پارس ناز پورتال

تبلیغات

معرفي 10 ديوانه برتر تاريخ فوتبال

معرفي 10 ديوانه برتر تاريخ فوتبال

معرفي 10 ديوانه برتر تاريخ فوتبال ، نوابغ همیشه رگه‌هایی از جنون را در رفتار خود بروز می‌دهند و قطعا لوییس آلبرتو سوارس دیاس، آخرین نفر فهرست عریض‌وطویل دیوانه‌ها نخواهد بود.دنیای فوتبال پر بوده از حرکات بسیار زشت و جسارت‌آمیز جمعی از بهترین‌هایش. این 10مورد، مشت نمونه خروار است.

 

هارولد شوماخر (نیمه‌نهایی جام‌جهانی 1982)
پاتریک باتیستون فرانسوی به قصد تصاحب توپ روی پای دروازه‌بان دیوانه آلمان آمد و با لگد، محکم و عمدی رقیب، پذیرایی شد.

 

غضلات خرده‌شده سینه و سه دندان شکسته بازیکن فرانسوی، خبر از عمق فاجعه می‌داد اما داور هیچ عکس‌العمل خاصی نشان نداد و شوماخر در زمین ماند. گفته می‌شد مادر باتیستون بعد از این اتفاق تا سال‌ها قبل از دعای صرف شام، شوماخر را نفرین می‌کرد!

 

 

اریک کانتونا (فصل 1995-1996لیگ برتر)
وقتی اریک کانتونا در جریان بازی منچستریونایتد با کریستال‌پالاس اخراج شد، سیمونس، یکی از هوداران کریستال‌پالاس میزبان فریاد زد: «این فرانسوی… را از تیم بیرون بیندازید.»

 

کانتونا بلافاصله پس از شنیدن این جمله در دو مرحله با ضربات خاص ورزشکاران رشته گونک‌فو، آن طرفدار را تنبیه کرد. محرومیت 9 ماهه و 120ساعت کار عام‌المنفعه برای ستاره‌ای که در دوران حضور در منچستریونایتد هر 24 بازی یک‌بار اخراج شد، سنگین و طاقت‌فرسا بود.

 

 

ادموندو (1999)
ستاره عصیانگر فوتبال برزیل سال 1997، هفت کارت قرمز گرفت و سیاهه‌ای از حبس‌شدن و رفتارهای غیرورزشی در کارنامه دارد اما بی‌گمان هیچ‌کس به اندازه روماریو از او آسیب ندید.

 

ادموندو سال 1999 به خاطر قانون‌شکنی‌های متعدد، طولانی‌ترین دوران حبس خود را تجربه کرد. در برزیل به او لقب «حیوان» داده بودند.

 

 

آندونی گویکوچه آ (فصل 1983-1982 لالیگا)
قصاب بیلبائو در بازی تیمش مقابل بارسلونا یکی از خشن‌ترین خطاهای تاریخ لالیگا را مرتکب شد و پای مارادونا را درو کرد. دردکشیدن دیگو و مدل تکل‌رفتن آندونی، مدت‌ها در تیزر برنامه‌های تلویزیونی جای ویژه‌ای داشت.

 

 

روی کین (2001)
ماجرا به زمان حضور «اولف اینگه هالند» نروژی در لیدزیونایتد برمی‌گردد؛ زمانی که این بازیکن به خشن‌ترین شکل ممکن، «کین»، ستاره خط میانی منچستریونایتد را مصدوم کرد.

 

چندسال بعد کین در داربی منچستر، فرصت انتقام را فراهم دید و در حالی که توپ بین این دو بازیکن قرار نداشت، به عمد هالند را نقش زمین کرد. وقتی کین بالای سر هالند مصدوم، رجزخوانی می‌کرد، همه متوجه شدند بازیکن انتقامجوی منچستریونایتد انتقام تکل قبلی را از مرد نروژی گرفته است.

 

 

دانکن فرگوسن (1994)
خشن‌ترین مهاجم تاریخ لیگ برتر انگلیس، یکی از چهار اقدام خشن خود را با کوبیدن سرش به صورت «جان مک استی» نشان داد؛ آنچه سه ماه حبس را برای «بیگ دانک» به ارمغان آورد.

 

کتک‌زدن پلیس، هوادار و ماهیگیر او را بیش از پیش منفور کرد و معلوم نشد وقتی به‌عنوان دستیار مارتینز روی نیمکت اورتون نشست به بازیکنان تیم آبی‌پوش چه نکاتی آموخت!

 

 

جوی بارتون (فصل 2012-2011 لیگ برتر انگلیس)
جوان خشن متولد بندر لیورپول بیش از اینکه در زمین فوتبال باشد، درون زندان دیده شده است! 74 روز حبس، خاموش‌کردن سیگار روی صورت مربی تیم جوانان منچسترسیتی و البته درگیری معروف هفته پایانی فصل 2012-2011 لیگ برتر، از جمله شاهکارهای بارتون است.

 

درگیری با تبس و آگرو در بازی منجر به قهرمانی دراماتیک سیتی، 12 جلسه محرومیت را برای او در پی داشت. حالا بارتون که از طرف یکی از کارشناسان فوتبال انگلیس «پادشاه فیلسوف‌های فوتبال» نامیده شده، کارشناس فوتبالی تلویزیون است.

 

 

دیگو مارادونا (1991)
از پرونده سیاه یکی از بزرگ‌ترین فوتبالیست‌های تاریخ اطلاع داریم. از گل با دست به انگلیس در یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی 1986 تا ماجرای دوپینگ در جام‌جهانی 1994، ال دیگو همیشه برای جام‌جهانی بازیکنی خاص بوده اما بی‌گمان محرومیت 15ماهه سال 1991 به جرم مصرف کوکایین در سیاه‌ترشدن کارنامه غیرفوتبالی او نقش زیادی داشت؛ خیلی بیشتر از زندانی‌شدن به‌خاطر شلیک به یک خبرنگار در سال 1998.

 

 

کوین موسکات (1998)
مدافع سابق میلوال و ولوز که در طول دوران بازی 12 بار اخراج شد در بازی ولوز مقابل چارلتون با یک تکل خشن پای هلموز، هافبک حریف را شکست. کار به دادگاه کشیده شد و در نهایت بازیکن استرالیایی با پرداخت 250هزارپوند غرامت از مهلکه گریخت.

 

موسکات به خشونت و محروم‌کردن بازیکنان رقیب از ادامه فوتبال معروف بود و به قول مدافع بیرمنگام «هیجان‌انگیزترین بازیکن هر میدان» شناخته می‌شد.

 

 

لوییس سوارس (2014 تا 2010)
در عرض چهارسال، باکال، ایوانوویچ و کیلینی را گاز گرفته و در این مدت یک‌بار به‌دلیل توهین نژادپرستانه محروم شده است.

 

جدیدترین فوتبالیست دیوانه عصر ما با احتساب محرومیت اخیر، 28 بازی ملی و باشگاهی را به خاطر گازگرفتن و توهین نژادپرستانه از دست داده است. فقط باشگاه نوریچ، بیش از بازیکنان مقابل سوارس، از این ستاره بداخلاق ضربه خورده است!