است.

 

از شهرستان دورود به طرف آبشار مناطق دیدنی در کنار رودخانه سزار وجود دارد که می توان به آبشارهای فصلی و دائمی، آبشارهای یخی در زمستان و درختان متنوع اشاره کرد. فاصله این آبشار دیدنی تا خرم آباد نیز از طریق جاده 64 کیلومتر است.

 

 

 

منبع: مهر

 

 

 

 

 

 

a