پارس ناز پورتال

تبلیغات

معرفی حیرت انگیز ترین مجسمه هاي جهان + عکس

معرفی حیرت انگیز ترین مجسمه هاي جهان + عکس

معرفی حیرت انگیز ترین مجسمه هاي جهان, هنرمندان زبردست و خوش ذوق در هر گوشه اي از اين جهان پهناور، با ساخت يک تنديس نمادين، هنر خود را در معرض ديد عموم قرار مي دهند؛ طرح اين مجسمه ها گاهي به دليل يک اتفاق تاريخي بوده و يا به منظور به تصوير کشيدن يک نماد ملي در هر منطقه اي. اما بعضي از اين مجسمه ها که شهرت پيدا کرده اند در نوع خود بسيار منحصر به فرد و عجيب و البته بحث برانگيز هستند. 

 

دست بيابان (شيلي)

در فاصله 75 کيلومتري از جنوب روستاي «آناتوفاگاستا» و در ميان بزرگراه بي آب و علف بيابان «آتاکاما»، يک مجسمه به شکل دست از زمين بيرون زده است که 11 متر ارتفاع دارد. طراحي اين مجسمه عجيب که به «دست بيابان» شهرت يافته، به گونه اي است که تصور مي کنيد غولي بزرگ زير توفان خاک اسير شده و دستش را به بيرون آورده است.

 

اين مجسمه در اوايل دهه 80 ميلادي توسط مجسمه ساز شيليايي ساخته شده و البته مشابه اين دست غول پيکر توسط همين هنرمند در شهري در اروگوئه نيز ساخته شده است.

 

پوسانکا (فنلاند)

معرفی حیرت انگیز ترین مجسمه هاي جهان + عکس

نام اين مجسمه عجيب «پوسانکا» است که در حقيقت اين نام ترکيبي از دو کلمه خوک و اردک در زبان فنلاندي است. اين مجسمه بزرگ که در فضاي شهر «تورکو» نصب شده، ايده عجيب هنرمندي به نام «آلوار گوليشن» است که ادعا کرده اين مجسمه عجيب و غريب نوعي انتقاد به فناوري هاي مدرن و اداي احترام به سنت هاي پيشرفته شهر است.

 

ارتفاع اين تنديس تلفيقي 8/4 متر است و با وجود ظاهر عجيبش به يکي از جاذبه هاي گردشگري فنلاند تبديل شده است.

 

نوزاد غول پيکر (چين)

معرفی حیرت انگیز ترین مجسمه هاي جهان + عکس

«ميگوئلين» نام اين تنديس غول پيکر است که 4/6 متر بلندي دارد وعجيب تر اينجاست که مانند يک کودک نفس مي کشد، پلک مي زند و مي خوابد! تنديس اين کودک چشم آبي و خندان توسط يک کارگردان اسپانيايي به نام «ايزابل کويست» ساخته و براي اولين بار در سال 2010 ميلادي در نمايشگاه بين المللي شهر «شانگهاي» به نمايش گذاشته شد.

 

هرچند که اين نمايشگاه در اکتبر همان سال بسته شد اما اين مجسمه از سال 2012 ميلادي در مرکز موزه نمايشگاه هاي شانگهاي قرار گرفته است.

 

مردي با ماهي (آمريکا)

معرفی حیرت انگیز ترین مجسمه هاي جهان + عکس

اين که يک مجسمه بزرگ به شکل ماهي را در مقابل يک آکواريوم قرار دهند، بسيار منطقي به نظر مي رسد اما تنديس مورد نظر ما که در شهر شيکاگو واقع شده، ماهي غول پيکري است که مردي آن را در آغوش گرفته است.

 

اين تنديس عجيب مقابل آکواريوم بزرگ «Shedd» واقع شده و دليل طراحي آن، هنوز هم براي مخاطبان مورد سوال است. اين مجسمه که 6/3 متر ارتفاع دارد، توسط هنرمند معاصر آلماني به نام «استفان بالکنهول» ساخته شده و از سال 2001 ميلادي به نمايش درآمده است.

 

مردي که از ديوار مي گذرد (فرانسه)

معرفی حیرت انگیز ترین مجسمه هاي جهان + عکس

در يکي از خيابان هاي آرام و بي سر و صداي «مونتمار» در شهر پاريس، از ديدن مردي که تلاش مي کند از ديوار بيرون بيايد متعجب خواهيد شد. اين تنديس به گونه اي است که از دور واقعي به نظر مي رسد اما هر چه نزديک تر مي شويد، متوجه يک مجسمه برنزي خواهيد شد که واقعيت ندارد.

 

اين مجسمه از داستان فرانسوي «مردي که مي تواند در ميان ديوارها حرکت کند» الهام گرفته شده و هنرمندي به نام «مارسل آيمه» طرح اين مجسمه را از روي شخصيت اين داستان که نيروي ماوراي طبيعه دارد، برداشت کرده است.

 

حلق آويز (جمهوري چک)

معرفی حیرت انگیز ترین مجسمه هاي جهان + عکس

اين مجسمه عجيب که در شهر پراگ واقع شده، ترس و وحشت زيادي را در دل رهگذرها ايجاد مي کند، به طوري که بيشتر عابران وقتي که براي اولين بار آن را مي بينند با پليس تماس مي گيرند و اعلام مي کنند که مردي را حلق آويز کرده اند! اين مجسمه که نشان دهنده مردي است که در معرض سقوط است، در واقع مجسمه فايبرگلاسي با اندازه هاي واقعي است که از پيکر يک روانکاو مشهور ساخته شده؛ اين مجسمه را هنرمند اهل چک به نام «ديويد کرني» ساخته است.

 

 

 

 

منبع: خراسان

 

 

 

 

همخوابی این مرد با 70 دختر پس از کنده شدن آلت تناسلی اش
همخوابی این مرد با 70 دختر پس از کنده شدن آلت تناسلی اش
مشاهده بیشتر